bugün

android aleminin kralı htcnin son bombası. iphone 13 çıksa da farketmez.

özellikli edit: 1.5 ghz hızında 4 çekirdekli bir işlemci hayvanlığı yapılmış telefon. 1gb ram, 32 gb sabit depolama alanı. android 4.0. i beats kulaklık.
(sanırım sony ile yapılan playstation oyunlarının htc cihazlarda çalışmasına izin veren anlaşma gereği yapılmış bir hayvanlık)
en önemlisi ise halihazırda zaten rakipsiz olan htc sense'in 4.0 versiyonu ile geliyor olması
1.5 ghz dört+bir çekirdekli telefon. telefon demeye dilim de varmıyor ya neyse.
HTC'nin yeni amiral gemisi.
Anlatmaya nerden başlasam bilmiyorum telefonu.
1.5 ghz (4+1 çekirdek. +1 telefonu kasmayan işlemlerde fazla güç harcamasın diye kullanmak için) Nvidia Tegra3 işlemci. Ki bu işlemci içinde aynı zamanda 12 çekirdekli ULP(Ultra Low Power)GeForce GPU'yu da barındırmaktadır.
1gb dd2 ram.
4.7" Super LCD (Neden Amoled değil ki...) 720p ekran corning gorilla glass'lı (http://www.youtube.com/watch?v=Ope6uViLcEY gorilla glas budur).
Kameralardan pek anlamam ama iyi bir tane var sanırım 8 mp olanından (5mp HD2 ile çektiğim resimlerin kalitesi bile güzelken..).
32 gb dahili hafıza, 1800 mah pil koyup arkasını açılamayacak şekilde dizayn ederek hiç hoş bir davranış yapmadıklarını düşünüyorum.(IPhone vari, ıykk.)
Sensörleri yazmıyorum bile artık olmayanı dövüyorlar.
NFC, Bluetooth 4, MHL(Bir aparat aracılığıyla micro USBden HDMI çıkış almanızı sağlıyor.) destekli micro USB yuvası, DLNA.
Ve tabiki Sense 4.0'lı Android 4.0 Beats Audio ses geliştiricisiyle.

GSMarena'da vergiler hariç 410 sterlin yazıyor. (1150 lira)
beni benden alan telefondur kendisi.

-Nvidia Tegra 3 1500MHz Quad-Core
-Dört Çekirdekli
-4.7" ekran
-720 x 1280 çözünürlük

ne yalan söyleyeyim telefonun görünüşü de son derece göze hoş geliyor. kullanması da bir o kadar güzeldir, denemek lazım bir an önce.
bir htc xl değil.
tüm mükemmel özelliklerinin yanısıra inanılmaz hafif bir cihazdır. HTC yine yapmıştır yapacağını.
Kağıt üzerinde hayranlık uyandıran, pratikte şaşırtan cihaz. Hiç htc kullanmadım ama gözümde hep prestijli bir marka olmuştur. Yakıştıramadım.
tek rakibi thy olan telefon.

bahsi edilen sorunların dışında tabiki de. *
sorunlu çıkmış:
görsel
"onu alma bi yürü git net book al bir de samsung starcık falan al, kır dizini otur ve tatmin olmaya devam et" telefonudur. yüzümü buruşturmama neden olan laçka abartılara sahiptir de*.
Sony xperia s'in domalttığı telefon. Xperia s alın ve farklı bir android telefonu görün
sony xperia s denen bravia monitorlü telefonmu desem,12 mp li hd fotoğraf makinasi mı desem o varlığın yanında esamesi okunmayacak üründür.

tek ortak noktaları pil olabilir. xperia s in dolum süresi 15-20 dakika.
htc'nin ilk 4 çekirdekli telefonu çıkaracağım diye apar topar çıkardığı smartphone. umarım sonu ilk çift çekirdekli telefon lg optimus 2x gibi olmaz.
Çok iyi ve oldukça büyük bir telefon konuşmak istersek kulaklığımız yoksa biraz tuhaf oluyo.
Gördüğüm duyduğum en sağlam telefon gerçi telefon denilemez buna nasıl birşey bu 4 çekirdek işlemci var. Şu beats audio olayı bitiriyor işi zaten. Tabi dediğim gibi dayanıklılık abi bir telefona 2.000 lira verceksem elimden düştüğünde milyon parça olmicak. Ekran kısmını kullanarak çivi çakanlar var yani değer.
(bkz: htc one x plus)
hala 4.1 jelly bean güncellemesini beklediğim telefon j.b geldikten sonra uçacağız sanırım..

http://www.gsmarena.com/j...performance-news-5010.php
Günümüz teknolojisinin en iyi cep telefonu.
ufaklığı sebebiyle iphone 5 alma konusunda ısrarlıydım. Ancak cihazı yurt dışında alacak olmama rağmen "bu çok pahalı amk" dediğim için karar değiştirdim ve başka bir telefon bakmaya başladım. galaxy note 2 , galaxy s3 ve htc one x arasında kalmıştım. Bu 3 cihazın özellikleri birbirine çok yakın. http://www.versusio.com sitesinde uzunca bir süre bunları karşılaştırdım. note 2'yi boyutları dolayısı ile kısa sürede eledim. s3 ile one x 'i en yakın teknoloji mağazasına gidip kurcaladım. Açıkçası one x elime daha sağlam gibi geldi. S 3'ü her an kırabilirmişim gibi hissettim. Zira o öküzlüğü de kendimde gördüğümden bu konuda one x 1 puan öne geçti. Görünüş açısından da one x daha hoşuma gitti. Ki bir ürün alırken özelliklerinin yanı sıra tasarımına da önem veren bir insanımdır. Bu sebeple one x aldım. 1 haftadır da kullanmaktayım. Sadece şarj konusunda biraz problemi var onun dışında hiç bir kötü yönünü görmedim şu ana kadar. Kamerasının gece çok iyi çektiğini söyleyebilirim. 3. kattan sitenin otoparkını çektim ve her şey gayet net bir şekilde görünüyordu fotoğrafta. Ha diğer cihazları kullanmadım , onlarla çekim yapmadım. Bundan önceki telefonum nokia 5610 xpress music idi. Ama onla gecenin bir yarısı fotoğraf çekince simsiyah bir şey görünüyordu sadece. Alayım mı , karar veremedim bir türlü diye düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Şarj konusunu sıkıntı edenler ise biraz daha bekleyim htc one x plus alsın derim. Benim de almak istediğim htc one x plus idi ancak telefonum bozulduğu için kısa süre içerisinde almalıydım bu yüzden one x aldım.
özellikler:
*4.7 inç super lcd2 hd 720p ekran
*1.5 ghz dört çekirdekli nvidia tegra 3 işlemci
*16 gb dahili hafıza
*8 mp kamera
*android işletim sistemi
teknosada 1699 liraya satılan akıllı telefon.
samsung galaxy s3 gibi bir plastikle karşılaştırılması bile büyük hatadır. karşılaştırma isteyenler youtube'da yapılan karşılaştırmaları enine bıyuna irdeleyebilir.

en başta samsung'un touchwiz adlı rezalet arayüzü karşısında htc sense gibi bir android mükemmeliği vardır ki, kasa malzemesinin kalitesi, gece kamera çekimi, ekran kalitesi, speaker kalitesi falan çok sonra konuşulacak konulardır. bu bile htc one x'i birkaç gömlek üstün kılıyor...
iki telefonu da stock haliyle karşılaştıracaksak galaxy s3'ün galip geleceği telefondur. öncelikle telefonu ilk açılışınızda olması gerekenden oldukça fazla sayıda bloatware uygulama mevcut. aynı zamanda ne kadar güzel olsa da sense arayüzü telefona resmen işkence ediyor. touchwiz görsellik bakımından sense kadar gelişmiş olmasa da akıcılık bakımından önde.

aynı zamanda custom rom gibi kullanıcılar tarafından geliştirilmiş yazılımları kurma kolaylığı bakımından samsung kesinlikle daha kullanıcı dostu. htc'de telefonu root edebilmek için saçma sapan bir sistemle web üzerinden telefonu unlock etmeniz gerekiyor. tabi jelly bean'i resmi yollardan elde edemeyenlerin önce bootloaderı tekrar kilitleyip firmware güncelledikten sonra yeniden unlock edip rom yüklemek zorunda kalmalarından bahsetmiyorum bile. bugüne kadar sürekli s3'ü kötüleyip one x malzeme kalitesi olsun, arayüzü olsun daha iyi diyen birisi için one x hayal kırıklığı oldu.
özellikleri ne kadar güzel olursa olsun kullanıcılarını şarj yüzünden çıldırtabilecek akıllı telefondur.
teknosa'da fiyatı 1.499 tl'ye düşmüş. htc one'ın çıkması fiyatları iyileştirmiş.
güncel Önemli Başlıklar