1. 1.
  Türkçe Hz. Ayşe denilen Hz. Muhammed'in hanımlarından biri.

  Ayrıca lütfen (bkz: 9 yaşındaki biriyle evlilik iftirası)
  6 ... jetonlutelefon
 2. 2.
  http://www.uludagsozluk.c...-kac-yasinda-evlendi.html
  ... alan shearer
 3. 3.
  bir kısım cenahın, "rivayetlere ve çelişik hesaplara dayanarak" yaşını büyültmeye çalıştığı islâm peygamberi muhammed'in eşi. yalnız ne gariptir ki evlilik yaşı ile ilgili tartışmalar yalnızca ülkemizde yapılır. diğer birçok islâm ülkesinde bu türden tartışmalar dönmediği gibi, kızların evlilik yaşı da sırf bu yüzden 6 ile 14 arasında değişmektedir. hatta kimi durumlarda 1 yaşındaki kızla da evlenilebileceği söylenmektedir.
  3 -5 ... dumlu
 4. 4.
  madem bakire olarak ölecekti niye evlendi, evlat edinilseydi diye hayıflandığımız kişiliktir.
  1 -4 ... puskevit canavari
 5. 5.
  madem bakire olarak ölecekti niye evlendi gibi soruları sormama vesile olmuş kadın. hayır ben hiçbir sekiz dokuz yaşında evlendiğine inanmış biri değilim ama bakire olarak ölmüş o diye bir lafa nasıl inanabilir bir insan aklım almıyor.
  1 -1 ... fraktal
 6. 6.
  kemikleri sızlayangillerdendir annemiz. bizim millete uçkur davası olsun, ilginin kralı gösterilir. çoğu kişi sadece evlilik yaşını bilir merhumun. hz. muhammed'in o'nu kadınların hatta erkeklerin de başına ulema olarak yetiştirdiğini, bazı bazı ordunun başında komutanlık ettiğini, ilmi bilgisinin çok yükseklerde olunduğu bilinmez. ehl-i dünya gözlüklerle değerlendirilmemesi gerekendir kendisi.
  2 -2 ... letis
 7. 16777215.
  hz. ebubekir in kızı, peygamberimizin a.s. 2. hanımıdır. bir çok hadis rivayet etmiş, büyük bir insandır. kendini bilmez bir takım insanların 9 yaşında evlendiğini söylese de, bunun doğruluğu yoktur. doğru olan ise 17 veya 18 yaşında evlenmesidir.
  bunun ötesinde değerlendirmenin o çağın durumuyla yapılmaması da ayrı bir çelişkidir. çünkü o yıllarda, arabistan 9-10 yaşında diyebileceğimiz kızların evlilik çağına geldiği, hatta evlendirildiği mevcuttur. bunları bilmeden, günümüz şartlarını, bundan 1400 sene öncesine uyarlayıp, yorum yapmak da açıkcası pek mantıklı bir iş değildir.
  5 -1 ... bana abi deme asuman
 8. 0.
  Arapların Hazreti Ayşe'ye sesleniş biçimidir. ha bir de aişa, aişa lökotuma bilmem ne bilmem ne diye devam eden bir şarkı vardı vakti zamanında bu da kutsallığın "aişa" diye yazmakta değil Hz Ayşe'nin peygamberimizin izinden gitmek olduğunu gösterir.

  http://www.youtube.com/watch?v=D2DPa1eGMpo
  1 -2 ... selim pusat
 9. 1.
  Günah değilse kendisini sevmiyorum. Saygısız hatta aşırı saygısız bir insan. Hem peygambere karşı hem ali'ye karşı. Bu kadın yüzünden çok sahabi öldü.
  6 -10 ... zarri bis nefi
 10. 2.
  Kur' an hz aişe nin adını temizlemiştir , yüce yaradan böyle bir şeyin olmasına elbet izin vermezdi vermedi de..
  4 -3 ... seans25