bugün

hukuk son sınıf arkadaşımız olan ve ekşi'de de yazan ilhan arkadaşımızın bursların iptali ile ilgili açtığı dava sonucu belediyenin gerekçe olarak ''burs benim vermem vermem zorla mı'' tarzı bir cevap sunmasıdır. belediye anayasa mahkemesinin bursların verilmesini direk iptal etmediğini kabul etmiştir. burslar kyk tarafından dolaylı olarak da verilebilirdi ama insiyatif söz konusu olmuştur ve ibb bu insiyatifi oy uğruna kendi lehine çevirmiştir.

ibb'nin bu cevabı sunması olayı ilk başından beri takip eden beni ve pekçok arkadaşımızı şaşırtmadı. çünkü;

karar daha resmi gazetede yayınlanmadan, yani resmi geçerliliği yokken, ibb bursları vermeye devam edebilirdi. kocaeli ve izmir belediyelerinin yaptığı gibi... izmir ve kocaeli gibi belediyeler karar resmi gazatede yayınlanana kadar; yani 10 mart'a kadar bursları verdiler.

peki ibb neden mi bursları vermedi? tabi ki kirli siyasi rant oyunlarını oynamak için. daha bursların iptali konusu ilk gündeme geldiğinde yana yakıla aramıştım belediyeyi, burslar kesilecek mi diye sordum yetkililer de bana ''rahat olun resmi gazatede yayınlanana kadar bursları alacaksınız'' demişti.

sonra ne mi oldu. aradan 10 gün geçti bankaya gittim, para yoktu. yine aradım bu seferki cevap ''burslarınızı chp kesti, o yüzden bu sene burs murs yok'' oldu. e resmi gazate falandı nooldu?? 10 gün önce vericez diyodunuz en az dört ay nooldu? birden aklınıza bu süper plan mı geldi übermenschler!!!!

neyse arkadaşlar ilhan arkadaşımızın açtığı dava gibi, benim ve daha birçok gencin emeği boşa çıktı. bu bursları geri alabilmek için yapmadığımız şey kalmadı, ama artık hiçbir önemi yok, çünkü burası muz cumhuriyeti, demokrasi falan hak getire.

çağdaşlık trt şeş gibi bölücü kanallları açıp ab'ye yalakalık yapmaya çalışmak değildir. hakkını arayan gençlere yardım yolu açmak, tarafsız yargıya sahip olmaktır. vicdansız belediye başkanlarının gençleri kirli siyasi emellerine alet etmesine seyirci kalmamaktır. yazıklar olsun!!! *
Belediyenin son derece haklı olduğudu gerekçedir. Arkadaşlar galiba sizin gemi fiyatlarından haberiniz yok. Peki bizim bursumuz kesilmezse , onun bursu kesilmezse, doğal gaz sayaçları iki katı fiyatına satılmazsa başbakanımız, belediye başkanlarımız, bakanlarımız nasıl geçinecek?Zaten deniz feneri de ortaya çıktı, lan bu adamlar açlıktan ölsün mü? Bir de biz öğrenciler için 100 lira pek de önemli değil zaten. Aşağı yukarı hepimizin babasının aylık 5 milyar geliri var? O zaman neden bu gereksiz dava?