bugün

kolpa korku filmlerini yönetmesi yetmiyormuş gibi, bir de senaryolarını da yazan, amerikalı korku filmi icracısı. cabin fever filmi ile, birazcık olsun, 80'ler korku furyasına selamı çakmış olsa da, hostel serisi ile, kendisinden iyice soğutmuştur. 1972 doğumludur kendileri.. bu aralar cell diye de bir film çekmektedir.
sinemanın her türüne olan ilgisiyle bildiğimiz çığır açan yönetmenlerden quentin tarantino'nun katkılarıyla kotardığı hostel filmlerinin yönetmenidir kendisi.bütün hastalıklı ve karanlık fantezilerinizin gerçekleşebileceği bir yer var sloganıyla vizyona giren hostel filmiyle yerin dibine batırılan roth tüm bunlara rağmen karizmatik ve komik kişiliğiyle,tarantino ile olan dostluğuyla,korku sineması hakkındaki birikimleriyle,üzerinden çıkarmadığı korku filmi t-shirtleriyle ve yöneteceği stephen king kitabı cell ile gelecekte adından söz ettirecek.
inglorious basterds filminde golem/yahudi ayısı karakterini oynamış -iyi de yapmış- aslen yönetmen ve tarantinonun kankisi bir şahs-ı muhterem. ayrıca tim roth 'a acayip benzetiyorum. belki kardeştirler.
begendigim bir yonetmendir.
The Clown adlı filmi hayalkırıklığına uğratmış usta yönetmen. Bol bol Stephen King'in IT'inden esinlenmeli olmasının yanı sıra, değişik bir kurguyla donatılmış, King'in başyapıtındaki gibi çocuklar ön planda. Ama gerilimi taşıyamadığı gibi çocuklar bile yeteri kadar tansiyon kazandıramamış.

Ya biz çok desensitize olduk veya roth sandığımız kadar derinlikli bir yönetmen değil.
ABD'li oyuncu ve yönetmendir.
Kalın kaşlarıyla ido tatlıses'i hatırlatan yönetmen.
Ruh hastası bir yahudi.

(bkz: Knock knock)
güncel Önemli Başlıklar