bugün

her şey ama her şey çok pahalı. aşırı derecede pahalı. başka ülkelerle kıyaslıyorum hep. internet sitelerinden iyi ülke, vasat ülke hepsiyle kıyaslıyorum. maaşlarına bakıyorum, temel ihtiyaçlara bakıyorum, başka şeylere bakıyorum. çok pahalıyız çok.
(bkz: her şeyin çok pahalı olması)
para kazan pahalı gelmesin.

ak parti gibi ol. emeğinle çalış hakkini alirsin.
Ülkenin fakirleştiğinin kanıtı.
t: bir gerçek.

bedava olsun demiyoruz tabii ama gerçekten çok pahalı yaşıyoruz ve borca sürükleniyoruz.

(bkz: gün yüzü görememek)
her şeyin ucuzunu tüketelim diyoruz bu sefer kollestrol şeker kanser peşimizi bırakmıyor sigaranın ucuzunu alıyoruz koah sarellenin ucuzunu alıyoruz fenalık basıyor gidip ucuz tavuk alıyoruz ateş basıyor ucuz salam alıyoruz kanser yapıyor diş macunu alıyoruz ucuza hiç fırçalama aha iyi dişleri sikip atıyor zaten bir bardak coca cola bir zararlıysa diğeri on zararlı.
Ya her şey pahalandı, ya biz boka batıyoz biraderim.
Aslında her şey pahalı değil. Sadece dünya da Türk lirası değer kaybediyor. Şöyle söylim dolar bazlı asgari ücret hesabı yaparsak ülkemizdeki ekonomiyi çok iyi anlarız. 353 dolar senin bir aylık emeğin kardeşim. Riyal tarihi boyunca ilk defa Türk lirası karşısında değer kazanmıştır bunu da unutmamak lazım.
görsel
bir gün zengin olursam bilin ki haram yemişimdir ..
Akıl ve ahlâk.
O kadar pahalı ki...
https://mobile.twitter.co...dur-diyecek-olan%2F400537
her sey pahali degil biz fakiriz arkadaslar.

peynirin kilosu 30 olmus.
Romanlarin 35 lira, sinema biletlerinin 18 lira, cips fiyatlarinin 5 6 tl olmasi beni cok yoruyor.
insanı derinden üzen durum.

Lan 6 7 liraya oje mi olur aq?

1 2 liraya aldığım günleri biliyorum.
pahalı olanlar içki sigara araba ev telofon pc vs ben başka birşey göremiyorum.
Çarşıdan geliyorum harbiden öyle.

Kazak olmuş 80 90 aq.
Ülkenin ekonomik olarak iyiye gitmediği ya da gelir dağılımının dengeli olmadığının bir göstergesidir.
Doğduğum günden beri hissettiğim gerçek, ya da ben doğduğum günden beri fakirim diyeceğim de yok canım o kadar da değildir. Elbet ara sıra zengin olmuşumdur da yine her şey çok pahalıdır. Yoksa düşünsene 25 senedir hep fakirim, intihar sebebi valla.

Hemencecik şuraya da bir her şey pahalu çok pahalu videosu bırakayım.
https://youtu.be/Sbm2vqDzFtc
Asiye sen de otları ezme he ( buraya bilerek asiye yazıyorum ki sevdiceğim videoyu izlesin ehehe çünkü çok keyifli video)
bakkala git 4 -5 biskuvi al 10 tl gitti hemen en basiti.
yıl sonu geldiğinde bugünleri özleyeceksin.
Alım gücümüz iyice düştü.

Marketten hiçbir şey almayınca 150 tl veriyorum, bir şeyler almaya kalkarsam 400 TL'den aşağı çıkamıyorum.

Fiyatlarda 2018 Eylül ayında acayip bir geçiş olmuştu. Bu da ikinci dalga oldu.
Battık battık karantina da tuz biber oldu düz tshirt 40 tl ya her şey 14 marttaki haline dönsün yeter artık ne önemsediniz sadece yaşlı ve hasta öldüren bu virüsü 3 aya acimizdan öleceğiz bu gidişle .
Orta sınıf çok önemlidir.

Hem yukarıyı hem aşağıyı besler.

O kazandıkça herkes kalkınır.

Sağ ve sığ kafalar orta sınıf diye bir şey bırakmadı.

Esnaf, kapitalist sistem karşısında eziliyor, küçücük mahalleye 2 tane A101 açılıyor.Geçen baktım merdiven de satıyor, patates de satıyor. Ulan bu küçük esnaf ne satacak? Bari ara mahallelere açtırmayın şunları...

Zaten üretmeyen bir ülkeyiz, üretmeye niyeti olanı da böyle sindiriyoruz.

Her şey çok pahalı tabi, daha da pahalı olacak.

Bir ülkenin gençlerinin hayali;

Polis olmak,

Uzman çavuş olmak,

Bekçi olmak...

Olur mu arkadaş?

Biri bizi silksin artık, bi uyanın!
Okul bitince en az 20.000 kyk borcum olacak ama sirketlerin milyon dolarlık borçlari silindi bu ülkede. Kimin ihtiyacı var hayata yeni başlayan 22 23 yaşındaki gençlerin mı yoksa vergi borcu mal varlığının yanında devede kulak kalan kalantorların mı?
Saç baş yolduran gerçek.
Bütçe tutturamıyorum, aza koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor durumuna düştüm.
Faturalara hemen değil, ertesi gün bakıyorum, önce kendimi alıştırıyorum.
Market alışverişinden hiç sözetmeyelim bile, en kıytırık alışveriş bile, 150-200 tl tutuyor.

Ya ben geçen seneye kadar fellik fellik dünyayı gezen, evi sırtında bir gezgindim ayol!
Gelirim aynı gelir ama ben fakfakirim artık!
Ankara duy sesimizi!

Ayrıca, ehonomi çooh eyi diyenlere de..............
Siz anladınız onu!