1. 1.
    (bkz: hitler i haklamak)
    (bkz: hitler i banlamak)
    (bkz: hitler i hit lemek)
    2 ... benim amcamin cevresi genis
  2. 2.
    "sezar'ın hakkı sezar'a" gibi bir anlam içerse de yanlışlığı bal gibi ortada olan eylem.

"herkesin kendine göre bir gerçeği vardır, ama aslında gerçek dediğimiz şey, tek bir şeyden ibaret.".

işte, "hitler'i anlamak" o, evrensel gerçeğe ters düşer. ulus sevgisi güzeldir fakat bunun için kendi milletini katletmek mantıksızdır. üstelik, hitler'inki de abartıdır, vahşettir.

vaktiyle, bir teyze, şakasına, "keşke atatürk, bütün yobazları kesseydi" demişti. ben de cevap verdim : "o zaman adam kalmazdı ki, kimi yönetecekti atatürk!"
    2 ... sonkuzu
  3. 3.
    (bkz: yeni başlayanlar için faşizm)
    3 -3 ... pergamon
  4. 4.
    gereğinden fazla empati kurmaktır.
    3 ... sfenks
  5. 5.
    emperyalizmin ne oldugunu fark etmektir.

hitler emperyalist gucler sayesinde yukselmis,yine emperyalist gucler tarafından indirilmistir.

hitler sosyalizm kurdu,zengin insanlar yoktu,savas vardı herkes haraptı, hitler zamanında buyuk para babaları zenginliklerine zenginlik katmadı demeyin.
    2 ... syme
  6. 6.
    - in einer Vielzahl von Anwendungen zum Einsatz, bei denen inhaltliche Flexibilität mehr als Repräsentanz zählt. Dazu gehören Dokumentationen in Wirtschaft, Wissenschaft und Kultur.

- ne diyorsun lan sen?

- Interesse: Informationen aus einzelnen Projekten oder Abteilungen sind längst nicht für jeden Mitarbeiter interessant.

- bir bok anlayamiyorum ki sensin o, danke canım danke gudenuben zie.

cok ugrastim cok denedim olmadi o alamanca ben türkce anlasamiyoruz, biri gelsin de tercümanlik yapsin yahu. kıcını yırtarak züttür püttürü birşeyler diyor ben var anlamamak biyikli adami ugh!

böyle buyurdu titisano
    6 -2 ... mulayim
  7. 7.
    alman fuhreri anlasilmayi gerektirecek kotu bir sey yapmamistir. o'nun milyonlarca masum insani oldurdugunu soyluyorlar. kim ? yahudi sermayesi ile cekilsen filmler, belgeseller, dergiler vs..
    oysa o ulkesi ve german irkinin bekaasi icin tum omrunu feda etmis gercek bir vatanseverdir. oldurulenler vatan hainleri, asker kacaklari ve devlet icinde devlet kurmak icin devletin tum yonetimsel mekanizmalarini ele gecirmis durumda olan yahudilerdir.
    savasta olenlerin hesabi da ondan sorulamaz. savas cunku o. savasin tabiati boyle. kurunun yaninda yas da yanar bazi bazi.
    5 -6 ... migfer
  8. 8.
    insanı canavara dönüştüren karmaşık zihinsel yapıyı anlamaktır. ağrılara ve öfkeye gebedir.
    1 -1 ... legend of the stranger
  9. 9.
    hitler'in düşüncesini bugün yansıtan nazilerin almanya'da türklere * karşı uygulamalarını da anlayabiliyor musun diye sorulması gereken önerme.

yoksa onlarda mı vatanseverdi!!! şahsıma saygı duymuyorum.

hala kanaması nedendir faşizmin göğsünde
    utangaçlığı bile vuramadan yanaklarına yasının...
    1 ... exclamar
  10. 10.
    zordur. ama imkansiz degildir. (bkz: potansiyel psikopat) *
    2 -1 ... raziye