bugün

sen nasıl ademin sadece bir elma ısırdığı için dünyaya yollandığına inanıyorsan o da buna inanıyor işte..
doğrudur.

biz orospu çocuğu demiyoruz ya.
Yartıcıya atılmış ağır bir iftiradır.
(bkz: zeus ve herkül)
yasakbarnabas incilinde geçen, hz meryemle Cebrail'in konuşması; ve "Allah seninle olsun, ey Meryem" diye onu selamladı.
Bakire, meleği görünce ürktü; fakat, melek şöyle diyerek onu rahatlattı; "Korkma Meryem; çünkü sen, seni kalp gerçeğiyle kanunlarına göre yürüsünler diye israil halkına göndereceği bir peygamberin annesi seçen Allah'ın rızasına erdin." Meryem cevap verdi: "Şimdi ben, hiç bir erkek bilmediğimi görüp dururken, nasıl oğlan dünyaya getireceğim?" Melek cevap verdi: "Ey Meryem; insan yokken insan yaratan Allah, senden de erkek olmadan insan meydana getirmeye kadirdir. Çünkü O'nun için hiç bir şey imkan haricinde değildir." Meryem cevap verdi: "Allah'ın her şeye kadir olduğunu biliyorum; öyleyse iradesi yerine gelecektir."
http://www.barnabas-incili.com/

Arius ve bazı Hristiyan din adamlarınca kaleme alınan ve 13 din adamı tarafından imzalanan bir deklarasyon;
"Biz, değiştirilemeyen Tek Doğmamış, Tek Sonsuz, Tek Ebedi, Tek Gerçek, Tek Ölümsüz, Tek Bilge, Tek Makbul, Tek Hakim, Hüküm ve Şefkate Sahip Tek Hakim Olan Tek Bir Tanrı’ya inanırız. Tek doğmuş olanı yaratan, bu Kanunun ve Peygamberlerin ve Yeni Kutsal Kitap’ın Tanrısıdır." http://www.barnabas-incili.com/arius/index.html

hristiyanlığın Roma Dini’ne dönüşmesinde en fazla katkısı olan kişi Pavlus Yeni Ahid’in yaklaşık 1/3 ünü oluşturan mektupları günümüze ulaşmış en eski Hristiyan Metinleri’dir ki bugünkü Hristiyan ilahiyatı’nın temellerini oluşturur. Yeni Ahid’deki Resullerin işleri Kitabı’nın yarıdan çoğu Pavlus’un etkinlikleri’ni aktarır. Pavlus'un bu öğretileri ile sadece "kalp temizliği ve isa'ya inanmayı" yeterli gören, Allah'ın koyduğu kurallar ve O'nun emirlerinden soyutlanan bir din yapılanması ortaya çıkmıştır.
vatikan ne kadar saklarsa saklasın elbet bir gün onların da yalan saltanatı bitecektir.
"Allah, kıyamet günü şöyle diyecek: “Ey Meryem oğlu isa! Sen mi insanlara, Allah’ı bırakarak beni ve anamı iki ilâh edinin, dedin?” isa da şöyle diyecek: “Seni bütün eksikliklerden uzak tutarım. Hakkım olmayan bir şeyi söylemem, benim için söz konusu olamaz. Eğer ben onu söylemiş olsaydım, elbette sen bunu bilirdin. Sen benim içimde olanı bilirsin, ama ben sende olanı bilemem. Şüphesiz ki yalnızca sen gaybları hakkıyla bilensin." *
hristiyan beyanı. islam dininde olmayan durumdur. evet.
Tanrı her nedemekse artık muharref dinlerde.tanrı yemek yiyor uyuyor vc ye gidiyor hastalanıyor acı çekiyor hatta ve hatta insanlar tarafından öldürülüyor hemide işkenceyle..ee sonrada isa tanrıydı yokkyaaa.bu masala ilkokul çocuğu bile kanmaz.dediğim gibi buna inan'an akıl noksanıdır direk delidir.
hz. isa tanrının çocuğudur ancak aynı zamanda tanrıdır da. yani baba oğul kutsal ruh üçlüsü aslında hepsi aynı kişidir ve hristiyanlıkta buna (bkz: teslis inancı) denir. tanrı kendisini neden böyle tanıtma gereği duymuştur bilinmez bu konu her ne kadar 1600 yıl tartışılsa da ortaçağda teologlar baba oğul ve kutsal ruhun ( hatta buna sözü de eklebilirsiniz ) aynı kişi olduğu kanaatine varmıştır.
yaw he bende babamın oğluyum.ewed
hz darwin buna aldırmadı ve maymunda israr etti.
buraya da hristiyan misyonerler gelmiş, hoş gelmiş.
görüşmeye çağırsalar adamdaki karizmaya bakar mısınız;

- baba ismi?
- allah
- anne ismi?
- meryem
- doğum tarihiniz?
- 0
Müslümanlarla dalga geçen Avrupa ve amerikanın zeka seviyesini ele veren inançtır. Şükür ki müslümanız elhamdülıllah.
he dayı he.

görsel
akpli olmasından iyidir.
güncel Önemli Başlıklar