bugün

entry'ler (30)

kendinizle evlenir miydiniz

Asla evlenmezdim. Çekilecek bir yanım yok.

sevgili yaptıktan sonra mutsuz olmak

Kendi değersizlik duygunu bir ilişkinin gelip düzelteceğini umarsan, hayatına renk katma işini partnerine yüklersen, bir de sevgili yapana kadar sorumluluktan hep kaçtıysan mutsuz olmak çok da şaşılacak bir durum olmaz.

moral bozuk olduğunda yapılacak şeyler

Müzik dinlemek, kafanı dağıtabileceğin ve daha önce denemediğin bir şeyle uğraşmak, bu moral bozukluğunun geçici olduğuna inanmak ve sabretmektir.

yazarların en çok özledikleri

Paşa çay ocağında yazın, akşam saat 11 gibi kulaklıkta hafif müzik çalarken duvara dibine yaslanıp oturmayı.

ilginç diyaloglar

- bu posta pulunu ödeme emrine nasıl yapıştırdın sen? (memur sorar)
-Basbaya normal yapıştırdım.
Tam normal yapışmamış Bi anormallik var, naptın? (kağıda yapışık pulu kurcalar.)
-yaladım arkasını (kısık ses)
-naptın naptın? (yüksek sesle)
-yaladım yaladım aha bununla(dilimi gösterip)
-hee tamam.

olmak istediğin kişi misin

Değilim. Olmak istediğim kişi olabilecek durumda da değilim. Bir kişi olmanın isteği de kalmadı.

kitap isimlerini corona ile değiştir

Taaşşuk-ı corona ve fıtnat.

israil aşısıyla corona dan kurtulacak islamcı

Aşının ırkı mı olur ya ne bu şimdi?

geceye bir neşet ertaş türküsü bırak

Zülüf dökülmüş yüze.

yakışıklı değilsen aşık olmazlar

Sadece yakışıklılık ise meziyetin o zaman aşık olurlar ama sevmezler.Aşkı sevgiye evriltmektir mühim olan.

çaba gösterip sonuç alamamak

Odağını sonuca yöneltirsen çabanı görmezden gelirsen çok kötü bir durum.Hayal kırıklığı ve geleceğe yönelik karamsarlığı da peşinde sürükler.

oysa yapmak gereken şey odağı çabaya çevirmek.Çabalıyorum ve bu yüzden tatmin oluyorum.Çabalıyorum ve kendi sınırlarımı keşfediyorum.Çabalıyorum ve kendi ataletim tembelliğim kötü şartlar olumsuzluklar aksiliklerle mücadele ediyorum diye düşünürsek en azından ruh sağlığımız koruruz.

Aksi durumda gelsin depresyon :(

mutlu eden basit şeyler

Yaptığım saçma Bir işten sonra kendimle dalga geçip biraz gülümseyip sonra kendimi uyarmak.

hiç evlenmezsek ne olur

Mutlu oluruz.

huawei nasıl okuyor sorunsalı

Telefonu aldıktan 6 ay sonra bir arkadaşın uyarısıyla aydınlanıp şöyle okumaya başladım: huavi

ben senin bildiğin kızlardan değilim diyen kız

Bildiğim kızları bilmiyordur.

mustafa kemal atatürk ün de dediği gibi

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.

hayatta en önemli şey

Bilgidir. Bilgiye sahip olan gücü elinde tutmaktadır. Ancak bu bilgi ile kastettiğim şey kulak ulemalığı ile öğrenilmiş malumat değildir.

mutlu yıllar

2020 hepinize yeni başlangıçlar getirsin. Hedef koyup uygulamak için güzel bir yıl.

para mutluluk getirir mi

Olmaması mutsuzluk getirir. Olması mutluluk getirir mi bilemem.

yazarlardan kitap önerileri

Yuval Noah Harari-21. yüzyıl için 21 ders