bugün

tüm zamanların en iyi animasyonları içinde başlarda bir yerlerde. sonu ağlatıyor.
Sinemaya çıktığında 5 yaşında ki kardeşimle gitmiştim.Kardeşim büyülenmiş gibiydi.Aslında ben de büyülenmiştim.Baya sohbet edip gülmüştük.Binlerce sorusuna maruz kalmıştım kardeşimin o günden sonra.Bana diyordu abiii benimde ejdeyham olacak mı diye.Günlerce böyle şeylerin gerçek olmadığını anlatmıştım ona. Gerçekten kaliteli, senaryosu güzel ve etklileşimi süper olan bir filmdi.
hıçkıdık'ı harun can'ın seslendirdiği animasyon filmi;

görsel
anamur bölgesinde bulunan dragon çayından ötürü bana su bükücüleri anımsatan ve bilinçaltımda ne gibi sevişlerin olduğunu gözlerimin arkasına seren bir animasyondur.ayrıca başrol kahramanının engelli olması ayrı bir sempatimi kazanmıştır.
Şuana dek izlediğim en iyi animasyon filmiydi. izleyeli bir hayli oldu ama gene olsa gene izlerim sıkılmadan. Shrek gibi gene mukemmel bir animasyon filminide benim gözümde ikinci sıraya iterek zirveye oturmuştur.
(bkz: how to train your dragon 2)
tek kelime ile muhteşem.. hayatım da izlediğim en iyi animasyon filmi.
9. kez izledim geçen, 999 kez izlesem de yetmez ama böyle filmi
kaybolan çorap teki sorununun nedenini çözmüştür.

--spoiler--

-hiç laf dinlemiyor. bir serçe kadar dikkatini toplayabiliyor. ben balığa götürmüşüm. oğlan gidip trol avlıyor.
+hey. troller gerçekten var. çorap çalıyorlar. sadece sol eşleri ama

--spoiler--
askerde izlemiştim 3 d ki...
şahaneydi...
birazdanyine izlerim...

izleyin çokça eğlenirsiniz.

imdb de 250 içinde.
hoş bir animasyon. izlemesi keyifli.
azmin ve cesaretin anlatıldığı harika bir animasyon film.
macera dolu bir animasyon, ismi yanıltıcı olabiliyor.
mükemmel bir animasyondur.
+300 yıl geçmiş ve ben bir ejderha öldürmeyen ilk viking’im.
-Ejderha süren ilk viking de sensin.
filmi izledikten sonra keşke dişsiz gibi bir arkadaşım olsa diye dertlendiğimi hatırlıyorum.evet evet dedim.
aslında gayet klasik bir hikayeyi daha önce hiç bahsi geçmemiş bir dönemde ve yine fantastik bir unsurla güzelliğinden hiç eksilmeden izlettiren yapım.
wall-e'den sonra izlediğim güzel animasyonlardan biri. şuan için merakla smurfs beklenmekte.
Gobber gibi yaran bir karakterinde skora direk etki ettiği eğlenceli animasyon filmi.
herkes viking tarafından bakmış olaya. sanki ejderha hakkında çok fazla film-animasyon varmış gibi. o sevimli ejderha gecenin öfkesi namı diğer dişsiz evimde osla beslerim, kız olsam veririm. o derece.
şukela bir animasyon-filmdir. tavsiye ederim.
" burası berk, burada insanlar evcil hayvan olarak kedi köpek değil ejderhaları beslerler."
--spoiler--
odis help us!
--spoiler--

ice age 123456967865645e açık ara fark atabilecek mükemmel bi animasyon. başından sonuna kadar tıkanmadan izlenebilir, maceralı ve elbette kahkahalarla güldürecek derecede komik bir hikaye. hele de benim gibi viking hikayelerine ölüp biten insanlar için kesinlike birkaç kez izlenesidir. tabi filmdeki müziklere bayılmamak mümkün değildir.
ejderhalar olsa nasıl oluru çok güzel anlatmıştır. izlenesi, izletilesidir.
vikingleri konu alan animasyon film.
eğlenceli, heyecanlı, renkli bir film. bu gavurların hep yaptığı gibi çocuklara mesajlarla dolu.

izleyin,çocuklarınıza izletin.
oyuncak hikayesi 3'ü henüz seyretmedim ama altın küre ve oscarda despicable me'nin eline verecek olan animasyondur efenim. adamlar animasyon filmin çehresini değiştirmişler resmen.
mükemmel bir animasyon filmdir. ejderhalara hiç ilgim yokken 3.5 saat ejderha araştırma hevesini bana kazandırmıştır. şiddetle önerilir.
vikinglerle ejderhaların ilişkilerini anlatan ve Hiccup adlı bir viking çocuğun hiç görülmemiş bir şey yaparak bir ejderhayı eğitmesini ve onla dostluğunu konu alan, büyük-küçük herkesin izleyebileceği başarılı bir animasyon filmidir.