bugün

bağlaç olan de ve ki ile soru eki olan milerin ayrı yazılması gerektiğini bilmeyen insanlarla dolu olan topluluk.
turkiyeyi icerden gizlice isleyen bi nevi yoneten buyuk bi topluluk
(bkz: yalaka) *
tuzel bir kisilik tarafindan yonlendirilen topluluk.
türklerin olmayan ve türkleri tutmayan medya.
turkiye cumhuryeti medyasi
... aydın doğanın elindedir*..
haber değeri olmayan ne kadar olay varsa ana haberlerde gösteren medyadır. takip etmemek en mantıklısıdır.
Attila ilhan'a göre Türk olmayan bir medyadır.
(bkz: attila ilhan)
en etkıleyıcı psıkolajık savasa ıtılmış para için kendını satmış kısıler toplulugu.*
Babam olur musun? Annemi öper misin? sloganlarıyla reyting peşinde koşan gerçeğe teğet bile geçmeyen yayım ve yayınlarıyla tipik bir beyin yıkama mekanizması gibi çalışan dize getirilmesi gereken en büyük tehdit...
nefret edilmesi gereken medyanin tam merkezidir. dunyada ki bir cok medya ulkesinde yasanilan olumsuzluklari ekranlardan bu kadar cok saklarken aksine bizim medyamiz atese korukle giden tiplerdendir. nerede ulkemizi yerden yere vurcak bir olay yasansa inadina tv lerde, gazetelerde uzerine gidilmektedir. reyting ve para ugruna tarihi şan ve şerefle dolu bir ulke bu kadar mi ayaklar altina alinir. dun ku yunanistan macinda meydana gelen bir suru olaya ragmen hic birimiz saha da neler oldugunu goremedik bile. orada bir şeyler oldu ama goremedik cunku medyanin akilliliğindan ileri gelen bir gelişmedir bu tip hareketler. dunyada ki diğer medyalar ekrana getireceği goruntunun reytingi değil ulkesini sarsip sarsmayacagiğini düşünerek hareket ederken turk medyasi sırf dikkat cekip cok izlenmek ugruna neden bu kadar sacma ve sapandir anlam veremiyorum.
antitürkcü ve kurulu olan devlet'e yada türkiye'ye karşı olan medyadır.
ayrıca; dünya'da kendi devletini ve milletini böylesine rezil ve rüspa olarak göstermeye çalışan başka bir medya var mıdır? bilemiyorum... *
başını doğan medya grubunun cektiği oluşumdur... haberleri televole niteliğindedir...
hükümetin medyası diyelim.
(bkz: ibne basın bunu da yazın)
yavaş yavaş laf değiştiren kaypaktır türk medyası. hükümetten desteğini yavaş yavaş çekiyorlar, 1 ay öncesine göre nerdeyse tüm içerik değişti * .tandoğanı göstermeyenler küçümseyenler eşşek gibi koca harflerle başlıklar attı "milyonlar" deyimlerini kullandı çağlayan'da. biliyorlar seçimden sonra ülkenin bu günkü gibi akp'nin iktidarında olmayacağını gerçeği görmeye başladılar. tandoğan'ı 1 sayfaya, 10 dakikaya sığdıranlar, canlı yayınlar yaptılar onlarca sayfa haberler yazdılar. işte türk medyası budur.

olası bir darbe'nin en çok kendilerini etkileyeceğini bildikleri için şirin gözükmeye çalışıyorlar, bu sefer günü değil yarınlarını kurtarmaya çalışıyorlar. dikkat edin 1 saat kanalları dolaşın, gazetelerin ilk sayfalarını okuyun anlıyacaksınız.
2 kişinin elinde bulunan sektör.

biri aydın doğan, diğeri -çoğu tmsf eliyle- tayyip erdoğan...

gerçi aydın doğan da, petrol ofisi'nin vergi borcunun kuşa çevrilmesi ve borcunun ötelenmesinden sonra rte'ye hizmet etmiştir uzunca bir süre...
bugun gazetelerdeki sozde yurdun dort bir yaninda nabiz tutan hepsi birbirinden temiz ve ak, saibesiz, hayatta uzaktan kumanda edilemeycek yazarlarinin yaptigi secim arastirmalariyla bir guzel halki belirli bir oy eksenine yonelndiren medyadir.

yani soyle bir bakiyorum bu tabloya gore ben bu 3 parti (akp-chp-mhp) den baska hicbir partiya oy vermemem lazim hatta milletvekili koltuk sayisi bile o kadar guzel hesaplanmis ki hatta ben gidip oy da kullanmayayim.

hatta biz secimi bile yapmayalim bu balon arastirma ve sonuclari kabul edelim. kagit yol pankart masraf..

bu ayni senaryoyu kartelci medya kim oldugunu herkes iyi biliyor simdi ismini verip gote girebilir entry statusune koymayalim, dogru durust oy almayacakken ak partisinin ucretsiz propagandasini yapip tv kanallarinin her birinde ozel ozel milletin gozune sokmuslardir. ne ayzikki millet de saglikli oy karari vermeyecek amerikan kararsiz secmeni zekasinda oldugu icin ne yazikki yonelndiriliyorlar.cunku adma diyor ki ben bu 3 partinin disinda bir yere verirsem oyum bosa gidecek hadi benim parti yok sagciyim hadi mhp ye gitsin , e biraz dinim Allaha sukur yerinde o zaman akp olsun. sonra 1 ay sonra goruruz akp mhp koalisyonunu.
(bkz: yasal bir dezenformasyon aracı olarak medya) dolu.
birkaç güzide kuruluşu tenzih ederim ama rte ye verilen koşulsuz destek sonrası artık iyice umudu kestiğim ve uydu mudu ayda tonca para verdiğim için aklıma sıçayım dediğim oluşum.
türkiye nin siyasetinden en dandik barlarına kadar tüm konuları yönlendirme tekeline sahip güç. en basitinden günlerdir milletvekilerinin yemini konusunu baş haber yapmış, dtp-mhp gerginliğidir, dtp lilerin kürtçe yeminidir yok efendim şudur budur kafa mikip ortamı gerdikçe germiş, bugün hiç bir halt olmamasına karşın hala bir mok varmış gibi ana haber yapılmış, dtp ve mhp li vekillerin tokalaşmasıdır, rte nin yemin ederken yutkunmasıdır, illa bölücülük evet doğru kelime bu bölücülük yapmaya çalışmaktadır. hiçbirşeyin iyi gitmesi onlar için iyi değil. hani meşhur ir laf vardır, "kötü olmazsa aslında iyi diye de birşeyin olması mümkün değildir" bunlar bu dengeyi hep kötü taraftan kurmaya çalışan güçtür. öyleki milleti sanki film aralarında anlık reklem verip kola içmeye teşvik eder, hatta beyin yıkar gibi etkilemektedir. millete ulan harbi ha neden böyle bu dedirtir yok yere... işte o dur ki, ne sezer ne de komutanlar bugünkü yemine katılmamıştır. ha kime ne faydası oldu deiye düşünmek ve seçim öncesi muhtıra ve akp karşıtı olan ama ne yazıkki "cumhuriyet" kelimesi adı altında kamufle edilen ve de akp yi de salaklaştırıp milleti siz biz diye böldürenler akıllara gelmelidir.
belki çok dağıttım konuyu ama her mokun altında ki bu medya bellidir ki görevi suistimalde 1 numaradır!
uğur dündar'ın, hazırladığı testis haberi ile kirlenmesine katkı sağladığı durum.
hakan şükür'ü milli takıma çıkartabilecek kadar güçlü bir topluluk.
tüm dünya basını kalkıp pkk ile röportaj yapma peşinde iken kıllarını kıpırdatmayan basınımızdır. arkadaş her gün bir ton haber yapılıyor bu örgütle ve bağlantılarıyla, konu malezya olunca ilk uçakla atlamayıp gitmeyi biliyorsunuz, konu pkk ve türk askerleri olunca neden g.tünüz yemiyor merak ediyorum, o 8 askerin neler yaşadığı, ne gibi şartlara maruz kaldığını sizin ağzınızdan duymayı çok isterdik inanın. hoş gidenler de anında bölücü olarak nitelendirilecek ya, tıpkı mehmet ali birand'ın edildiği gibi. adam celal talabani'yi canlı yayına bağladı diye demediklerini bırakmadılar. şu tarafsızlığınızı gösterin bölgeden tek haberi askeri yetkililerden mi almak zorundayız? orda yaşananların kaçta kaçı basına yansıyor acaba?