bugün

kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir otobüs firmasıdır.
gece gece muavin ile kaptan arasındaki arapça diyalogları dinlemek zorunda kalacağınız firmadır.
havayollarına da girmek isteyen, ancak bölgede tekel olacağı korkusuyla thy'nin baskısıyla izin verilmeyen, her yıl rusyada ödül alan firmadır.
şoförün üzerindeki ufak torpido gibi olan yerinde, suriyeden kutu kutu kaçak marlboro bulunması kesin olan otobüslere sahip, bölgenin en iyisi otobüs firması.
royal class otobüslerinde sağladıkları edge internet hizmetiyle şu an ankara yolunda olmama rağmen entry girebildiğim seyahat firmasıdır.
ankara hatay hattı giderken, adana'dan sonra, şöför ve muavinlerinin arapça konuşmaya başladığı otobüs firmasıdır. mersin ve adana tarafına gidenlerde böyle sorun yoktur. o bölgenin iyi firmalarından biridir.
bir yığın ödülü olan,akdenizin en saglam firmalarından biridir.antakya-samandag seferleriyle başlayıp uçak alacak konuma gelmişlerdir.cok sistemli ve disipli bir seyahat firmasıdır.en pahalısı olsa dahi gözünüzü kırpmadan binebilirsiniz.
her moladan sonra ikramlarda firmadandır.
hataylının göz nurudur. hatta bayramlarda memlekete dönen öğrencilerle dolu olunca otobüs bir eğlenceli olur. gezi havasında olur. hatta şöyle bir muhabbet hatırlıyorum yanımda oturan herifle.

+öğrencisin değil mi?
hkd: evet.
+ankara mı gazi mi?
hkd: bilkent.
+... ıııı
hkd: göt oldun dimi?
+ evet.. sanırım.
Firma broşüründe Hız sınırı 90 yazan ancak şoförün arkasında oturduğunda ibrenin 120den aşağıya düşmediğini göreceğiniz otobüs firması.Sahibi Hataylı ve Arap kökenlidir.
Türkiyenin en hızlı yolcu taşıması yapan firmasıdır.Buna rağmen bugüne kadar kazalarla hiç anılmamıştır.Bu durumu tecrübeli şöförlere bağlamak gerekir.Ayrıca has:Harbiye-Antakya-Samandağı nın baş harflerinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan bir kısaltmadır.Hatay alevileri diye bi kısaltma söz konusu değildir.
sırf otobüs dolsun, boş koltuk kalmasın diye cami önünden bile yolcu alan; bu yüzden 12 saatte gideceğiniz yere 15 saatte ancak gidebilen otobüs firmasıdır. antakya civarında jet turizm, ulusoy ve hatta metro turizm gibi daha iyi firmalar varken bu firma çok acil durumlar dışında aranmamalıdır bile.
açılımı hatay-ankara seyahattir.nedeni ise ilk seyahatlarine dayanmaktadır.samandağından kalkan ve ankaraya tek otobüsle yolculuk yapmakla başlamışlardır bu işe.
her yerden her yere seferleri olabilen bi firma.

-abi bu ne arabası?
+yalova
-ben mersin'e gidicem
+hallederiz

cidden de mersin'de uyandım. bravo.
adana dan denizli ye dönüşümü yapacağım otobüs firması umarım yeniliklere uyup kişisel tv uygulaması filan yapmıştır.malum 11 saat bitmiyor yol.
firmanın ismi hakkındaki, "hatay
alevi seyahat", "hatay antakya
seyahat", "hatay arap seyahat"
gibi rivayetlerin hiçbirisi şirket
tarafından doğrulanmamıştır
has kelimesi, saf, kendine
özgü, seçkin anlamında
kullanılmaktadır.
her ne kadar isminin açılımı hakkına dair ya da o konuyla ilintili gibi gözükmese de, alevi olan sahibi latif karaali; çok bilgili ve de kültürlü bir beyfendidir. has otomotiv in de sahibi olan bu abimiz, yaklaşık olarak 3500 civarı otobüsün de sahibidir. has otomotiv de anlaşılacağı üzre, dikkat çekmiş midir bilinmez ama, filolarında mercedes in modelleri dışında otobüs kullanmazlar, bayilikleri ve de mercedes benz ile olan anlaşmalarından dolayıdır.
muavinlerinden bir şey isteyebilmek yürek ister.
Her sene Çanakkale'ye giderken tercih ettiğim seyahat firması. Şoförleri gayet tecrübelidir, muavinlerle iyi anlaşırsanız eşantiyon olarak kahve çay vs alabilirsiniz. Son zamanlarda 80 km'yi geçmiyorlar, terminaller hariç bazı yerlerden yolcu alabiliyorlar bunun yanı sıra otobüsler genellikle Travego 15-17 SHD olmuştur.Geceleri iyi film yayınlarlar. Dışardan gördüğüm kadarıyla yeni otobüslerinde koltuk TV ve internet yayını yapılıyor. Fiyat konusunda pazarlık yaparsanız 10 liraya kadar düşebiliyorlar. Sonuç olarak dört dörtlük bir firmadır efendim.
80 km hızla gittiğine göre diğer otobüslere göre geç varan otobüs. *
Eskiden kafasına göre hız yapan ve 15 saatlik yolu 9-10 saatte giden otobus firması idi. sON ZAMANLARDA KURALLARA UYUYOR.
Severek seyahat ettiğim otobüs firması. Hızlı, serin ve otobüslerinde tuvalet var.
beni istanbul'dan şam'a götürmüş firma. (SENE 2009)

Hatay'a kadar gece gittik birşey anlamadım ama hatay - şam arasını 5 saate kanat takıp uçarak gittik.
otobüslerinde hakikaten tuvalet var mı diye merak ettiğim firma.
adana istanbul arasını 11 saatte alan, servisi, çalışanları ve mola yerleri gerçekten kaliteli otobüs firmasıdır. metro turizm rezaletinden sonra ilaç gibi gelmiş otobüs firmasıdır. he ben bi daha o yolu otobüsle gelir miyim? asla.
bir kamil koç değil.