bugün

entry'ler (137)

kadınların doktor erkeklere olan ilgisi

konak hücre arayan parazit canlının en elverişli koşullara sahip olanı seçme çabasıdır.

sözlük yazarlarının internet hızları

türk telekom sağolsun nijerya ile yarışıyorum.

canan kaftancıoğlu seksiliği

dağ kadro seksiliğidir.

türkiye nin mülteciye ihtiyacı var yaşlanıyoruz

ilber Hoca'dan talihsiz bir açıklama...

yazarlar geçimini nasıl sağlıyor

sevmediği bir işte, beğenmediği bir ücretle, tasvip etmediği aptallarla birlikte çalışarak.

sözlükte kız olmaması

bu sözlükten karıyla tanışma hayali 10 yıl öncede böyleydi hala umutlar tükenmemiş belli ki.

rte nin ustalık eserleri

günlük değişen dış politika
zar atmaya dayalı ekonomi

sinüsleri boşaltma taktikleri

sarımsak sokan var burun deliklerine...

evlenince yüzüğü hep takıyor muyuz

evli değilim yine de takıyorum.

kurukahveci mehmet efendi

kahveleri güzel olan kuru kahvecidir. Bu arada yaş kahve de vardır ve tüketilir. (bkz: yeşil kahve)

uzak durulması gereken insanlar

seviye olarak kendinizden daha düşük insanlar.

erdoğan ın türk halkını aç bıraktığı gerçeği

Türk halkı aç bırakılmadı kendi seçti bunu.
Öncelikle açlık sadece yemek bulamamak değildir. Kalitesiz ve düzensiz beslenme gıda masraflarından kısmak zorunda kalmak ve kalitesiz ürünler tüketmek. akabinde 50 yaşında kalpten ölmek, 35 yaşında hasta olmaktır. Almanın bir yılda yediği eti 20 türkün bir yılda yemesidir. Makarnayla ekmek de yemektir. Avrupanın en obez ülkesiyiz şu anda bu tokluk değil açlık göstergesidir.
Gelelim kendi nasıl seçti bunu Türk halkı kısmına öncelikle sadece AKP iktidarı çerçevesinden bakmamak lazım. Türkiye cumhuriyetten kalma fabrikalarının satılmasına göz yumdu. Tarım ülkesi geri kalmış ülkedir gelin sizi sanayi ülkesi yapalım zokalarını hep yuttu. Yerli tohum ekmek yasaklandı sesini çıkartmadı. Herşeyin ithal edilmesine sesini çıkarmadı. 50 senedir ülkeyi yabancılara teslim etti. Yularını başkasına çektirdi şimdi uçurumu görünce neden şaşırıyor türk halkı. şu an ülkenin ve halkın bulunduğu duruma şok olması eşittir elektriğe dokunup çarpılınca şaşırmak kadar aptalcadır. BU iktidar olmasa dahi bu halk bu duruma düşecekti ama belki 40 sene sonra. Çünkü sistematik ve süregelen hatalar bile bile yapıldı ve insanlar seslerini çıkaranlara bile kızdı. Bu toplumdan gereksiz şükürcülük ve bugünü kurtarmacılık silinmediği sürece düzelmez. simit poğaça devam.

erkekler çalışmayıp evde oturmalıdır

kesinlikle kabul ediyorum.

bir insanın verebileceği en büyük zarar

kendine verebileceği zarardır. Benim nezdimde en büyük sarar ise insanın kendini ben oldum/tamamım şeklide inandırmasıdır. Bu sizi eğitimli bir aptal yapar.
Maalesef bu hastalık doktorundan, avukatına herkeste vardır. Basit konularda bile yanılma sebebidir. Artık ben tamam ya da bu işte duayenim diyen biri gelişmesini durdurmuş kişidir. Maalesef türkiye bu olay çok yaygın. Tesisatçı bile bu tripte.

ezilmiş armudu bifteğe sürüp kızartmak

füzyon mutfağı çarpmış bünyeden beklenen olaylar. damla çikolatalı haydari vs icatlar çıkarabilir.

her evin ihtiyacı diye lanse edilen şeyler

aylık 25.000 dolar şu an için.

heykele saygı duruşu yapan kemalist

heykel put değildir. müşrikler heykele değil heykel aracılığı ile Allaha tapıyorlardı. Yaptıkları şeyin heykel olduğunun bilincinde idiler. Sadece araya aracı sokma hatasına düştüler. bugün tarikatçı davarların şeyhi olmayanın yolu şeytandır mottosu gibi. Asıl putçu sizsiniz.
Heykel bir sanat eseridir. Tarihi kişiliklerin heykelleri anılarını ve fikirlerini yaşatmak için dikilir. Heykele selam vermeyi putçuluk sananlar türbelere şeker yapıştırıp medet umuyor. Asıl dinsiz sizsiniz beynini siktiğimin deve sidikleri.

ülkücülüğün 5 temel şartı

çinli diye uygur dövmek
rusya bayrağı diye hollanda bayrağı yakmak
vatanseverim diye insanları vatandan soğutmak
müslümanım deyip vahhabi olmak
milliyetçiyim deyip mafya olmak

insan hayatını zehir eden iki durum

düşük ücretli ve sevmediğin bir işte çalışmak ve kendini gerçekleştiremek...

evlenmenin başarı olarak görülmesi

şu an 1 milyon tlye yaklaşan masrafları açısından ele alınırsa evet başarıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.