bugün

Ünlü Ekonomist Timothy Ash "Hepimiz Aptalız, Erdoğan Teorileri Yeniden Yazdı" dedi. TRT Haber, Yeni Şafak, Yeni Akit de Ash'in dalga geçtiğini anlamayarak ironiyi gerçek zannedip bunu haber yaptı. TRT Haber daha sonra paylaşımını sildi.
görsel
görsel

not: ayıp etmiş Timothy. kınıyorum.
Sonradan "ingilizce'de yapılan ironi türkçe'de tam anlaşılamıyor galiba" diye ayar twit'i atmış eleman.
Mal bunlar işte ne bekliyorsun.
görsel
adam bildiğin taşşşak geçmiş. bunlar da övgü sanıyorlar.

görsel
Akabinde şunu yazmış;

görsel
ironi ne demek bilseler yıllarca islamla dalga geçildi diyerek Erdoğanı ayakta tutarlarmıydı?
Ve biz bu insanlarla aynı memleketteniz. Utancın farkında mısınız?
Yazık kimin basını ise.
Döviz şimdilik düştümü düştü bu uzun vadeli devam ederse iyidir, ben imalat şirketinde çalışıyorum, çinden aldığımız hammedde 600 dolarken, Çin şimdi bu ürünü 4bin dolara veriyor, Oyüzden nasıl neyle düştüğü beni ilgilendirmiyor, devlete külfetide yok ekonomi proflarının dediğine göre. Gerisi fasarya ve siyasi sloganlar. Yatırımcı işine bakar.
Sakin olun arkadaşlar.

O haberi okuyan kitle "ooo erdoğanı batılılar bile övmüş eğüeğü" der geçer.

Kimse uyanmadı sakin kalın.
Ve bu insanlarla aynı vatandaşlık hakkına sahipsiniz..
Ha tabi, aynen öyle. Şahsım öyle büyük ki Newton'un, Einstein'on, termodinamiğin kanunlarını bile yerle bir eder.

Yandaşlardan tiksiniyorum...
bunların derdi ironi değil, bunların derdi islam. yıllar sonra çok ama çok gülerek anacağımız yılların komikliğinin farkında değiliz...
Nobel ekonömi ödülunu reisimize vermeleri ğerekiyor. Gavurun, rum dolunun yabamadiğini reisimiz birkac gunde yabdı. Allah boyle lideri basimizdan eksğk edmesin.
Troll ötesi yazarların bile savunacak bir şey bulamayıp yazmamayı tercih ettiği başlık.
Hiciv yapan ekonomist beyanı.