bugün

Honda'nın dışarıdan bakınca küçük gözüken ama içine girdiğinizde genişliğini farkettiğiniz, bir arabada olabilecek bütün konfor anlayışınızı değiştirecek modeli.
otomatik vitesli, sanırım 2010 * modelini az da olsa kullanma fırsatım oldu.

izlenimlerim,
konfor olarak beklediğimden iyiydi, motor sesini içeri yansıtmama konusunda da gayet başarılı.
ama en büyük hayal kırıklığı, hantallığıydı. düz vitesli olanın bu kadar hantal olmadığını, önceki modellerinden birinin yolcu koltuğunda bizzat tecrübe etmiş birisi olarak, otomatik vites olmamış diyorum. hele ki honda nın en iyi yaptığı şeyin arabanın motoru olduğunu düşünürsek, tahmin ediyorum diğer hondalar gibi uzun süre verimli bir şekilde kullanılır ama honda nın bu kadar hantal bir araba yapacağını söyleseler inanmazdım.
Bana göre kendi segmentindeki en sağlam ve en hoş arabadır.
Honda olması ayrıcalık katmaktadır.
incelemelerden okuduğum kadarıyla yine kendi segmentinde en geniş ve en az yakan modellerden biridir.
edit: imla
2014 yılı versiyonuna ait fotoğraflar internete sızmıştır.

http://ulasimturk.com/D/K...da-jazz-010720130640.html
ikinci el piyasası şişirilmiştir. 2004 ls modellerine bile 25bin lira isteyen var. Sahipleri honda'nın H sine kapılıp kafayı yemişçesine ikinci elini yüksekten satmaya çalışıyorlar. Ulan yenisi zaten 40bin lan. 2004 modeline kim 25bin tl verir. deli sikmiş sizleri. geçen gün bir pazarlığımda 2004 es modeli için 22 bin tl fiyat çektiler. Amcam 2008 senesinde 22bin tl ye aldığı jazzı 22bin tl ye satmaya çalışıyor. *

Ayrıca elite modeli haric diğer modelleri bomboş denecek kadar boştur. Bunun yerine c4 tercihi düşülmelidir.
hep bi bentleyim olsun istemişimdir, senin yanına
park edip seni seçmek için
hep bir esegim olsun istedim 2 vites ileri ve geri seni sollamak icin.
Gittim Mercedes aldım senin yanına park edip gülüp geçmem için.
ilk jenerasyonu 1982 de piyasaya sunulmuş araçtır.
http://hondaparts.bg/imag...a/Cars/1%20gen%20Jazz.jpg
Yaklaşık 100 km hızla tali yoldan viraja girip ilk kaldırımdan çevre yoluna daha sonra çevre yolundaki kaldırımlardan ters yöne uçtuğunuzda çok ufak hasar alan araç. Bizzat denedim, onayladım. Tabii hafif hasar biraz göreceli. Kendisiyle üzerime doğru gelen azraile selektor de yaptım.
Teşekkürler soichiro honda amca, gerçi sana ne kadar teşekkür etsem az ama ben yine de edeyim.
hep bir utah jazz im olsun istemişimdir. Senin yanına getirip ilk beşine seni parçalatmak için.
Uzunca bir süre sınıfında dünyanın en az yakıt tüketen aracı olarak yerini korumuş olan bir araçtır.
hep bi ferrarim olsun istemişimdir, senin yanına koyup "ferrari'nin yanında seni mi seçecem" demek için.
Kalplerdeki yerini her zaman koruyacak asla kaybetmeyecek japon meyvesi.
jazz
never stop.
hakkında bu kadar entry girilince öldü sandığım tomofil.
Jazz öldü derlerse inanmayın, jazz'lar ölmez.
(bkz: bir yarim olsun isterdim gözleri yeşil)
Peugeot ile kiyaslamislar, yapmayın böyle şeyler sakın. Ayrıca bi alışveriş merkezinden hediye falan gelmedigi sürece peugeot için cebinizden bir kuruş para çıkartmayın. Peugeot ne amk?

Edit: peugeot 106 gti hariç ama, liseli bir piçken onun hayaliyle yaşıyordum. O günleri asla unutamam çok zor gunlerdi.
Ne olurdu siyah giyince toz olmasaydı soichiro abi?
Honda'nın sanat eserlerinden biri.

Yagina suyuna bak yolda kalmazsınız sonuçta japonlar yapıyo abi.
Daha çok bayan arabası gibidir.
efeliği doksan km/saate kadar olan bir diğer honda şaklabanlığı. doksandan sonra vites bitiyor devir bitiyor. siktirikten 1.3 motorlu bi doblo hemide mazotla ağzına veriyor kamyonet haliyle.
2 kaldırımdan uçtuktan sonra bile 2 ay sorun çıkartmayan çılgın şey.