bugün

mhp'nin seçim vaadi.

--spoiler--
Her yıl 700 bin kişiye istihdam sağlanacaktır, her aileden en az bir kişiye iş imkanı verilecektir. Bu yardım da en az asgari ücretin yarısı kadar olacaktır. Bu yardım kadına verilecektir. Asgari ücret arttırılacaktır. Muhtaç ailelere temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Hilal Kart ile harcama kartları verilecektir. Bu kartlar sadece ikamet edilen ilçe ve esnaftan yapılacak alışverişte gerçekleştirilecektir. Yoksullara devlet tarafından yapılan yardımlar arttırılarak sürdürülecektir.
--spoiler--
gayet güzel görünen bir uygulama.ama şimdi birileri çıkar adına bile takar.türkler
bu ülkede iktidara gelemeyeceği için çok da kasmasınlar.
kürt vatandaşların yararlanamayacağı uygulama. bunun neresi sosyal devlet anlayışı.
(bkz: yaran vaadler)
mahalle kasabının hilal kart'a ayrı fiyat nakite ayrı fiyat uygulayarak.

"seve seve benden alacaksın istersen alma." politikasıyla iş yapıp sistemi çökertecektir.

(bkz: burası türkiye)
Sadece kendi mahallenizden alışveriş yaptıran kart.
2011 seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde akp nin ayni, chp nin nakdi olarak yürüttüğü seçim rüşveti kampanyalarına mhp nin daha modern bir bakış açısıyla cevabıdır.

söz konusu kart sadece mahalle esnafında geçerli olacak. büyük marketlerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılamayacak. kart sahipleri dilerse kartı ile internet üzerinden de alışveriş yapabilecek. dahası bir ay içerisinde opet ten yaptığı yüz ve üzeri üç harcamaya toplam 40 tl hilal puan kazanacak. kazandığı puanları dilediği gibi kullanacak.

(bkz: satılık oy pazarında rekabetin yeni yüzleri)
şu an televizyonda izlediğim, bartın mitinginde Devlet Bahçeli'nin bahsettiği fakir fukara kartı.yoksul kitleye sahip çıkmak için kullanılacak harcama kartı. fukaranın, paket uygulamasında allah ne verdiyse onu alırken hilal kart ile çoluk çocuk ne istedi ise onu alabileceği kart.
Devlet Bahçeli bu kartı tanıtırken aynen şunları ifade etmiştir,
"televizyon reklamlarında çocuklarınız çikolata PiSKEVÜT vs. gibi reklamların tesirinde altında kalarak evden giderken baba bana şu pisküviyi alabilirmisin? akşam getirebilirmisin? baba bana cikolata getirebilirmisin ? dediğinde mahcup olmayacaksın..merak etme evladım akşam gelirken getireceğim diyebileceksiniz.
veyahut hanımefendi mutfağın ihtiyacı olan şunlar şunlar var dediğinde
merak etme hanım cebimde hilal kartım var arkamda milletim ve devletim var
diyebileceksiniz" (mavi ekran )

* piskevüt - bisküvi
* pisküvi - bisküvi
tanıdığım hilallerin hiçbiri kart değil olandır.
(bkz: püskevit bedava geri kalan herşey için hilal kart)
devlet bahçeli'nin vaat ettiği, bonus puanlarının bol bol püskevit kazandıracağı 8. nesil kart. western union ve aras cargo ile gerekli anlaşmalar yapılmıştır.
çocukların "bizde niye yok" diye sormaması için devlet bahçeli'nin adını duyurduğu kart.
fakir insanları afişe etmeden (eve kömür gıda yardımı gibi) kendilerinin ihtiyaçlarını gidermeleri için planlanan bir uygulama.
ulan biri her aileye 600 lira maaş bağlayacağım diyor. birisi istanbul'u 3e bölüyor ortasından boğaz geçiriyor.böyle bir ortamda sorarlar adama

hilal kart ne amk?
aslında mantıklı bir proje. her yardım zamanı gördüğümüz rezillikleri, birbirini ezen insanları görmekten iyidir. verirsin yardıma muhtaç insanlara gider paşalar gibi alışverişini yapar, kimseye boyun bükmez. ama tabi bunun da yeşil kart gibi boku çıkmazsa. ki eminim çıkacak.
helal kart.
deneyip görmek lazım.
bu projeyi tayyip erdoğan ve akp ortaya atsaydı bizim cemaatçı-şakirt tayfa elini eteğini öperdi.mhp ve
devlet bahçeli yapınca her zaman şaşmadan uyguladıkları çamur at izi kalsın mantığına * bürünüyorlar.
küçük esnafı koruma amaçlı sadece ikamet edilen bölge esnaflarında kullanılabilirliği açısından türk milliyetçiliğine kapitalist diyenlere kapak olmuştur efendim.
marketleri gazlamak yerine yerel esnafa rağbeti amaçlar ama gerçekleştirilemeyeceği için çok da konuşmaya gerek yok diyorum.
(bkz: lütfen kartınızı tekrar gösteriniz)
(bkz: bakiyeniz yetersiz)
(bkz: bir sonraki istasyon hilal)
püskevitçiden beklenen çıkış.
akp hayata geçirmişmiş
http://cihan.com.tr/newsa...captionnews?newsid=384912
Birçok mhp li belediye tarafından uygulanan, ihtiyaç sahiplerinin kimseye mahcup olmadan, rencide edilmeden ihtiyacını karşıladıkları yardım projesi.
güncel Önemli Başlıklar