bugün

birtakım alışkanlıklara sahibim.

öğrencilik hayatım biteli üç seneyi gecmesine rağmen, kendi paramı kazanıp yalnız yaşayan ben, hâlâ ;

- wc'ye girdiğimde kapıyı kilitliyorum,
- yazın kışlık, kışın yazlık kıyafetlerimi; baza, koltuk gözü veya dolapta saklayabilecekken hâlâ valizde saklıyorum,
- evde baza , yer yatağı, iki koltuk olmasına rağmen filmimi hâlâ masa ve sandalyede izliyorum.

daha sayamayacağım bi dünya şey.

(bkz: ruhu fakir olmak)
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları).
7 yaşında diyabet tanısı almış çocuğun "arkadaşlarım yerken de mi çikolata yemeyeceğim? " sorusuyla muhattap olduğunuz an bunlardan sadece biridir.
Babaları intihar eden 4 küçük kardeş.
(#38877175)
Son 43 gündür hayatımın her anı iç burkan detaylarla dolu.
bir yerlerden ihtiyacı olduğu için bir şeyler toplayan yaşlı teyzelerin veya amcaların acaba biri bakıyor mu diye çekinen gözlerle etrafı kolaçan ettikleri o an.
insanlar ölüm sonrası tekrar dirilip ödüllendirilme ümidi ile savaşlara katılıyor ve birbirlerinin kafasını kopartıyorlar, hayatta bundan daha iç burkan detay mı olur.
bir şeyi ne kadar çok isterseniz o kadar olmaz.
Şöyle bir sözle özetleyeyim;

''Bağdat'ı almaya çalışmak Bağdat'ın kendinden daha mı güzeldi ne?'' - Sultan 4. Murat
görsel
Kedisi öldüğü için işimi gücümü bırakıp başsağlığı dilemeye gittiğim çocukluk arkadaşımın nişanına çağrılmadım.
Söyleyecekken "anlamazki" diyip susmak.

En acısıdır.
görsel
Sevdiğinin seni sevmemesi.
Yediğin salçalı tostun yere düşüp düşen kısmın salçalı tarafı olması.
Okulda olacak yastaki cocuklarin calismak zorunda olusu.
Konusmasi cok kolay sahi.
Parasızlık.
bugün bi ufak toplantı vardı. bi kulağım müdür yardımcısında, bi yandan telefondan meaaj cevaplıyorum.

neyse bitti velhasıl. müdür yardımcısı yanıma geldi, omzuma dokunup bahar gelmiş sana dedi gülerek. başta idrak edemedim de meğerse aşık oldum sanmış, mesaji yanıtlarken gülüyorum diye.

bi öğrencim uykusunda ingilizce sayıklamış, annesiyle onu konuşuyorduk o ara.

bu ay ikinci oluyor bu ya hayat bi yerlerimi burkuyo ama bakalım. gülüyorum da ansna.

not: müdür yardımcısı gülmedi.
insanların tanrılarına sadece işlerine gelince dualar etmesi ya da yakınması içler acısı bir durum.
Arkadaşınızın size eski ilgiyi göstermiyor oluşu.

--spoiler--
Anlamadı
--spoiler--
Misafirlikte tuvalete giderken tuvalet terliklerinin ıslak olması ve seninde yünlü çorap giymiş olman. Kurumaz artık geçmiş olsun.
Ülkede herkes kafayı yedi.
Mesaj atmak istiyorum, ama atamıyorum. içim içimi yiyor.
bana benzemeyen, benden olmayan ne hali varsa görsün(!) zihniyetinin son yıllarda giderek arttığını görmek beni üzüyor.

hoşgörüsüzlük, büyük bir hastalıktır.

hatırlatayım!
şehit annesinin cenazede"sulu gözlüleri sevmezdin,ağlamıyorum bak"demesi.