bugün

görsel
klavyede ctrlnin soluna en köşeye hesap makinesi tuşu koyan aklınızı sikeyim. böyle klavye mi olur amına koyim ya.
leptopları çok sağlam olan firma toşhibadan sonra en kaliteli leptop üreticisidir.
kendisiyle ilgili bir anımı anlatayım:

bir gün pc'de bir sunum hazırlarken sunum başında uyuyakalmışım. kitaplar, ansiklopediler, defterler.. gecenin yarısı olmuş. hayvan gibi de uyuyorum. lan bi' ses gelmeye başladı, ama nasıl bi' ses var ya.. sanarsın doğalgaz çalışması var sokakta, o derece. meğerse bilgisayarın fanından geliyormuş. hemen kapattım, kalktım yerime de yattım.

kendi kendine bir bilgisayarın fanı nasıl o kadar coşabilir, hala daha kimse bilmiyor. çok garip.
pavillon modeli ürünleriyle gönümüzde taht kuran teknoloji markası.
aile bütçesine katkı sağlayan süper laptoplar üretir. o kadar çok ısınır ki -100 derece- doğazgazı kapat bilgisayarın başında ısın yani o derece.
atanamamış tost makinesi.
hem pavillion hem i5 hem pahalı ama bazen o kadar ses çıkıyor ki uçacak zannediyorum, sıcaklık konusunda odama olan katkısını yadırgayamam ayrıca hem film izleyip hem oyun oynarken bilgisayarı oynattığım zaman öyle bir takılıyor ki kendisine gelmesi için 1 dk kadar beklemem gerekiyor..

napiim şimdi ben bunu ???
sesli çalışma ve ısınma söz konusu olduğunda rakipsiz olan dizüstü bilgisayarlar üreten bilgisayar firması.
Almayın.
pavilion modellerindeki aşırı ısınma sayesinde doğalgaz faturasından tasarruf edilebilen teknolojik marka.
Geçen sene dv-6 6c04et modelini aldım son zamanlarda mavi ekran hatası veriyordu hp ye durumu bildirdim hemen ilgilendiler. Daha sonra garanti kapsamında anakartı dvd romu değiştirelerk onarımı yapıldı. Şuan gayette memnunum.
teknik servis kalitesiyle gönlüme taht kurmuş firma. 3 iş gününde bilgisayarım elimdeydi. özellikle arayıp memnuniyetimi bildirdim.. azıcık pahalı aldımdı ama helali hoş olsun.
balkanlardan gelen ve şu günlerden kendini iyice hissettiren soğuk hava dalgasına karşı fanından çıkan sıcak havayla direnilecek iki bilgisayar markasından bir tanesi.

diğeri için (bkz: toshiba)
bir daha asla satın almayacağım bilgisayar markası. her ne kadar satış sonrası hizmetleri gayet iyi olsada bilgisayarlarından yüzümüz gülmemiştir. ilk notebookumuzun bataryası kısa sürede bitmiş, netbookumuzun aynı şekilde batarya problemi olmuş, ikinci notebookumuzun da ekran kartı yanmıştır. sürekli ısınma sorunu yüzünden yarıda kalan filmlerimizi vs anlatmıyorum bile. bize mi bu kadar aksilik denk geldi farklı kullanıcılarda aynı sorunu yaşadılar mı bilemem ancak bildiğim bir daha asla bu firmanın yakınından bile geçmeyeceğimdir.
2010 yılında almış olduğum dizüstü bilgisayarımın markasıdır. Her teknolojik alet gibi 2 yıl boyunca pek bir sorun çıkarmamıştır. gerçi yaklaşık 1 yıl olduğunda bataryası kendini intihar etmiştir ve sonra tarafımca sıfır orjinali satın alınmıştır, garantiye danışmak aklıma gelmemiştir. garantinin bitmesine 5 gün kala ise durduk yere anakart yanmıştır. teknik servis 1-2 soru sorup "tamam yolla hacı hallederik biz" demiştir. çok kısa bir sürede halledilen ve hiçbir kullanıcı hatası, ek ödeme mırın kırın muhabbeti olmadan anakartı değiştirilen bilgisayarım kargo firmasına bağlı sorunlardan ötürü (ki kendileri yurtiçi kargo oluyor) elime biraz geç ulaşmıştır. Herşeyiyle tertemiz hale gelmiştir . Asıl güzel yanı ise, garantiye bataryasız yolladığım hiçbir talepte bulundamığım halde paketin içerisinden gıcır gıcır sıfır bir batarya çıkmıştır.

Bu güzelliklerin hiç birisi kalorifer gibi çalışan fanının sesini gözardı etmeme yetmemiştir. Bilgisayarın altına kafam kadar bir soğutucu fan koymadan bir oyun oynamak, fotoşop vb bir program kullanmak deliliktir. Yanında bir uçak motoru varmış gibi hissetmek için açıkça bir davetiyedir.

Birgün vakit bulduğumda kendilerinin içi açılıp fanı güzel bi okunup üflenecek ve süpürülecektir.

Şuda sloganımdır "HP pişmanlıktır".
aşırı derecede ısınan bigisayarların markasıdır.
(bkz: hp slate 21)
Sözlüklerde ve internetin genelindeki yorumları takmayıp, "ya bu sözlük alemi herşeye bok atıyo yeaa" deyip 2.000 tl'lik bir laptopunu edindiğim marka. ve bilin bakalım noldu? internette o "her şeye bok atan tayfa"ya inanmadığım için pişmanım. çünkü daha yepyeni olan laptopumda 2 tane büyük hata ve bir tane de sinir bozan sorun var.

ilk aldığımda güzel güzel kullanırken, windows'un 8.1 güncellemesini yüklememle wifi'lara bağlanmamaya başladı. Hiçbir wifi'yı görmüyor, bağlanmıyor, hata veriyor. kabloyu taktığımda 5 dakika falan internete bağlanıyorum onda da hemen düşüyor.

sorun iki: takılma ve donmalar çok fazla. film dizi falan izleyeyim diyorum, 10-20 saniye de bir ses titriyor, donuyor vs. bunu müzik dinlerken falan da yapıyor ve zevkimin içine sıçıyor.

sinir bozan sorun: götümün buz tuttuğu bir kış günü tabiri caizse orospu amı gibi ısınıyor. hadi yaz olsa anlarım. oğlum sen ne ayaksın lan kış günü?

gerçekten sözlükte yazılanları takmadığım için pişmanım. lenovo alacaktım normalde, siktiğimin teknosa görevlisi fikrimi değiştirdi, indirimde deyip bozuk aleti 2.000 tl'ye kakaladılar. almayın aldırmayın dostlar. yakında servise falan veririm, yeni bir laptop ve yeni sorunlar beni bekler.

diyeceğim odur ki, teknoloji deyince uzak doğu firmalarına yöneleceksiniz. siktiğimin amerikalıları...
healt point = Yaşam,enerji,can,sağlık anlamına gelmektedir .
Sırf servisinin kalitesinden dolayı bile alınabilir.Adamlar hemen upsyi yollayıp aldılar.
kışın soba, kombi, Klima gibi aletlerin yaptığını tek başına yapabilen ısınma da dünya markası olan sıcak pc.
bir markadır. dizüstü almayı düşünüyorum sizce nasıl bir marka, ve bu ısınma şeysini de ilk defa duyuyorum herkesin dilinde. bu bir sorun mu ki. kışın güzel olabilir.
Healthpoint ile hitpoint kelimelerinin kısaltma aynı olmasından birbirinin karıştırldığı durumdur.
Piyasa değeri 23,7 milyar dolardır.