bugün

büyük bir tarihçi, büyük bir edebiyatçı, büyük bir dil bilimi adamıdır. zamanında tsk'nın yanlış bilenen kuruluş tarihini dahi düzelterek tskya bildirmiştir. hayatı boyunca türk ve türkçülük adına mücadele etmiş, türküm dediği için tabutluklarda yatmış, işinden, evinden olmuş, sağlığını kaybetmiş ama yolundan dönmemiştir. hiç bir zaman hiç bir iktidara yaranmamış, hiç biri için kalemini eline alarak övmemiştir. her zaman muhalif, her zaman ülkü ve ülke destekçisi olmuştur. yazdığı şiirler "trrum taka trrum" diye şiir yazan insanlardan aşağı görülse dahi edebiyatı üstündür. eski türklerin yaşam tarzını en ince detaylarına kadar kitaplarında anlatabilmiştir. son 10 yılda ülkede kıymeti anlaşılmaya başlanmış, her geçen günde artmaktadır.
ekşi'ye girmemle birlikte hakkında 100'den fazla girdi girildiğini gördüm. bizim her şeyi bilen, über eşitlikçi, her fikre saygısı olan(?) ekşiciler, konu türk milliyetçisi bir insan olunca, tahmin ettiğim gibi ağızlarından salyalar aka aka tüm nefretlerini kusmuşlar. bununla da kalmayıp, ağza alınmayacak küfürler etmişler. girdikleri girdiler; ''hitler özentisi faşist, saçını yana tarayan hasta ruhlunun teki, vasat edebiyatçı vs. vs.''den öteye geçememiş. neyse ki aklı başında bir kaç yazar var da, uzun uzun anlatıyorlar yukarıdaki gerizekalı ekşici yobazlara. gerçi ne kadar anlatsalar da bu at gözlüklü itler hala bildiğini okuyup bol keseden sallıyorlar.

sizin aşağılık, ikiyüzlü ideolojierinizi sikeyim. haddinizin bildirileceği günler tez vakitte gelir umarım.
Gerilir zorlu bir yay
Oku fırlatmak için;
Gece gökte doğar ay
Yükselip batmak için.
Mecnun inler, kanını
Leyla’ya katmak için.
Cilve yapar sevgili
Gönül kanatmak için.
Şair neden gam çeker?
Şiir yaratmak için.
Dağda niçin bağırılır?
Feleğe çatmak için.
Açılır tatlı güller
Arılar tatmak için.
Tanrı kızlar yaratmış
Erlere satmak için.
insan büyür beşikte
Mezarda yatmak için.
Ve
Kahramanlar can verir
Yurdu yaşatmak için.
Geri gelen mektubu yazmış bir kişinin edebiyatı kesinlikle kötü değildir bunu kabul etmek için türkçü veya ülkücü olmaya da gerek yoktur.
Türkçü olup onunla aynı görüşü paylaşmaktan gurur duyuyorum. Sadece görüşleri değil aşk şiirleri de mükemmel. Gerçi unuttum siz "faşistleri" okumazdınız hewaller ve komikistler...
yazarlığı vs. iyidir bilemem ama müslüman gençler bu gayrimüslimi neden önder ediyor kendine bilemedim.
durup durup zihinde bir dizesi yankılanan şair.

popüler kültürde gösterge malzemesi oldu ya neyse, iyi mi...
Türk tarihinin, en önemli tarihçilerinden biridir. Yazdığı eserler muhakkak okunmalıdır. (bkz: bozkurtlar) (bkz: ruh adam) (bkz: dalkavuklar gecesi ve z vitamini) (bkz: deli kurt)

Irkçıdır, Turancıdır, atatürkçüdür.
3 mayıs Türkçülük davasından yargılanmıştır. Kıymeti yeteri kadar bilinmemektedir.
Vaktiyle bir Atsız varmış...
Çok iyi yazar,şair,tarihçidir. Yazdığı kitaplar muhteşemdir özellikle koministlerin dediği gibi faşistlerin kült kitapları Bozkurt'ların ölümü ve Bozkurt'lar diriliyor kitapları harikadır. Biz Türkçülerin okuması gereken ilk kitaplar.Fakat şöyle bir gerçek vardır ki bana göre liderleştirmek gereksizdir.
O Türk milliyetçilerinin Fikir babası... Aynı zamanda kalemi ile atlıyı atından düşürecek bir akıncı... Düşüncenin gökkuşağı.. Üstelik mütecessis ve münzevi bir Aydın..
Hemde kendi Semasının tek yıldızı... ufakların muhasibi, Araftaki kahin.

Kim ne derse desin yayına sığmayan bir ok.. o sadece tefekkürün hasbi kalemi değil; aynı zamanda sözün ustası. kelime avcısı...
dava adamı. savunduğu davaya inancım tam. günümüzde inancını yitirenler veya hiç inanmayanlar elbet bir gün aynı çizgiye geleceklerdir.
bozkurtlar'ın yazarıdır.
nazım hikmet ve necip fazıl gibi gereksiz adamlara değer verilen ülkede hak ettiği itibarı göremeyen değerli insan.
Hatırlatma: Alıntı

<<Dün Erk Yurtsever'in cenâzesindeki çelenklerden birinde bir Ermeni vatandaşımızın ismi dikkatimi çekti. Yanlış anımsamıyorsam Atsız amcanın da Musevî bir hekim arkadaşı vardı. Ayrıca kişisel olarak bildiğim başka bir şey de var. Bizim Maltepe'nin yerlilerinden olan bir abimiz var. Duygular'ın da âile dostudur ve Toto Karaca'nın yeğenidir. Bana Atsız'la Maltepe'deki konağında çok defa oturduğunu anlatmıştır. Üstelik bu abimiz sâdece Ermeni değil aynı zamanda iyi de komünisttir. Biraz tebessüm ederek, "Abi ne olduğunuzu biliyor muydu?" diye sorduğumda, "Tabiî bilirdi ama medenî adamdı, sizin gibi hanzo değildi oğlum" demişti bana * Demek ırkçılıkları o kadar ağızlara sakız olmuş büyüklerimiz ikili ilişkilerinde eski istanbul ve Osmanlı terbiyesini sürdürüyorlarmış. Bu abimiz Atsız'a, "Atsız Beyciğim subay veya öğretmen olabilsem nasıl karşılardınız?" diye sorsa sâdece sessiz bir tebessümle karşılık görebilirdi. * Tabiî iç dünyasını bilemiyorum. Muhtemelen Musevî asıllı Alman şarkiyatçı ve ismail Sâib Efendi'nin Müslüman ettiği Oskar Rescher'i de tanıyordu Atsız. Onu, Ruh Adam romanına tiksindiği bir tip olarak aktarmıştı. Başka bir anekdotu da Yılmaz Öztuna nakletmiştir: Öztuna Atsız'a Giresun'un, çok önemli hizmetler ifâ eden belediye reisi Yorgi Paşa'dan bahsetmiş ve şimdi bu adama sizce ne demeliyiz diye sorduğunda, "Evet, bu, gayrimüslim bir Osmanlı ve Türk'tür" cevâbını almış. Tabiî Yorgi Paşa'nın oğlunun sonraları Pontosçu faaliyetlerini biliyor muydu bilmiyorum. Belki bilse, "Hay kanını s..." diyebilirdi>>
Epik şiirin babası.

"Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için" dizesinin sahibi. Sırf bu iki satır bile gökten inmişçesine mübarek.

Yazarlığı şairliğiyle yarışan nadir edebiyatçılardan.

Bozkurtların ölümü romanında kürşad'ın 40 askeri Çin sarayında birbiri ardına düşerken muhakkak bir ölümü bir sevgiliyi karşılayanlar gibi koşarak karşılayanları gösteren yazar.
Kalbin benim olsun diyorum çünkü mukadder cismim sana yetmez mi çabuk kalbini sök ver yoktur öte alemde de kurtulmaya bir yer.
millet sevgisini lüzumsuz kafatasçılığına döndürmüş birisi.
Ad günün kutlu olsun atsız atam. Seni unutursak, unutturanlara göz yumarsak,

gök girsin kızıl çıksın!
Vasiyetindeki düşmanlarımızın laf attığı bilge adam.
An itibariyle türkçülüge karşı Haçlı seferleri kitabını okuduğum bilge Türkolog var olsun. Mekanı ucmağ olsun.
bugün doğum günüdür.

bundan ötürü,

vaktiyle bir atsız varmış, var olsun.
Bu gün doğum günüdür.iyiki doğmuşsun koca adam.sen olmasan yazdıkların olmasa farkındalık olmazdı bende.
ilber hoca toz kondurmaz ve kondurtmaz kendisine. Zeki velidi togan'ın asistanıymış zamanında.
bugün ad günüdür. vaktiyle bir atsız varmış. var olsun!
Ergenlerin abarttığı boş biri. Evet.