bugün

Ne kadan da kaliteli insanların oldugu sözlükmüş bura ya hu!

Dünya çapında bir firmaya akıl verenler, yol gösterenler mi dersin, "babuş o iş öyle olmaz bak böyle yap" diyeni mi ararsın...

Alemsiniz lan..!
Çin ve Rusya birleşip yeni bir kernel yazarsa, ancak o zaman başarılı olur.

Android tabanlı yeni bir OS yazmanın kimseye bir faydası yok. Samsung un tizen ine ortak olurlar belki orasını bilmiyorum ama 2-3 seneleri var. 2 - 3 sene kadar bir apple gibi olmazlarsa, batarlar.
Bütün iş alanlarında değil ama telefon cihazı bazında global olarak işi artık çok zor olan bir markadır.
Pek çok alanda iş yapıyorlar o yüzden yollarına bir şekilde devam ederler. Ürettikleri telefonlarda hem kendi ülkesinde hem de kendi ülkesi çevresinde satılır. Bir kurban lazımdı onları seçtiler.
Youtube, gmail, instagram gibi uygulamalar olmadıktan sonra kendi işletim sistemini üretmelerinin bir mantığı yok. Yalnız işletim sistemiyle de bitmiyor bunun bir de işlemcisi var. Çin pazarında da hir sürü firmayla rekabet içindeler. Bu saatten sonra geçmiş olsun demek düşer.
3 yıldır severek kullandığım muazzam telefon markasıdır.
görsel
görsel
ingiliz çip tasarımcısı ARM, Huawei Kirin işlemciler için olan aktif sözleşmeleri ikinci bir emre kadar askıya alacakmış.
Türkiyede 4 milyon dünyada 500 milyon kullanıcısı olan marka. Bu 500 milyon içinden elbette birileri custom rom bulur kullanır ama teknoloji ile çok ilgili olmayanlar yeni telefon alırken tekrar düşünmeli.

Google kararını askıya almış 90 gün sonra sınırlamalar başlayacakmış. Belki yeni işletim sistemi gelir ama ben onu kurmam.

2 yıl garantili cihazın garantisi bitince rootla custom rom kurarım en kötü ya da olduğu haliyle kullanırım.

Android 4.4 yüklü telefona bile WhatsApp yükleyip kullanabilirken 9.2 yüklü telefonumu garanti bitene kadar 2 yıl güncelleme almadan kullanabilirim.
Parası iPhone yetmeyenlerin imdadına yetişen Çin malı iPhone. Hadi gene iyisiniz köfteler. Evet.
amerikanın kıskacında.
Son 2-3 senedir çıkarmış olduğu cep telefonları ile iyiden iyiye iPhone'un tahtını sallamaya başlamış telefon üreticisi şirket.
google kaşınmaya devam ediyor.
https://www.ntv.com.tr/ga...mw/1jTOUyBcwkmK6Tgd9UthDg
abd'de abd'ye karşı dava açmış.

https://www.webtekno.com/...rsi-dava-acti-h69513.html
Aceba şu an uyuyorlar mıdır diye ansızın akla gelendir.
Almayi düşündüğüm telefondu.

Youtube da kendi bünyesinde çalışan türkçe bilen bir çinlinin röportajı da bulunmakta.

https://m.youtube.com/watch?v=1jiGcrRtW6E
Rusya'da 5G teknolojisini geliştirmek üzere Rus telekom şirketi MTS ile anlaşmış çinli teknoloji şirketi.
trump geri adım atmış,
huawei'nin amerikanın ürünlerini kullanmasına izin vereceğini açıklamış.
ekranında sarı leke çıkması gibi iğrenç kronik bir sorunu vardır. daha ilk yılı tamamlamadan meydana gelmektedir. internette görsel arama yapmanızı tavsiye ederim. almadan önce bir daha düşünün. bir dost.

bu hata haricinde iyidir.
Made in china kavramı yerine gelecekte ki Çin'in en değerli markalarından biri olacaktır.
Abi aşırı reklammya bunların işi. Reklamla aşırı pazarladılar olaylarını. Valla helal olsun.
ilk aldığım telefondan gayet memnundum ancak y6'dan aynı performansı alamadığımı söyleyebilirim.
Parasızların iPhone. Sorsan iPhonedan iyidir. Hahaha evet.
Sırf kamerası için fotoğraf makinesi yerine almayı düşündüğüm telefon. P30, p30 pro, p30 lite modelleri 2 bin ile 7 bin arasında bir fiyat aralığında satılıyor.

Türkiye piyasasında ciddi bir satış trendi yakaladı. Bir kaç yıl içerisinde zirvede olacaktır.
Kişisel bilgilerinizi apple ve google'un çaldığı kadar çalan telefon üreticisi.
Android q güncellemesi alacak modelleri ilan etmiş. Benim kullandığım P30 listede olduğu için rahatladım.

3 aydır aktif kullanıyorum. Alırken Huawei gt sport Saat hediyesi de olduğu için halimden memnunum.