1. 1.
  bir zamanlar ünlüler çiftliğine ev sahipliği yapmış Kocaeli ilçesi.
  1 -1 ... kekistanlihobbit
 2. 2.
  (bkz: hareke)**
  -1 ... baadir
 3. 3.
  2 yıl öncesine kadar birçok kocaeli üniversitesi fakültesini barındıran ancak çoğunun umuttepeye taşınmasıyla yalnızlaşan süper şirin küçük sahil kasabası.favori mekanları arasında ayışığı çay bahçesi başı çeker.birde o dönem tüm öğrencilerin bildiği halen dönem dönem ziyarete gittiğimiz dayısı vardır.dayı tüm hereke tarafından tanınır.moda bomonti çay bahçesinin eskişef garsonudur anneannesi japondur.istanbuldan adapazarı ekspresiyle bir saat onbeş dakika mesafededir.marinası meşhurdur.
  3 ... africa
 4. 4.
  tekirdağ'da bir köyün adı
  1 ... celibon
 5. 5.
  istanbuldan arabayla 45 dakikada gidebileceğiniz şirin kocaeli ilçesi. Özellikle Dilovasından sonra cennet gibidir. Yukarı hereke ve sahil kısmı olarak 2'ye ayrılır fakat yukarı hereke'ye gitmemeniz mümkünse hep sahil tarafında kalmanız şiddetle tavsiye olunur şu sıralar pek bi sessiz olduğunu tahmin etmekteyim zira Kocaeli Üniversitesi Hereke'de bulunan birçok bölümünü umuttepeye taşımıştır. Ayışığı, marina en popüler yerleridir sahi bide pırıltı diye bi cafe vardı kampüsün arka kapısından çıktığınızda karşınıza gelen pasajın içindeydi tabii nolmuştur bilinmez.
  1 ... mutlu sokak kedisi
 6. 6.
  halen kocaeli üniversitesi'nin bazı meslek yüksek okulu bölümlerini barındıran, her kasaba gibi , şirin sahil kasabası.
  1 ... yalnis
 7. 7.
  deniz kenarında güzel bir piknik alanı bulunan küçük bir kasabadır. kocaeli üniversitesi güzel sanatlar fakültesinin ilçe de bulunması burayı daha bir yaşanılır kılmaktadır.
  1 ... hattaratamahatta
 8. 8.
  kendini özlettiren üniversite yıllarımın bir bölümüne ambargo koymuş mekan...
  1 ... africa
 9. 9.
  karşısında karamürsel olan izmit' in ilçesi.
  2 ... celibon
 10. 10.
  sahil kısmındaki havuzlu siteler yazlık tadındadır ama merkezi texas gibidir.

  edit:gittim gördüm.
  1 ... penny lane