bugün

entry'ler (139)

ütopya

Ütopya'dan çok Distopya denilebilecek bi mezbelede geçen yarışma. Semih denilen Çinli suratlı, ergen beyinli, şapşal esprili adam, ''Ben beynimle bi yerlere geleceğim'' diyen, bunun gönlünü eylemekle yükümlü dizi figüranı sevgilisi, yancıları, Attila ilhan'ın ''Üçüncü Şahsın Şiiri''nden fırlamış Altar, bin yaşına gelmiş gram olgunlaşmamış Murat'a illet olduğumu saklayamayacağım. Ama emekli kütüphaneci olmasına rağmen tam bi kazma olan Türkan ile iki yüzlü yarışmacı Aybüke'nin elenmesini istiyorum, diğerleri dursun bi süre.. Ulan niye izliyorum biri onu söylesin asıl bi yol

bahadır boysal

Çizgileri aşmış karikatürist. Ressam olabilecekken kara mizahı seçmiştir. Bi ton sallamalara karşın Facebook'ta yazdıklarının altına yorumlarla yavşayan hatunlara söylenenin aksine cool davranır. En fena huyu, bir sürü yorum yapıldıktan sonra yazdıklarını silmesidir.. Şey gibi kalırsınız.. Şu günlerde Manyak ismini alan l-manyak ile uğraşıyor.. Dergi konsept değiştirmiş birazcık..

bugünün saraylısı

Selçuk Yöntem'in yine Ednan bey kıvamında bir rol üstlendiği, Serhat Teoman'ın canlandırdığı Savaş adlı ruh hastası karakterin sürekli hönkürdüğü, Ayşen adlı dangalak kızın herşeye inandığı, Fatih adlı Süpermen'in her başı sıkışanın derdine koşmak için olay yerinde olduğu, Feride adlı şımarık kızın birden sümüklü Leyla'ya dönüşüp gün boyu zırladığı, iki orta yaşlı anne karakterinin olay çıkarıp durduğu dizi. Ben mi niye izledim? Ulan ne bileyim akıl yok besbelli, günlerden cumarteside yayınlanıyor bir de… Ne işim varsa

ecesu sertesen

Yetenekli ama insanları küçük gören bir klarinetçi.

abdullah adabaş

Yalaka gazeteci örneği.

fox tv nin tarafsız bir kanal olduğu gerçeği

Cidden valla, Esra Erol'un programı çok tarafsız dedirten saptama.

destekli sütyen

Desteksiz sütyenin destekli versiyonu.

1 80 boyunda kaslı geniş omuzlu kız

1.90 boyunda kız mı olur agalar, ondan ancak Sumo güreşçisi olur dedirten kız türü.

derviş imirzalıoğlu

Kenan imirzalıoğlu'nun kendinden kültürlü ve akıllı olan ağabeyi.

Edit: Bu malzemeden iki tane Osman Baydemir çıkar, zira 1.90 boyunda filandır.

yaşından küçük göstermek

Sizi genç görüp ilgi duyanların yaşınızı duyunca bazen geri çekildiği durumdur. Yüzlerindeki dumuru görmeye değiyor.

ratingkurdu

Rating sonuçlarını arada sallayan şahıs.

karşlıksız aşık olmak

Karşılıklı aşık olmaktan daha rahat eylemdir. Aradı aramadı derdi olmaz, çünkü aramayacaktır zaten.

eksisozluğun kahıra donuşmesi

iki satır okuyup diğer sayfaya geçerken her defasında bir kızla oğlan resminin yer aldığı reklamın çıkmasıyla ''e be yeter artık'' dedirtip insanı kaçıran durum.

beyoğlu nun en güzel abisi

Tarlabaşı'ndaki rant kavgasını anlatırken Gezi direnişi sırasında kaleme alındığı için içine hiç konuyla ilgili olmadığı halde Gezi Parkı ile ilgili ayrıntıların konulduğu kitap. Kitap güzel, Gezi direnişi güzel, ama ikisi alakasız.

arkadaşların teker teker ölmesi

Korku filmi gibidir. Her seferinde bir parçanı alır götürür. Geçmişin de ölür yavaş yavaş...

eksisozlukteki pizza reklamı

Entry okumak isteyen okurun karşısına altıpatlar gibi çıkan, sonuçta beni ye, beni ye diyerek entry okutmayan reklamdır.

ekşi sözlük

Az önce birkaç ileti okumak üzere girip karşıma beş kere çıkan pizza reklamı yüzünden okumayı başaramadığım sözlüktür.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

Kimseye karışma ki onlar da sana karışma yetkisini kendinde bulmasın.

serkan keskin

Bi kere konuştum, pişman oldum havalı insandır. (bkz: Cengiz Bozkurt) abimiz o ekibin kralıdır.

zamanında mandayı kabul edecektik

Gecenin bir körü manda yoğurdu fazla gelmiş önermedir.