bugün

vermekte olduğu burs, chp nin başvurusuyla anayasa mahkemesi tarafından alınan bir kararla hukuki dayanaktan yoksun hale gelen belediyeyi bursu kesmekle suçlamak şeklinde garip olaylara vesile olan * ve artık varolmayan eğitim desteğidir.

http://yenisafak.com.tr/P...t=26.12.2008&i=158698

kendisi vatana millete bir fayda sağlamayanlar başkalarının güzel işlerini de engellemeye kalkıyorlar maalesef. seçimlerde bilbordlarda eğitim yardımı yapan ak partlili belediye afişi görmek istememenin bedelini o yardımı alanlar ödüyor.
Abiler ve ablalara verilen burstur.
Nitekim şöyle oluyor ki ;
istanbulda okuyan ve durumu gerçekten çok kötü bir arkadaşıma çıkmayan burs, babası müftülükte çalışan ve aylık 1.900 ytl maaş alan ve eşide öğretmen olna bir ailenin çocuğuna çıkıyor.

Siktirin gidin derler adama !
Devletin parasını cemaatinizdeki öğrencilere yediriyorsunuz...
Bir kaç tane de gerçekten ihtiyacı olnaa veriyorsunuz herhangi bir durumda kanıt olacak..
Sonra hemen acındırmaya başlıyorsunuz kendinizi..
Siktirin gidin !
Başka şekilde aktarırsınız devlertin parasını cemaatinize..
Üzülmeyin..
Çalışın,bulun o yöntemi !
bir öğrencinin, sırf cebine 100 lira daha fazla girmesi için , devlete ödediğimiz verginin yanından bile geçemeyen parayı sadece ama sadece ihtiyacı olduğu için günlerce evrak toplayarak, kuyrukta bekleyerek geçirmesi nasıl olur da bu arkadaşların çıkarcı damgası yemesine, yaftalanmasına sebep olur anlamış değilim.

sonunda, binlerce öğrencinin umudu, maddi sıkıntısı olan öğrencilerin dört kolla sarıldıkları bu para, siyasetin kirli oyunlarına alet edildi.

muhalif olmanın dozunu kaçırmış bir partinin, bursu iptal davası açmasının ne mantığı var ne de bir faydası. bu iptali de siyasi emellerine alet edip, oy toplama derdine düşmüş bir iktidar partisi. ikinizide, siyasetinizide sikeyim!
ibb'nin siyasi çıkar ve rant uğruna 50000 öğrenciyi arkasından bıçakladığı ve taaa başından beri bunu hesapladığı kirli oyuna alet olan 100 tl'dir.
bu konuyla iptal edildiği aydan beri uğraşıyodum, sonucu tam bir kara komedi. aşağıdaki enrtymde açıkladım bi daha yazamıyacağım olayları. yine sinirlenmeye başlıyorum bak yaa.

uyarı:tıklayacağınız entryde hiçbir kurgu yoktur; maalesef hepsi gerçektir.
(bkz: ibb nin bursları iptal etme gerekçesi)
harıl harıl entrylerden anlaşıldığı kadarıyla bursların iptal edilmesinde suçu olmayan tek kurum, ortada bir iptal gündemi yokken bursların iptaliyle sonuçlanan davayı açan chp'ymiş. süper analiz.. bravo.. hatta yaşasın!!

(bkz: bsg)
bu sene verilecek mi? verilecekse başvuruyu nasıl yapacağız? -zira bütün siteyi *didik didik etmeme rağmen bursu ile ilgili hiçbir anektoda gözüm çarpmadı- verilmeyecekse neden verilmiyor bunun için belli bir bütçe ayrılmadı mı vs vs... gibi daha yüzbinlerce soruya maruz kalması olası içimizi burkan mevzu.
ayrıca unutmadan haksız yere alanlara hakkımı asla ve kat'a helal etmiyorum, ahirette hesabını görmek dürülmüş defterini tekrar dürmek üzere kendilerine bir randevu ayarlıyorum.
hatırladıkça chp ve anayasa mahkemesinin kulaklarını çınlattığım burstur.
Burada iptal edilen burs değil. Saçma sapan algı yapıp adamı mübarek gün hasta etmeyin.

Burs verilenlerin isimlerinin kyk na bildirilmesinin belediyeler yönünden istisna olma hükmü iptal edildi.

Edit: anlaşılmamış. Daha detaylı yazalım. iptal edilen istisnai belediyelerin burs için başvuran öğrencilerin isimlerini kyk na bildirmeme hakkı idi. Daha sonra belediye kendisi çıkıp burs vermeme kararı almıştır o ayrı. iptal edilen istisna isimlerin bildirilmeme zorunluluğu. Bir başk deyişle keyfiyet engellenmiştir.
görsel

Nedense işin kötüsü bu ülkedeki herhangi bir bursa başvurupta alamamaktır. Yahu cumhurbaşkanlığı bursuna başvurdum kyk bursuna başvurdum (kredi çıktı) yok efendim çiçek-böcek derneğinin öğrenci bursuna başvurdum. Hepsi olumsuz sonuçlandı.

Geçen sene yurttayken, Hindistan'dan gelen bir arkadaş vardı. Onunla arkadaş olduk. Tabi sonraları çakalın teki çıktı. Bu arkadaş siyasal islamcıydı. Elli tane islamcı derneğine girip çıkardı. Hepsinden burs alırdı hatta bir ara bize en yakın ziraat bankası atm si nerede diye yardım istemişti. bankaya götürdüğümüzde hesabına 2500 tl para yatmıştı. Çok şaşırdık aradan iki gün geçti. Konu bu islamcı derneklerin burslarına geldi.tabi bu arkadaş herşeyi bize anlatıyor. Hiç zorumuza gideceğini düşünmüyor mu anlamadım . Kültürel birşey demek. Bu hintli derneklerde ne yaptığını ne kadar aldığını falan herşeyi anlatıyor. Bizde dinliyoz içimizden öfke duyuyoruz Tabi.

2500tl ye gelince biz o hesap bakiyesini belki ailesi yollamıştır diyerekten fazla kurcalamadık, ama hindistan denen fakir ülkeden bu kadar parayı alması da ayrı bir şaşkınlık konusuydu.

Olayı kendisi anlattı.bizim derneklerimizin kaynakları buna burs olarak veriliyordu. inşaat mühendisliği okuyan bu arkadaş bir çok vatandaşın hakkını yiyiyordu. Bu arada memlekette sikmediği kız kalmamış. Kızlarımız, Bu hintliye düşüyormuş. Köpek gibi hemde. Bu gözler neler neler gördü. Bilmem zıkkım yaşatma ve yayma derneğinin hediye ettiği i5 nesil samsung laptopuyla izmirli eski sevgilisiyle, Gençlik ve spor bakanlığının, Gençlik kamplarında-gezilerinde çektiği dudak dudağa fotoğraflarını gösterdi.

Bu arada bu kamplara hintliyi almışlar beni de alırlar diyerekten başvuru yaptım o da çıkmadı.

Bu hintli (ırkçılık yapmak gibi olasın tipi rengi falan youtubede yumurta pişiren hintli dayıya benziyordu) Türkiye'deki kızlardan öyle sıkılmıştı ki (bu arada bu bize hep dincilik yapıyordu, Niye namaz kılmıyorsun diyordu. Oruç tutmadığımı öğrenince suratını astı muhabbeti kesti benimle) bir ara Bir kızla tanışmıştı. Kız 20 yaşında biri. Çok güzeldi. Attığı mesajları görünce gerçekten çok kıskandım. Ortalama bir tipim olmasına rağmen hiç bir kız bana öyle mesajlar yazmamıştı.

sonra kız ona lütfen gel buluşalım falan diyordu. Bu mesajları bana gösterip '' off abiiy bu kizlar bini rahat bırakmiyor isim güjüm var abiiy'' falan diyordu.

Bu yaşadıklarımdan sonra anladım ki bu ülkeden bana fayda gelmeyecek. Bu ülke bana gelecek kurmuyor vadetmiyor. Sadece uzaklardan getirdiği it kopuklara iyilik yapıyor. Ne de olsa islam kardeşleri.

Bütün bursalara kamp ve gezilere başvurumu yaptım.hiçbiri çıkmadı. Hiç bir faydasını görmedim en basitinden bir sigara 15 tl olmuş. Umarım en erken zamanda giderim bu ülkeden.