bugün

belirli bir yaşın üzerindeki kimsesiz veya bakılmak istenmeyen yaşlıların barındığı kurumdur. özellikte bayramları ziyaret edilmesi mutualist mutluluk katar.
adı ile bağdaşmayan duygular uyandıran kurum.
memleketimizde üyesi olan hiç bir yaşlının, huzur bulamadığı evdir.
anne-babalarından huzursuzluk duyanların onları huzura terkettiği yer.
http://www.stargundem.com/index.php?news=3166
içindeki herkesin huzursuz olduğu ev.
bazen zeytinburnu tarafına işim düştüğünde önünden geçiyorum. bugünde öyle günlerden biri idi. ordan geçerken yine huzursuzluk kapladı her yanımı. giderek betonlaşan ve insani duyguları notralize eden bir dünyada yaşıyoruz ve bu distopik hava beni korkutuyor. kendi çocuğumun beni oraya bırakabilme ihtimali beni huzursuz ediyor.

açıkcası o odaların daracık balkonlarındaki televizyon antenleri ve kısacık çamaşır ipleri içerisinden daha fazla korkutuyor beni. oraya girmek, orda olmak... düşüncesi bile kalbimi zorluyor, boğazıma bir şeyler düğümleniyor.

buranın adını huzurevi diye kim koydu acaba. orada kalanlar huzursuzdur buna eminim. ama onları oraya koyanlar muhakkak kendilerini temize çekiyorlardır bu mekanın adı ile... *
bana lazım evdir. gerçek anlamının dışında kullanmak istediğim evdir.
aslında şu anda bir proje çiziyorum... huzur evi projesi... ve kafama takıldı 'huzur evi ' ne demek diye... hani bişeyin adını sevimli koymak onun sevimsizliğinin alametidir ... yani bişey olmuşta huzur evi demişler ama öyle değil... demek ki bir yalan var ortada huzur muzur yok... huzursuzluk hatta huysuzluk var içinde... pazarcının iyi domatesleri öne koyup çürüklerini alta sıkıştırması gibi ..
kandırılıyoruz ...
hem her yer bitti de huzuru orda mı bulduk yani... peki yirmisinde niye gidip yerleşmiyoruz öyleyse...
garip...
(bkz: ölümevi)
argoda kerhane olarak da kullanıldığına rastlanılmıştır.
hayırsız evlat sahibi insannarın yaşamlarının son döneminde kapatıldıkları cezaevi.
her ne olursa olsun yolumuzun bir kez dahi olsa düşmesi gereken yol.
60 veya 65 yaş sınırı olan tahmin edildiği kadar dramatik olmayan, virane olmayanları da mevcuttur. havuzlu, spor salonlu lüks bir otel kalitesinde, birçok gence gördüğünde, 65 ime gelmeme cok var mı? dedirtebilecek kalitededirler.evlatlarıma yük olmak istemiyorum ya da tek başıma kalacağıma akrağanlarımla birlikte olurum düşüncesi taşıyan insanların da tercih ettikleri yerdir. kalış şartlarında küçük bir evin tutarı kadar ödeme yapılması gerekliliği ulaşılabilirliği zorlaştırmaktadır. durumun tek dramatik gerçeği ise hayatın gerçeğidir; hiç bir lüks otelin alt katında morg bulunmaz. huzurevi: hayatın, okey taşlarının gürültüsü ile ölümün sessizliği arasındaki ince cizgide kurulu dinlenme, dinlendirme, kendini dinleme yeridir.
bir çok filmin finalinde , senaristler tarafından başrol oyuncusunun uygun görüldüğü mevki.
birde özelleri vardır. gittiğinizde ulen benim para biriktirmem gerek dedirtir.
huzurlu olduğu şüphelidir.
yaşlılara devet tarafıdnan tahsis edilmiş olan türkiye de doğudan batıa gittikçe sayısı artan kurum.
terkedilenlerin evi evlatları tarafından fazlalık görülen begenilmeyen bakılması zor gelenlerin evi.
yaşlıların kaldığı ve bazı kişilerin ziyaret ettiği bir yerdir.
yaşlılara hayvan muamelesi yapılan yer. yaslanınca oralara düşmeden canımı alır allah inşallah.
huzur ve ev kelimelerinden oluşur, huzur ve ev ayrı ayrı olunca gerçekten de huzur verir lakin huzurevi akıllara hep terkedilmiş yaşlıları, hayırsız evlatları, yalnız insanları getirir...
erkin koray öyle bir geçer zaman ki adlı şarkısının klibinde bu kurumlara yardım toplamıştır. darülacezeye.

http://www.youtube.com/watch?v=pf4hcAhIDjU
mature yuvası.
huzur ve ev kelimelerinin birleşmesi ile yeni bir anlam kazanmış kelime.
huzurun eksik olduğu yer.