1. 1.
  bu yıl 8 eylül - 4 kasım tarihleri arasında iksv tarafından düzenlenecek olan onuncu uluslararası istanbul bienali nin çinli sanat eleştirmeni ve küratörü.

  1963 yilinda çin de dogan hanru, uzun bir süredir paris te yaşamakta ve çalışmalarını san francisco paris hattında sürdürmekte imiş. Venedik ve Gwangju gibi ünlü bienaller başta olmak üzere 50 den fazla serginin küratörlüğünü yapan hou hanru için şimdi sıra istanbul dadır. *

  derin bilgi için : http://www.iksv.org/bienal/bienal.asp?cid=2
  1 ... zefre
 2. 2.
  Paris'te yaşayıp çalışan bağımsız eleştirmen ve küratördür.
  Amsterdam'daki Rijksakademie van Beeldende Kunsten'de
  danışmanlık yapmakta ve ders vermektedir.
  ilgilendiği konular arasında küreselleşme ve kimlik,
  çağdaş sanatın bölgesel ve coğrafi sınırların ötesinde
  varoluşu sayılabilir.*
  ... meister writer
 3. 3.
  ali akay'ın katalog yazısı tartışması bağlamında irdelediği küratör. ilgili yazı için:
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=234346
  ... meister writer
 4. 4.
  onuncu istanbul bienali sırasında kemalizmi 'tepeden inme dayatma' , Atatürk 'ü de 'antihümanist' olarak niteleyen, sanatçı geçinen çinli zibidi. herhalde Atatürk'ü yıpratmak için her platformu kullanmakta ustalaşmış akıl hocalarının aklıyla.

  Atatürk tepeden inmeciymiş.

  ve antihümanistmiş.

  "yurtta barış, dünyada barış" sözünün sahibi, insanın insan gibi yaşaması sevdalısı, sanatçıyı baş tacı eden Atatürk'e bir sanatçının böyle saldırmasını nasıl anlamalı? cahillik mi? kışkırtma mı? gaza gelme mi? oyuna gelme mi? yoksa, bilinçli bir tavır mı? hepsi mi?
  -1 ... guvectekarides
 5. 5.
  'istanbul bienali, sanatın minör ütopyası' diyen küratör, istanbul bienallerinin aslında en sönük, en anlamsız, en kötü olanını yönetmiştir, Aslında bienalin konusu (imkansız değil, üstelik gerekli: Küresel savaş çağında iyimserlik) çok güzeldir fakat, küratörün başarısızlığıyla mahvolmuştur.
  1 ... cherubim