bugün

almayı düşündüğüm sonra vazgeçtiğim, tipsiz ama az masraf çıkartan bir araba modeli.
üst komşumun kullandığı araç. oldukça kaliteli bir araç aslında honda modelleri içinde belki bir civic olamaz ama yinede tutulan ve şık dizaynı olan bir model.
Garip bir şekilde çok hoşuma giden, b sınıfına kıyasla geniş, kullanışlı ve işlevsel olduğunu düşündüğüm ancak hiç kullanma fırsatım olmayan Honda modeli.

Uygun fiyata denk getirsem alırım şahsen.

görsel
görsel
görsel
görsel
Honda'nın küçük motorlu, ekonomik ve şehir içi kullanım amaçlı ürettiği otomobildir. ağırlıklı olarak bayanlar ve sessiz sakin kullanan emekli veya memur gibi insanlar tarafından tercih edilir. yol tutuşu emsallerine oranla çok daha iyidir. ayrıca dolu modeli alındığında tadından yenmez. sunroof felan çok yakışıklı gösterir bu aracı. 2011 den sonra kasası güncellenmiş ve şekline şekil katmıştır, üst sınıf bir otomobil görünümü vermiştir. motor ömrü çok çok iyidir, parça kalitesi yüksektir. piyasası az olduğundan satacağınız zaman biraz geç elden çıkartabilirsiniz, ancak bu alırken yararınıza olacaktır, piyasası olmadığından daha uyguna almış olacaksınız.
S200 varken jazz'da neymiş.
tekerlekli tabut hayırlı olsun karşim façan yansın.
bir utah jazz değildir.

saygılar sunuyorum azizim...
Dışardan küçük görünen ama oldukça geniş olan,kullanımı rahat,çok tatlış araba modeli.
her 10 kişiden 14 ünün jaz diye telaffuz ettiği araç.
değişen kasasıyla ancak bu kadar leş bir kasa yapılabilirdi dediğim honda'nın küçüğü.

nasıl bir tasarımdır o. bitirdiniz güzelim arabayı.
2015 modeli incelemelerinin %90 ının hindistan da yapıldığı araç ki muhtemelen orada üretiliyor. yalnız böyle cırlop gibi arabayı ineklerin arasında kara kuru galuk guluk konuşan adamların tanıtması tiksindirdi beni arabadan.
çakma mpv-suv karışımı otomobil. yeni nesli eğer türkiyeye gelecekse 35-40 bin tl den pahalı olmamalıdır. ulan bunun ikinci eli bile 30 bin tl civarında nerdeyse. hayır kendim binmesem inanırım. haa kötü araba mı ?? asla. kendim 2004 model cvt lisini kullanıyorum. bildiğin mpv lan bu? aracın içine ilk kez binenlerden iki farklı tepki alıyorum her zaman.

1-bu arabanın içi ne kadar genişmiş böyle? hiçte dışından gözüktüğü gibi değilmiş.
2-bu araba yerden bayağı yüksekmiş.

kullanıcısına tavsiyem -lpg olsun olmasın- yağ olarak shell helix 5-30w veya 5-40w kullanmalarıdır. buji olarak kendi orjinal japon ngk bujilerini kullanırım. zaten tanesi 5 tl den toplamda 40 tl ye geliyor bujileri. ikinci el alacak olanlara tavsiyem kesinlikle aldıktan sonra 5 kapısının da iç fitillerini ve lastiklerini değiştirmeniz. çünkü yıllar geçtikçe o fitil ve lastikler özelliğini kaybediyor ve ses yalıtımını olumsuz yönde etkiliyor. 70-80 km den sonra çok sağlam kafa siken bir araçtan söz ediyoruz burda. lpg taktıracaksanız kesinlikle atikerden uzak durmalısınız. bu araçta lpg olayında ucuza kaçarsanız çok başınız ağrır. bende brcnin bir üst modeli olan kit mtm var. uzun yolda hanım, çocuk ve yüklü bir biçimde en fazla yakacağı 17-18 kuruştur. (lpg=2,45 tl) maddi sıkıntısı olmayan adam kesinlikle benzinle binmelidir. lpg ile uzun kullanımda ateşleme bobinleri cortlamaktadır. başıma gelmiştir. toplamda 8 tane bobinin 4 tanesi değişmiştir ve maliyeti 1000 tl işçilik hariçtir. o yüzden hem lpg kitiniz hem de aldığınız gazın kaliteli olmasına özen gösteriniz. nerde ucuz gaz varsa atlamayınız. kendim shell ve lukoilden kesinlikle şaşmam. uzun süre opet kullanmıştım. belki de opetin gazı bozdu bizim bobinleri bilemiyorum şimdi. sorusu olan varsa yeşillendirsin yeter.
sebebini anlayamadığımız bir şekilde üretimden kalkan araçtır.
tadini almayan bilemez...
sürmeyen bilemez...
ilk arabam, ilk göz ağrım.
Başka modeller görmedi hiç gözüm, görmez de... Yine de jazz derim ah ille de jazz olsun.
öyle bir aşktır jazz. yaşamayan bilmez.
muhabbeti çok güzeldir, tavsiye edilir.
(bkz: utah jazz)
Hondanın Sınıfı küçük olabilir ama gonlu büyük şeysi.
Honda'nın küçük sınıf otomobili.
2 kaldırımdan uçtuktan sonra bile 2 ay sorun çıkartmayan çılgın şey.
efeliği doksan km/saate kadar olan bir diğer honda şaklabanlığı. doksandan sonra vites bitiyor devir bitiyor. siktirikten 1.3 motorlu bi doblo hemide mazotla ağzına veriyor kamyonet haliyle.
Daha çok bayan arabası gibidir.
Honda'nın sanat eserlerinden biri.

Yagina suyuna bak yolda kalmazsınız sonuçta japonlar yapıyo abi.
Ne olurdu siyah giyince toz olmasaydı soichiro abi?
güncel Önemli Başlıklar