bugün

insanın bir konu yada bir olay hakkında düşünceleri mutlak vardır. bu tip insanlara ne sorarsanız sorun sonuç farketmez olacaktır. böyle insanlar insanı sinir küpüne dönüştürürler. sinir olunmaması elde olmayan insanlardır.
(bkz: fark yapmaz)
fikirsiz insandır. bir de şu vardır; fikirsiz insan yoktur, karaktersiz insan vardır.
ezik insanlardır. bir köşeye çekilip dikkat çekmek istemediklerinden herşeye olur derler.ama daha çok dikkat çektiklerinin farkında değiller.
(bkz: hiç fark etmez italyan ispanyol ingiliz alman)
hayatında farklılıklara da yer vererek farklı şeyler yapması gerekir.
kimi zaman bu ben oluyorum. evet çok uyuz bir durum oluyor, illa bir seçim yapar insan. ama o anda gerçekten iki durum da eşit gelebiliyor gözüme, ya da karşıdaki kişinin neyi istediğini bilip kararı ona bırakmak istiyorum o an. bana yapılınca ben de sinir olurum orası ayrı.**
pasif insandır. yöneten değil yönetilendir.
hayatı boyunca hiç karar almamış insandır. rahatlığa alışmış, alınan kararlara uymuştur. pinpon topu niyetine kullanılmaya kendisini mahkum etmiştir. yazıktır. günahtır.
fikirsiz insandır. kendi düşüncesi yoktur.
sizi siklemeyen insandır.
problem etmeyen insandır,gelişigüzel yaşar ,hayatı zorlastırmaktan hoslanmaz.alt tarafı kıcı kırık bır cafeye gıdıceksınızdır ,ne farkeder kı o cafe bu cafe, maksat muhabbetse dıye dusunen ınsandır.egosuz ınsandır.
birinin böyle insanlara yaşadığını hatırlatması farzdır, çünkü yaşamın seçimlerle şekillendiğinin farkında değildir.
(bkz: farkmaz)
varlığı yokluğu fark etmeyen insandır...
fikirsiz değil, karşındakinin düşüncelerine öncelik veren insandır. gerektiğinde kendi düşüncelerini söylemekten kaçınmaz.
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: düşünce yoluyla centilmenlik)
böyleleriyle bir yere gitmek çok zaman alır hatta imkansızdr.

ben: x kafeye gidelim mi?
her şeye fark etmez diyen insan: olur farketmez.
ben:aslında hava güzel dolaşsakta olur.
her şeye fark etmez diyen insan: farketmez.
ben: sinemada da güzel filmler varmış.
her şeye fark etmez diyen insan: farketmez.
ben: cehennemin dibide güzeldir sıcak sıcak.
her şeye fark etmez diyen insan: olabilir farketmez.
ben: ....................
soran insanı bir süre sonra delirtecekdir.
ayrıca kendine de zarar çünkü insanlar bir süre sonra hiçbirşey sormaz kendilerine.
kararsız kalan insandır aslında. başındakileri savmak ister bir bakıma. yoksa gerçekte fark etmediğinden değildir çoğu zaman.
bazen ağzını yüzünü dağıtmak istediğim insan tipidir.
hiç bir şeyi farketmeyen insandır.
genelde koyun gibi nere götürülse oraya çekilebilecek mazlum insan tipidir,kendinden çok başkalarının düşüncelerine daha çok önem verir ve ya o daha çok işine geliyor olmasındandır,işin kolayına kaçmiştir.
belirli kişilerden gelen sorulara farketmez diyen adamdan daha vahim durumdadır.
pek farkedilmeyen insandır..
ne kadar kıl insan imajı çizse de aslında en temiz insandır. canın ne istiyorsa sorarsın, kaldı ki sormamızın amacı zaten onaylamasını istememizdir - evet benciliz kabul edelim-, herşeye farketmez diyeceği için canının istediğini yapmış olursun. istediğin filme gidersin, istediğin yemeği istediğin zamanda yersin, istediğin yerde istediğin saatte buluşursun. ona göre farketmeyecek yaa, ohh miss daha ne.