bugün

öncelikle böyle bir olay ancak türkiye' de yaşanacağı için , asla şaşırmadığım lakin sabah sabah beni gülme krizlerine soktukları için bu haberi yapan insanlara teşekkürü borç bilirim. türkçe karakter sorunu sadece sözlüklerde olmuyor efendim. bu sorun milli sorun haline gelmiştir artık ve cinayetlere kadar varmıştır.

gelelim haberimize,

ANKARA;nın Sincan ilçesinde, 10 Ağustos 2007 tarihinde meydana gelen ve Bir harf hatasından kaynaklanan yanlış anlama nedeniyle işlendiği ortaya çıkan olay özetle şöyle,
Bir koca, eşine, sıkışınca konuyu değiştiriyorsun mesajı çekti. Hassas kelimedeki ı lar i olarak görülünce, ortalık birbirine girdi. Aile kocayı, koca karısını bıçakladı. Kadın öldü, koca cezaevinde intihar etti. Aileden üç kişi, cinayete teşebbüsten yargılanıyor.

buyrun devamı;

http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2008/04/21
(bkz: yuh)
(bkz: oha filan oldum)
büyük ihtimal o harf bardağı taşıran son sebep olmuştur. daha önce başka meselelerin olduğu çok belli.

(bkz: türk medyası)
türkiye'den başka nerede olur ki böyle olaylar zaten? mıknatıs gibiyiz gariplikleri çekiyoruz. yazık olmuş, o belli.

--spoiler--

Misafir 25.04.2008 21:39
1998 de ilk telefonunu aldığında kızım mesaj göndermişti ' beni sık sık çaldır hava yapcam' demişti ben kalp spazmı geçirmiştim.

Misafir 22.04.2008 07:02
can sikici bir durum olmus

--spoiler--
lugatında "sikişmak" diye bir tabir bulunan beyin yoksunu insanoğullarının işleyebileceği cinayet türü ki dünya üzerindeki yegane mekanı türkiye'dir. çok kötülenmiş ama ısrarla;

(bkz: turkiye deyince akla gelenler/#4492401)
(bkz: sikişmak)