iade ve hız olaylarında bazı istisnaları dışında türkiye'de tartışılmayacak kadar iyi olan ama fiyatlandırma konusunda müşteriyi koyun yerine koyan bir sitedir. Zira piyasa değeri sözgelimi 100TL olan bir malı sanki 200TL'ymiş de 100TL'ye düşmüş aman kaçırmayın son günler süper kampanya gibi gözünüze sokan sitedir. Piyasa araştırılmadan indirimliymiş diye kesinlikle ürün alırken sazanlık yapılmaması gereken sitedir yoksa ürünü %50 indirimli olarak piyasadan pahalıya alabilirsiniz.
gercekten güvendiğim tek internet alışveriş mağazası.
Bugün gördüğüm bir olaydan sonra Güvenmekten vazgeçtiğim site. Bir şey alacağım zaman Yorumlara bakar karar verirdim. Gel gör ki "zumasol" adlı meyva suyuna bakarken ne göreyim, biri ıstanbul biri muğla'dan yazan(!) iki yorumcu tıpatıp aynı yorumu yazmış. Sahtekârlık kabak gibi ortada.

Edit: http://www.hepsiburada.co...suyu-750-ml-p-ZYSAN101131

Not: zumasol'u ekşi'de gördüm. bu arada 750 ml meyve suyuna 7 tl verenin de aklına şaşarım.
Kapıda odeme secenegi oldugu icin tercih ettigim bir site.
o kadar yorum olmasina ragmen benim yazdigim yorumu yayinlamayan site. gel gor ki marka elestirisi, reklam , asagilama veya hakarette yoktu.
o yuzden yorum konusunda sikintili. sonucta bunlar pazarlama taktikleri .

urunleri saglam ve kaliteli geliyor. parasini veripte magdur oldugum olmadi.

yigidi öldür hakkini yeme.
Yaklaşık on yıldır güvenerek, herkese tavsiye ederek alışveriş yaptığım site. Ta ki üç ay öncesine kadar. On yıl içerisinde bisikletten, spor aletine, beyaz eşyadan, elektronik eşyaya her alışverişimi buradan yaptım. En son üç ay önce 4500 tl' lik alışveriş yaptım. Buna istinaden bana 150 ve 600 tl'lik iki hediye çeki verildi, bunu üç ay içerisinde her ay 200 +50 tl şeklinde kullanabileceğim yazıyordu. ilk çeklerin tarihi geldiğinde bir baktım o gün 50 tl'lik çek iptal edilmiş, müşteri hizmetlerine anlattım durumu,iki çek kullanamazsınız dendi. Verilen çeki günü geldiğinde nasıl iptal edersiniz dedim, işlem bu şekilde yardımcı olamıyoruz dediler. Peki dedim, 200 tl'lik çeki kullanayım, bir baktım 1000 tl ve üzeri alışverişte kullanabilirsiniz hatası veriyor. Yine müşt. Hizmetlerine durumu anlattım, on yıldır müşterinizim böyle bir şeyle ilk kez karşılaşıyorum, böyle bir şart belirtilmedi dedim. ilk önce 500 tl üzeri alışverişte kullanabilirsiniz dediler,biraz daha yazarsam 250 tl'ye mi ineceksiniz? dedim. Yanlışlık olmuş 1000 tl üzeri olacaktı yanıtını aldım. Yani 600 tl alışveriş çekimi kullanmak için, benden 3000 tllik daha alışveriş yapmam istendi fakat bu alışveriş çekinin günü gelene kadar hiçbir yerde belirtilmemişti. Bir daha asla buradan alışveriş yapmayacağımı, bu yaptıklarının ahlaksızlık olduğunu belirttim. Yanıtları yardımcı olamayacağız oldu.
Sözün özü; hepsiburadacom bundan 4,5 sene öncesine kadar gerçekten düzgün bir alışveriş sitesiydi.
Şimdi ise ürün teslimat süresi 3 gün yazan ürün iki haftada geliyor.
Eğer canım sıkılıyor, hayatım monoton, kimse ile tartışamıyorum şu sıralar diyorsanız buyurun doya doya alışveriş yapın. Bir, iki hafta kavga eder,rahatlarsınız.
kendisinden aldığım bazı ürünleri makul sürede gönderdikten sonra bir ürünü, ayrı olarak geç gönderen, tatile çıktığımız için gönderim adresini değiştirmek istediğimizi bildirdiğimiz halde "Adres değişimi yapmıyoruz" şeklinde mesaj gönderen, alternatif bir çözüm üretmeyen, mesajlarımı anlamayıp, önceden hazırlanmış standart mesajlarla cevap veren internet sitesi.
Çözüm?
Çözüm yok!
Aynı mesajı defalarca gönderip durdular bana.
Saçımı başımı yoldurttu günlerdir.
14 kitap siparişi yaptığım ama hepsini ayrı ayrı gönderen firma. tamam elime ulaştı ürünler sağolun. ama ben hem ürün alıp hem de bu ürünlerin bana 8 günde ulaştığı için şükür edecek seviyeye gelmemem lazım.

14 kitabı ayrı ayrı kargo gönderimi yapmış firmadır. lan tek bir kutu yap gönder arkadaş. zaten 100tl yi geçmiş kargo ücretsiz olmuş. kargocular desen evde olduğun halde kapıya yazı asıp giden it sürüsü hepsi.
eğer 1 liraya laptop,telefon,bilgisayar gibi ürünleri bulursam direk alacağım.gece gündüz bakıyorum.
Siparişi alinan ürünü bir gün sonra kargoya verecegi taahutunde bulunup, hala araca yuklemeyi bekleyen arkadaslar. Tamam urunlerin cogu stogunda yok sipariş biriktikce alim uapiyorsunuz ama bizi de sAlak yerine koymayin.
https://encrypted-tbn0.gs...3OwOBKM8KIs6K1pkitxI0__6Q
iyidir, iyidir, tedarikçi firmalar kelek yapınca sıkışıyorlar
her şekilde gönderir, gönderdiği malın da arkasında durur
sorun çıkınca efenim size zurnanın son deliğinin numarasını verelim
siz uğraşın gayri demez. önemli olan satıştan sonrada işi arkasında duruyormu.
burada yetkililerinin üye olduğu ve yedikleri boku temizlemeye çalışan firma.

mantık basit;

-piyasada 10x olan ürünü 9x olarak reklam yapıyorsun.
-millet sipariş veriyor sen de yarın kapında abi diyorsun.
-100 sipariş aldığında tedarikçeye abi tamam 100 tane gönder diyorsun.
-100 tane ürün tek araçla gelip kargoya veriliyor.
-stok maliyetin olmadığından 10x satana göre daha fazla bile kar ediyorsun.
-bu arada bir günde kapında diye söz verdiğin müşteri bir hafta ağaç oluyor.
-sonra sosyal medyaya gidip ama onlayda zoy duyumda ühü tedayikçiley kelek yapıyoy diyosun.
Yıllardır sorunsuz alış veriş yaptığım siteydi kendisi taa ki 1 ay önceye kadar . 1 ay hatta biraz daha fazla oldu , neyse işte satın aldığım bir ürünü hala kargoya vermediler . 4 kez mesaj attım aldığım cevap " depo ile ilgili bir problem çıktı özür dileriz " ulan hala sitede duruyor ürün üstelik aynı gün kargo garantisiyle wtf !?

Sanırım sistemlerini değiştirdiler bu sebeple bir daha bu siteden alışveriş yaparken iki kere düşünücem

Bu ara mağdur etme ihtimali yüksek olan site.
sakın bulaşmayın dostlar, yanlış gönderdikleri ürünü iade ettiğimde , ne paramı ne malımı iade ettiler ürün arafta resmen , musterı hızmetlerının dedıgı biz size donucez, sizin kalite anlayısınıza sokayım.
yetkilisi falan değilim, müşteriye en çok alakasını gördüğüm firmalardan biridir
gerçi bir süredir bir şey almadım, son zaman da ani bir bozulma varsa bilmem
lakin bu tür firmaların işleyiş tarzını iyi biliyorum
doğru bu tür firmalar, sattığı ürünün en fazla % 10 u nu stoklarda bulundururlar
ama bunun gibi birkaç firma yüksek alım gücüne sahip olduğu için tedarikçiler
bunlara her türlü özel hizmeti ayıla bayıla verirler.

son zamanda yönetimsel veya tedarikçilerden kaynaklanan bir sıkıntı varsa
bilemem asıl sinir hastası olmak isteyen ebay vs benzeri yerlerden alsınlarda
müşteriyi sinir hastası etmek üzerine yüksek ihtisas yapmış o.ç. lerle bir tanışsınlar
telefonları açmamalar, telefona çıkmamalar veya çaycı bekçi helacı vs ile muhatap
etmeler bak gör filimin ardı arkası geliyor mu

son söz bu işlerle ilgili ; 3 kuruş daha veririm adı bilinen, geçmişi olan, firmadan
alışveriş ederim, bu şirketle bir alakam yoktur.
Reklam filminde söylenen gibi okuduğum alışveriş sayfası.

Hep-sii burada nokta kom ayağına gitme herşey ayağına gelsin ding Dong.
abi soruya verilen cevaba bakın ve müşteriyi nasıl aptal yerine koyduklarını siz hesap edin.

sorum;

18.10.15 tarihinde siparişini verdiğim ürün için kargoya verileceği tarik 19.10.15 olarak tanımlıydı. Fakat verilmedi. Stokta olan ürün için kargoya verilme taahhütüne rağmen bekletilmesindeki problem nedir?

el cevap;

Sitemizden kredi kartları ile verilen siparişlerin onay süreci bulunmaktadır. Güvenliğiniz için uygulanan ilgili süreçte, gerekli görüldüğü durumlarda gerek bankanızdan onay alınmakta gerekse kart sahibine ulaşılarak işlem onayı teyit edilebilmektedir. Bu süreç çoğunlukla 24 saat olarak öngörülmekle birlikte, nadir de olsa 48 saatte tamamlanabilmektedir.
24813214 nolu siparişini 20.10.2015 tarihinde onaylanmış olup, LG 32LF630V 32" 82 Ekran Full HD 450 Hz. PMI Uydu Alıcılı Smart [WebOS 2.0] LED TV ürününüz paketlenme sürecindedir. Paketlenme sürecinde olan ürününüz en kısa süre içerisinde faturalandırılarak tarafınıza gönderilmek üzere kargoya teslim edilecektir.
Ürününüz kargolandığında üyeliğinizde belirttiğiniz cep telefonunuza sms ve e-posta adresinize mail olarak bilgi verilecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.

Evet, siparişi verirken kredi kartı işlemlerinde onayı verip sipariş geçen firma ''e kredi kartı tabi güvenli olmayabiliyor, incelemeye alıyoruz gak guk'' diyor.

Bu mantıkla markette ürünlerimizi okutan kasiyere kredi kartını verip post cihazına okuttuğunda, ''ya bu kabul etti ama biz firma olarak çok hassasız, o yüzden siz poşetleri burada bırakın biz haftaya kadar size dönüş yaparız'' demesi lazım.

Son alışverişimdi.

halen paramı geri iade etmeyen firma iade ettiğim ürünü geri alalı yaklaşık 1 ay olmasına rağmen, rezil ötesi sakın bulaşmayın.
epeyi bir süredir, bir şey almıyordum, buradaki eleştirileri görünce bir deneme yapayım dedim
eski performansından çok kaybetmiş, daha evvel 1,5 günde gelen ürünler şimdi 3 günde geldi
bunun dışında bir sorun yok, yurtiçini kullanıyor gene (arası kullansa bedava verse gene almazdım)
gecikme için özür mesajını da attılar, sapa sağlam bir şekilde teslim aldım
isteyene ordino numaralarını gönderebilirim.
artık ebay, ggidiyor'u anımsatan bir sisteme geçmiş alışveriş sitesidir. tedarikçi firmalar da ürünlerini orada satabiliyor, eğer onları seçersen ürün direkt onlardan geliyor sana.

yalnız bu değişiklik, komik durumları da ortaya çıkarmıştır. diyelim ki bir ürünü arattırdın.

ekrana geliyor hepsiburada fiyatı: 150 lira, a şirketinde 120 lira, b şirketinde 110 lira. ee tabii b şirketini seçeceksin, 40 lira kazık mı yiyeceksin, enteresan işler.
2 hafta öncesinde 1000 tl'in ürün satın almaya çalışırken utanmadan kargo ücretini de bana kitlemeye çalışan e ticaret şeysi. o e ticaret scriptlerini yazan programcının ...
2015 te en başarı e-ticaret sitesi seçilmişler, bende kendilerini başarılı buluyorum
son 13 yıldır yukarıdan millete yalan dolan, alavere dalavere, hısızlık üçkaat işlerinin
yükselen değer olarak pompalandığı memlekette gayet düzgün iş yapmaya çalışıyorlar.

http://www.hepsiburada.com/staticPage/9272
bugün beni şaşırtan firma, nisanda aldığım telefonun yanında hiç uğraşmayayım kırılmaz cam ve silikon kılıfı da buradan alayım aramayayım piyasada dedim, 24,90 a kırılmaz cam, 20 tlye şeffaf silikon kılıf aldım( sonra öğrendim ki ağır kazıklanmışım piyasada ikisini 15-20 tlye ararsanız bulabilirsiniz) süreç içinde kırılmaz cam hava aldı çatladı, şeffaf silikon kılıf bambaşka bir hal aldı sarardı lekeler çıkmaz oldu, ben de hasarlı ürün kaydı açtıktan ve onlar bana kargo numarası verdikten sonra dün gönderdim ürünleri, bugün sabah kargo elimize ulaştı diye mail attılar dedim bakalım ne yapacaklar iki üç hafta bekleriz artık derken adamlar akşam olmadan para iadesi yaptılar iki ürün için de şaşırdım çünkü arıza kaydında sağlam laf da sokmuştum, hatta aynen geri göndereceklerini en iyi ihtimalle değiştireceklerini düşünüyordum, para iadesi yaptılar bu yüzden şaşkınım.
zamanında mevlana'nın aklına gelen site. Sloganını bile bulmuştur (bkz: ne olursan ol gel) fakat siteyi kuracak teknik altyapının kurulmasına ömrü yetmemiştir.