bugün

entry'ler (559)

ingilizce konuşurken karşındakine get lan demek

(bkz: de get landan kur oyunu)

ananı ana ana

mitingi dinleyen bilir efendim. kemal her zamanki gibi sıkıyordu inceden, ahkam kesiyordu meydanı boş bulup. sonra bi cümle kurup sözüm ona artistlik yapayım dedi, kabarttı göğsünü başladı cümleye. tam buraya geldi ki kilitlendi adam, dili tutuldu zavallının. E olmayacağı belliydi be kemal, önce bi cümlenin ögelerini falan öğren de sonra gel başbakan olayım de.

hoşlanılan kızdan duyulabilecek en ağır laf

-4 yaş daha büyük olsan seninle evlenirdim ben. ama kader işte...
+?!*

10 yıldır platonik bir aşık sevdiğine nasıl açılır

-ben 10 yıldır seni seviyorum.
+ama ben evliyim aşıkcan 2 tane de çocuğum var.
-hadi ya? oha anasını satıyım. neyse yine de bil yani seni seviyorum.
+aşıkcan bsg ya
-bak gidersem dönmem ama.
+?!
-gidiyorum bak.
+...
-lanet olsun!
(bkz: plato nun dramı)

kadına başını ört diyen tanrı benim tanrım olamaz

inanmayan insanların inanmadıkları konular hakkında sürekli düşünmeleri üzerine ortaya çıkan zırva...
yeni din çıkardı bu gibiler:
(bkz: tanrı beğenmez)

telefonla kendini aynada çekip face e koymak

bundan şikayetçi olanın alnını karışlarım.**

seks yapmak terbiyesizliktir diyen mal

(bkz: her malı türk sanmak)
(bkz: la havle)

sinirlendigindekertebilenkele

uç noktalara temas eden, temas ettiği noktaların hassasiyetini bilen fakat eleştiriyi sevmeyen* yazardır. ayrıca anladığım kadarıyla fenerbahçelidir, candır.

kavgadan sonra nickaltı entrysini silen arkadaş

küfür edilesi, çocukluktan çıkamamış insandır.
(bkz: zikime kadar yolun var)

eksinin sebebini bilememenin sinir bozuculuğu

başlık karakter sınırı sebebiyle biraz ilginç oldu ama idare edin. anlatmak istediğim durum şu; bir entry girersin, kendine göre iyidir, güzeldir falan. bakarsın eksilenmiş*. eksi alacak kişisel bir yorum içermeyen entrynin eksilenmesinin sebebini merak edip objektif olarak bakarsın bir daha, bir şey bulamazsın. sinirlerin bozulur.

her ne kadar dikkate alınmayacağını bilsem de bir fikrim var*; artıyı bilmem ama eksi verilirken sebep belirtilse ve bu sebebi entry sahibi yazar görebilse, bu sayede eleştirildiği konuyu bilse ve bu durum yazarlığına yön verse daha güzel olmaz mıydı sözlüğün geleceği için? yoksa bu sözlük bilgisayar başında vakit geçirmek için oluşturulmuş bir şey de ben mi çok iyi niyetli yaklaşıyorum?

benim de içimde bunlar vardı, dökeyim dedim sözlük. yoksa çok zeki falan değilim**, sadece dikkatimi çekti.

edit; (bkz: salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk)*

eray isimli erkeklerin zeki olması

ilginçtir ama hayatımda tanıdığım tek eray isimli insan geri zekalı idi. hakaret etmek için söylemiyorum, harbiden zekası geri idi.*

cebindeki son parayı oğluna veren baba

her ne kadar bir sürü hikaye ile süslenebilse de anlatılmak istenene göre eli öpülesi babadır. candır.

sözlükte dakika başı seksle ilgili başlık açılması

sözlüğün yıllardır süre gelen ve devamlı olarak eleştirilen sorunlarından birisidir. bu muhabbetlerden haz duyan gençlerin aynı zaman diliminde sözlükte bulunmasından kaynaklı, geçici bir durumdur.*
işin ilginç tarafı, bu muhabbetlerin içinde olan birinin bu durumu eleştirmesi.*
(bkz: istemem yan cebime koy)

tanımadığı kızlara msj atan erkek

yüksek ihtimalle ergendir. genelde bunlar eremiyorlar ama olsun, o da insandır. bu bana 8 yıl öncesini hatırlattı:
-kız mesenesi ne lan?
(bkz: abi kız mesenesi var mı)

bir erkeğin en seksi olduğu an

arka cebinin çıkıntısı en fazla olduğu andır kanımca.**

üniversitede bile şişe dibi gözlükle dolaşan erkek

(bkz: aşırı miyopluğun ayıp olması)
(bkz: daha neler)

kürtlerin türkiye de yaşayan insanlardan farkı

ırkı; doğal olarak dili ve kültürü. ama dışlanmaları için sebep değildir bunlar. türk insanı, insana insan değeri verir.

olası türk korku filmi isimleri

(bkz: böö)**

yetenek sizsiniz e katılıp iyi sevişirim demek

yetenek denilen şey herkesin yapamadığı; farklılık yaratan üstünlüklerdir. herkes kendine göre iyi sevişir. deneme bence.

abazan erkeklerin sürü halinde gezmesi

(bkz: yoo ben yalnızlığı seviyorum)**