Hyundai'nin Türkiye'de en çok satan modeli.Genellemeden kaçınsak ta sürücüleri genelde hanzo olur.Trafikte beyaz olanından kaçılır.Bir diğeri için: (bkz: renault clio symbol) (bkz: kuş serisi)
(bkz: hyundai accident)
benim de aklıma hep accident diye gelir insana zorla kaza yaptırır bu araba. binmeden önce kasko yptırın derim.
karton kutu kıvamında ki araç
az yakmasından ötürü araba kiralayanların ve şirketlerin tercih ettiği marka.
ön ve arka tamponunda strafor bulunan, eski kasasında dodge viper'a benzemeye çalışmış otomobil modeli.
(bkz: ucuz etin yahnisi)
dizel araçlaın içinde sesi traktöre en çok benzeyeni
2007 modelinin kalıpları yapılmıştır , 2007 model araba şu an fabrikada hali hazırda beklemektedir.
hyundai accent gl
hyundai accent lx
hyundai accent gls
hyundai accent glx
hyundai accent crdi
kullanmayanın güzel bir araba olduğunu anlayamaması, fazla masraf çıkarmadığını , eşdeğer arabalardan daha fazla özelliği bulunduğunu bilmemesi normaldir.
halk dilinde (bkz: götü başı oynayan araba) olarak bilinir. seri kalkar, geç durur. rampada yetersiz ve ilgisizdir.
2001 model 1.5 motor seçeneğine sahip olduğumuz araçdır, 6 yaşını dolduran arabamı(babamın malı benim malım!) anlatacak olursak;

ilk olarak belirtmeliyim ki bir çok değişik model araç kullanmama rağmen bizim diye söylemiyorum,şehir içi kullanımı en rahat araçdır,debriyajı çok hafif,vites geçişleri çok yumuşak(geri vitese hala daha girmemek için inat ediyo debriyajı pompalamak gerekiyo)direksiyon oldukça yumuşak,görüş mesafesi güzel,hızlanması ve frenleri oldukça iyidir,kendinden beklenmeyecek yeteneklere sahip olan bu araç 6 senedir hiçbir sorun çıkartmamış bizi tamirhane kapılarına abone etmemiştir.140 ı geçince başlayan direksiyondaki titreme rot balans ayarlarından sonra bile kesilmiyor maalesef,yakıt tüketimi 90 ı geçmezseniz gayet makul,4 ve 5. viteslerde performans yerlerde ancak kalkışlarda ve ara viteslerde hızlanma çok iyi, 1 ton un altında olan bu araç bi sedan model için çok hafif ancak kendinden beklenmeyecek kadar iyi yol tutuşa sahip,bu özelliklere sahip olmasından ötürü olsa gerek milli taksilerimiz şahinlerin yerini almaya başladılar.
admire modeli bende değişik tatlar bırakmıştır. birincisi gerçekten de bir şirket arabasıdır şehir içi kullanımı çok pratiktir. ancak uzun yolarda süratli kullanıma gelmeyeceği bilinmelidir. gerçekten de bu arabanın yüksek hızda virajlarda orası burası oynar. çekiş gücüne gelince 1.6 benzinli modeli 105 beygir gücü ile gerçekten ataktır. ancak 100 km den sonra o da kendi sınıfındakiler gibi kesilir ve öksürmeye başlar.
(bkz: accent era)
Ne şehir içi, ne şehir dışı kullanımında yürüyen aksamda hiç bir konfor unsuru olmayan,Güvenlik ekipmalarının çalışmaması ile dört,beş kaza senoryosunda gündeme gelen tüm olumsuzluklarına rağmen fiyat-performans çizgisinin yüksekliğinden dolayı ülkemizde kabul gören üretici firmanın "orta" sınıfta en çok güvendiği model.Eski nesil şahin-doğan konseptinin palio ile beraber yeni temsilcisi.
beyaz olanı sivil polis aracıdır. yanından geçerken edepli davranınız.
şahsımın abisinin 2000 modelini yaklaşık 1 ay önce aldığı, son derece rahat, kalkışta son derece hızlı, 1.5 motorlu bu versiyonunun hatay-antep yolunun sakçagözü yokuşunda opel astra'nın yanından yardırıp gittiği, km'de 190-200 bin civarı yakan memurlar için son derece uygun araba.
hakikaten kendinden beklenenin çok üstünde veren araba..
arabada giderken sanki taşın üstünde oturduğunuzu hissetiğiniz durumdur.
ömrümden ömür götüren araçtır lan bu.

olum bindiğimden, duygusal hatıralarım olduğundan, fiziksel yakınlaşma yaşadığımdan falan değil, çok şükür bmw den aşağıya binmedim bu güne kadar, tamamen bu araç üzerinden yapılan muhabbetler beni nefret ettirmiştir bu araçtan. ulan bir kerede birisi ''accent'' dediğinde gls mi glx mi demesin be olum! bu ne biçim bir muhabbettir. götü sıkışınca ''havalarda çok ısındı di mi?'' demek gibi birşeydi.

yıl 1998, istanbul da bir ortaokulun çiş kokan tuvaleti;

+ olum benim çişim çok sarı çıkıyor.
- ehehe kamıştan su geliyor mu lan?
+ ayça nasıldı bugün ama. off... kovalamaç oynarken nasıl kalktı eteği?
- evet lan. aa bu arada araba aldık lan biz. sattık serçeyi.
+ nihayet kurtuldunuz lan. bizim tempra var mis gibi. en süper araba. siz ne aldınız?
- hyundai aldık.
+ iyi onlarda. gls mi? glx mi?
- glx aldık.
+ o zaman kötü abi. gls ler daha iyi. glx lerin özellikleri düşük. kliması yok diyolar onun. bence hata yaptınız.
- yok lan satan adam ikiside aynı, insanlar yanlış biliyor dedi.
+ kazıklandınız olum kusura bakma.
- demiştim ben babama yaa tempra alalım diye. arkası çok güzel o arabaların. s.kicem yaa!! satmak lazım hemen.
+ ehehehe... ağlama lan glx de iyidir. ama kolay kolay satamazsınız. ucuza gider.
- eneee.. offf!!!

ben nerde miydim? kabinde sıçıyordum lan.
eskiden cips paketlerinden çıkan kofti plastik arabanın gerçeğe dönüsmüş şekli.
ovit dağı'na vurdum bu aracı üçle çıkmadı. seri arabadır o ayrı ama rampada rencide ettirir insanı. bir de burnu çok uzun bir araba, tipsiz yani.
dizel era modeli muadillerinin ve üst sınıftan bütün araçların eline sürat konusunda rahatlıkla verebilmektedir. lakin yavaşlaması da o derece kötüdür.
virajlarda kontrolü tamamen yitiren yol tutuş kabiliyetsizliği ve sürüş keyfiyetsizliğine sahip uçan tabut.