bugün

hiçbir şey olmaz.
baba olmak gibi güzel bir nimet orada dursa daa benim için pek mümkün görünmüyor.

ne demişler,
kazandığın sabun, sıçtığın boku temizlemiyorsa o işe hiç girmeyeceksin.
evlenmeyin.
cinselliğe fazla mana yüklediğinizden oluyor bunlar biliyorum.
yapmayın.
Denemeden anlayamazsin. Evlenmemeyi deneyin, sonra yine konusalim bunu.
33 yasindayim bekarim arkadaslar henuz cikip ödul veren olmadi.
Delirirsin.

Sevmeden, evlenmek zorunda olduğun için evlenirsen yine Delirirsin.

Sevmek de deliliktir ama sevip de evlenirsen çivi çiviyi söker.
bekarlık vergisi ödersin. coming soon.
ara sıra düşen düşünce. son zamanlarda vergisi var diyorlar. para yok diye evlenmekten vazgeçiyoruz o paraya da göz diktiler.
boşanmak zorunda kalmazsın...
Bisi olmaz, herşeyin bi çaresi bulunuyor hayatta
Elden ayaktan düşmeden ölebilirsen sıkıntı yok.
rahat, çokça özgür ve başına buyruk olursun.
yalnızlık dost olur.
(bkz: Sikerler kamil)
bir bekar gözünden evliliğin en büyük avantajı yaşlılık anında yanlız kalmama durumu olarak görüyorum.gerçi hayırsız evladınız olursa evlenseniz bile yaşlılıkta yanlız kalma ihtimali mevcut.
hiç evlenmemiş olursun, bekar da diyebiliriz kısaca.
bı bok olmaz. hiç evlenmemiş olursun.
Müzmin bekar.
yaşlanmazsınız.
psikojin bozulur kendini değersiz hisseder yaşamı amlandıramazsın.
Kafan biraz çalışıyorsa yalnızlığı fırsat bilip, kendine kitap okumak, bilen birilerinden dinlemek, araştırma yapmak gibi imkanlar yaratırsın. Okursun okursun okursun, gezersin, düşünürsün, sonuçlara varırsın, ayrıca yeni hobiler de edinebilirsin.

Yıllarca uğraşırsan mutlaka bi seviyeye ulaşırsın. Digerlerinden farklı olma seviyesi, bilen biri olmanın, çok daha yoğun ve fazla düşünen biri olmanın farklılığıdır bu.

Belki şiirler yazarsın belki şarkılar belki de bir öykü yazarsın belki de düşündüğün şeyleri temsil eden başka başka şeyleri yeteneğin, sanatın ve yaratıcılığın ölçüsünde oluşturursun.

Ekmeden biçilmez dostlar.

Ve unutmalıyım, bir diğeri her zaman için engeldir insanın yaşamında.
Evlilik kumar gibi bir şeydir . Merhametli iyi birine rast gelirseniz güzel bir hayatınız olur. Yoksa azap olur. Boşanmak zorunda kalırsınız çocuklar perişan olur . Evlenmezseniz özgür yalnız yaşarsınız . Ama yalnızlığı seviyorsanız iyi . Yoksa bir müddet sonra sıkar . Çocuk için evlenmenin bu zamanda bana bakacak diye cocuk yapılmaz . Allah kimseye muhtaç etmesin , eşiniz dahil.
vergi rekortmeni.
(bkz: çok yakında)
Sap gibi ortada kalırsın bir başına ya ne olacak. Kimsenin de umurunda olmazsın. Nefis insana oyun oynar. Kimseye eyvallahım yok dersin, halbuki vardır, yalan söylüyor seni kandırıyordur. insan fıtratı icabı maddi manevi cinsi ve duygusal yönden karşı cinse düşkün olacak ve meyledecek bir biçimde yaratılmıştır. Tıpkı yemek içmek gibi bir ihtiyaç bu. Toplumda ve etrafında yaşanan olumsuzluklara, engellere, mali imkansızlıklara bakarak yada bir takım yanlış insanlardan sebep yalnızlığı seçmek bir tercih gibi görünse de bu aslında insanoğlunun kendisine yaptığı en büyük haksızlıklardan biridir. insan kendisiyle tezat içinde bir halde olmamalı. Amaçsız hedefsiz isteksiz gayretsiz davranmamalı. Çünkü nefsinin de üzerinde hakları var. Sen onu cezalandırırsan ve mahrum bırakırsan, sana öyle bir tuzak kurar, yarın öbürgün döner senden intikamını alır. Bir de bakmışsın hiç yapmayacağın işleri yapmış, tasvip etmediğin içinden çıkılmaz geriye dönüşü imkansız durumlara düşmüş, kendi kurallarını kendin çiğnemiş olursun. Yanlızlık allaha mahsus. Evlenmemek Akıl kârı değildir.
Mutlu oluruz.
hiçbir şey olmamaktadır. yaşlandığımda bakacak birileri olsun diye evleniliyor ise hiç yapılmaması daha doğru.

biz şimdi bu kuruma hiç girmedik ahkam kesmek çok doğru değil ancak sadece evlenmiş olmak için evlenmek yerine hiç evlenmemek yeğdir. millet o insanları siz alın heder edin diye doğurup büyütmüyor. beceremeyecek olanlar sadece geleceğe yatırım olsun diye başka insanların hayatlarını mahvetmesinler. bizlerde her akşam haberlerde aile içi şiddet haberlerini görüp ahlanıp vahlanmayalım.

hayır evliliği beceremeyecek olanlar evleniyor bu zaten sıkıntı. daha fenası ayrılmayı da beceremiyorlar. olmuyor ki boşanmışsınız işte ne diye gidip sizden sonraki hayatlarını beğenmeyip "namusumu korudum" hesabına cinayet işliyorsunuz veya adamı ömür boyu maddi olarak prangaya vuruyorsunuz.
gençliğinde eğlenirsin öğrenirsin Ok, ama yaşlılıkta evde ses olsun isteyebilirsin, bilemiyciğim.
dünya için daha iyi olur.

nüfus artışını biraz daha yavaşlayacağını tahmin ediyorum.