bugün

güftesiyle ezgisiyle hoş bir şebnem ferah şarkısı.
hele elektro solo kısmı daha da bir hoştur.
bandista'dan çav bella yorumu. 90'lar ve 2000'lerin devrimci gençlerinin hikayesini anlatır.

gün penceremde, uyandı güneş
tenimde terin, gözümde ferin, bekler beni kardeşlerim

bana şans dile, yolculuk kente
dostlarımla biz, göstereceğiz, o kiralık katillere

ve şimdi bakın, durmayın bakın
güneş ışığı, satılık değil, malınız mülkünüz değil

sana bir daha, göründüğümde
tv’de belki, belki hapiste, yüzümde var gülümseme

--spoiler--

daima! sınıfımızı bilme şiarıyla tartışılırken bandista tayfasında, bizzat üretim araçlarımızı, kulaklık ve
mikrofonumuzu kapağa taşımak fikrine koşut âlemimizin en güzel ve yaygın marşlarından biri, bella ciao’da
kendi eylemci tecrübemiz içinden, yıllar, kentin sokakları, devrimci iyimserliğimiz içinden süzülerek bize bizim
kuşağımızın hikâyesini bu sözlerle anlatıyordu. bir kez de böyle söylemek istedik. bandista’dan doksanlardan
bugüne bir güzelleme. bir 6 kasım sabahının sürpriz güneşi eşliğinde.
--spoiler--
elvedanın büyülü ve mistik havasından uzak siyah-beyaz bir film gibi sade, küf kokulu ama samimi sözcük.
bu garip bir veda olacak, çünkü aslında hep içimdesin.
ne kadar uzağa gitsem de, gittiğim her yerde benimlesin.
ama söylenecek söz yok.
gidiyorum ben.
hoşçakal.
*
şebonun en iyi parçasıdır.durduk yere adamın ağzına sıçar.
--spoiler--
bu garip bir veda olacak, çünkü sen içimdesin.
--spoiler--

bu nedir efenim hangi kafayla yazılmıştır bilinmez. tebrikler, alkışlar.
basit bir ayrılma sözcügü yapma dokunma kim dokunduysa san.
seni ararken kendimi kaybetmekten yoruldum.

yeter lan, bunalım, az öteye git.
Emre Aydın'ın en büyük hitidir. (Kendisi de öyle olduğunu söylemişti zaten.) Ayrıca 156494664 kere dinlesem bıkmam.
Seni ararken kendimi kaybetmekten yoruldum
Bulduğumu zannettiğimde
Kendimden ayrı düştüm

Bu garip bir veda olacak
Çünkü aslında hep içimdesin
Ne kadar uzağa gitsem de
Gittiğim her yerde benimlesin

Söylenecek söz yok
Gidiyorum ben

dün bugün yarın artık dinelnicek her dinlediğinde bir kez daha öldürücek şarkı,

HOŞÇAKAL...
emre aydın şarkısıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=u8_sXVjbyNc
hoş - çakal demek bazen çok zordur, çok zor gelir insana. bir şey demeden gitmek lazımdır bazen!
en sevdiğim veda sözcüğü.
ben bir kısrak gibi gelmişim dünyaya,
şahlanıp gitmek içimde var.
hoşçakal...
adamın ağzına sıçma ihtimali çok yüksek olan şebnem ferah şarkısı.
'hoş' 'çakal'.
bağımlılık yapan murat yılmazyıldırım parçası halil-c.adrian-murat 3lüsünün düeti ise izlenesi dinlenesi kulak pası silesidir. ahanda burada;

http://www.youtube.com/watch?v=SATAGfYbKjc
hoşçakal bir cümle midir ya? bir birleşik kelime halini almıştır artık ne diye hala zorlama statükocu türkçeci yorumuyla hoşça kal diye dayatılıyor anlamış değilim!
(bkz: hoşça kal)
az önce "lale devri" isimli dizide uzun süre çalan şebocuğumuzun güzeller güzeli şarkısı.

ekranda lale devri oyuncuları varken bile ben aşk tesadüfleri sever filmindeki sahneyi hatırlayıp ağladım, böyle de bir insanım.
söyleyecek onlarca şeyin olmasına rağmen söylesende kar etmeyeceğini bildiğinden, tüm söyleyeceklerinden vazgeçip söylenen sözcüktür; hoşça kal.
Hoşçakal kelimesinin anlamı büyüktür. gereksiz yerlerde tekrarlanmayarak ona saygı duymayı gerektirir.
Güle güle,görüşürüz ,bay bay kelimelerine benzemez birine hoşçakal diyorsan seviyorsun demektir. *
Sadece hoşça kal deyip gittim diye; yüreğin hala küskün biliyorum...Elveda çok büyük bir kelime. Sığmadı dudaklarımın sınırları içine.
Sözlüğümden haberdar olacak kadar çok kalmadın sevgili , yüreğimde. Benim “hoşça kal” ım yazılmış yanlışlıkla elveda kelimesinin yerine...Kim bilir belki de bir hoşça kal en çok bu aşktaki kadar yakışır elveda hanesine...Bazen sözcükler biz farkına bile varmadan, kayıp gider dilimizden; bizim bile yerleştirmekte güçlük çekebileceğimiz en uygun yere.....
içimi parçalayan şebnem ferah şarkısıdır.
benim gibi konar göçerler için yazılmış şarkıdır.

hoşçakal..
ben bir gezgin gibi gelmişim dünyaya
şahlanıp koşmak içimde var..
hoşçakal.
bir otel bir de yatak
her yer benim evimdir.
Taşırım laptopu sırtımda
her il benim ilimdir.
Ama söylenecek söz yok,
gidiyorum ben.
haoşçakal olacaklar sensiz olsun, Emre Aydın'nın en clas şarkılarından biri.