bugün

Oyuncak çıkmasın da ne olursa ne yaparlarsa yapsınlar uçağıdır.
Saldırı uçağı mı dersin, eğitim uçağı mı dersin... Hakiki uçak olsun da dilerse taştan olsun.

Hayrlısı artık be gülüm. Umutluyum ben bu projeden.

Haa olmadı oyuncak çıkarsa ben de isterim ama. Bişey deneyecem*
Kara birliklerimize nefes aldıracak, pilot yetiştirecek turbo prop motorlu yerli canavar.
ucuza maledip sivile satılabilecek güzel uçak hummer gibi sivil düşünceyle iyi para kaldırılabilir.
üretildiği ülkenin bile tercih etmediği bir uçak olmakta.
isviçre pc-9 ve özellikle pc-21 uçağı karşısında hiçbir albenisi olmayan basit eğitim uçağı. tamam yapılması kötü demiyorum yapılsın. ama bunlar varken satmaz. hadi onu geç t-6 texan ii ve türk hava kuvvetlerinin de kullandığı kt-1 ler varken işi zor.
2. dünya savaşından kalma pırpırlı uçak diyenleri duyar gibiyim. Kimse F-16 yaptım demiyor zaten. Başlangıç ve Temel Eğitim uçağıdır Hürkuş, yani savaş pilotlarının ilk kullandığı uçak olacaktır. Hava Kuvvetleri'nde çok benzeri olan KT-1 bulunmaktadır. Önemli bir başlangıçtır, aynı sınıfta bu tarz modern birden fazla model bulunmaktadır. Türkiye 2. dünya savaşı uçağı üretiyor diyenler bu tarz uçakların tüm dünya hava kuvvetleri tarafından kullanıldığını bilmeyenlerdir. Ayrıca C modeline mühimmatta takılabilecektir. Bu özellikle küçük bütçeli ordusu olan ülkeler için önemli bir durumdur ve ihracat yapılabilir. Ayrıca K. Irak'a F-16lar ile düzenlenen bir operasyonun aynısını neredeyse 4te 1i maliyetine yapabileceğimizi göstermektedir. Tabi ki operasyon bölgesinin hava savunma tehditlerinden arındırılmış olması gerekir çünkü F-16 gibi kaçamaz. Şuan ki test pilotlarından en tanınanı sevgili Murat Özpala'dır. Esprili ve karizmatik olan bu pilot abimiz zamanında hava kuvvetlerinde çok fazla pilot yetiştirmiştir. Öğrencilerinden birisi de şuanda Türk Yıldızları lideridir.
1600 beygir motoru ile silahlı modelinin ilerleyen 5 yıl içinde çok büyük ses getireceğine inandığım uçak.
Kore KT-1'in Türkleştirilmeye çalışılırken becerilemeyip direk KT-1 alınıp pervanedeki pal sayısının arttırılmış hali.
Eğitim, keşif ve yakın hava desteği sağlamak için tasarlanmış uçak.

Terörle mücadelede etkili olacağı kesindir. 2018'de envantere girmesi düşünülüyor.
(bkz: hürkuş c)
Paris Air Show'da gösteri yapmıştır.
1- ilk anlamı maneviyatı bizim için de çok yüksek olan kahraman havacımız ve öncümüz Vecihi Hürkuş'dur.

2- Türkiye'nin 85 yıl sonra evet tam 88 yıl sora yaptığı (tasarımı kendine ait olması gerek) yerli uçağın ismidir.

Altta yer alan video nun içinde uçak fabrikalarımızı ve rüzgar tünelini görüntüleri var.

http://www.youtube.com/watch?v=SutoSRVUYos
10 yıldır test edilen turkish aerospace industry uçağı. icat eden bu kadar test etmemiştir.
güncel Önemli Başlıklar