bugün

Azimli olmak
Hedef koymak
Yaratıcı olmak.
Başarılı olmanın sırrı diye başlık açmamak.
inanmaktır.
verimli şekilde çalışmak veya çabalamaktır.
ve de önemli bir eylem sırasında panik, stres, heyecan, vb. yapmamaktır.
inanmak, çalışmak, sabretmek falan değildir.

Torpil veya referanstır. Paradır.
Türk gibi başla, alman gibi devam et, ingiliz gibi bitir.
Şu ana kadar sabrettim çalıştım dürüst oldum inandım ama olmadı. Gözlem yaptım çoğunlukla başarılı insanların özellikleri
Sinsilik
Halsiyetsizlik
Çıkarına düşkün olma.
-aza tamah etmeyi bil
-ne kibirli ol ne de gösteriş derecesinde mütevazı
-ölümlü bir yerde yaşadığını aklından çıkarmayarak yaptığın işi hastalık derecesinde ciddiye alma.
ilk neyi başarmak istediğine karar ver.
Ardından gereken neyse onu yap. Çalışman gerekiyorsa çalış, araştırman gerekiyorsa araştır.
En son olarak da şansın yaver giderse istediğin olur. Şansın yoksa ilk iki faktör de bence işe yaramaz.
-Şans
-para
-torpil.
Çok çalışmak,
Pes etmemek,
Hayatı yaşamak.
Kaçmayacaksın
Beklentilerin olmayacak
iyi veya kötü olan herşeyi mukadderat deyip geçeceksin.
Zengin olmak
Mason olmak
Tarikatçı olmak

Bunlardan biri değilsen debelenip durursun.
Aileden gelen sermaye network ağzın iyi laf yapması şüphesiz yoksa çalışmakmış azimli olmakmış sabırmış inanmakmış geçiceksin bunları aq..
doğru olmak.
işinin ehli olmak.
sabırlı olmak.
badem bıyıklı olmaktır. son 15 senedir 3 şeye 2 şeye ihtiyacın yok bıyığı bırak malum tarafa yaklaş direkt mal mülk para pul sahibi olursun. bunlara sahip olunca zaten "başarılı" olma kriterleri kendiliğinden gelir.
Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek
Müdür amir görünce yalakalık yapmak, nemalanmak
Rüşveti dibine kadar alıp çaktırmamak.

Türkiye'de böyle.
anne-babanızın zengin olması
annenizin zengin olması
babanızın zengin olması diye gider.
Para
Para
Para.
Şans. şans. şans bunlar olduğu zaman, her alanda başarılı olur, kaliteli bir yaşam güdersiniz.
Sabah erken uyan spor yap suyu çok iç ve yazılım öğren.
Şans
Eğitim
Çalışma.
Zengin aile şöyle koç Sabancı gibi
Büyük miras kalması
Sayısal loto çıkması.
torpille gelinen makamlar kısa bir zaman sonra "kızak" makamlara dönüşür, parasına dokunulmaz ama başçavuşun eşeği muamelesine maruz kalır. son dönemlerde tepeden inme atamalar "sen benim kim olduğumu" biliyormusuna dayansa da bir süre, daha güçlü bir torpille gelene terkedilir.

özel sektörde torpille gelen kişiye parası verilir ancak katiyen icraata sokulmaz. burada başarsızlığa yer olmadığı için , ceo lar geldikleri yeri hak ederler, zaten hak etmemişlerse bir sonraki bilanço'dan sonra teşşekkür edilir dolgun bir tazminatla uğurlanır.

başarı,

düzgün bir eğitim,
etkin bir iletişim,
çok çalışmak
ve geniş bir network edinme

sonrası gelir.
Çalışmak,
Çalışmak,
Bileşik faizi kendi yararına kullanmak.