bugün

candan erçetin'in istiklal caddesinde peşinde binlerce erkek yürürken klip çektiği şarkı.

Aşk hata değil
Utanılmaz aşklardan
Gün gelir hata
yapmayı da özlersin
Doğrular sarar
Tatsızca dört yanını
Bir anda
Geriye dönmem yok
Eski defter isteme benden
Hangi aşk adıl ki
Bedelini sen bul öderim
Yok kimseye sözüm
Hiçbir şeyde gözüm yok
Aşk ölümse ölürüm
Korkunun faydası yok
Ben kaç bahar bilirim
izler benim tek şahidim
bir gökhan kırdar bestesidir.
Candan Erçetin'in 1995 yılında piyasaya çıkan Hazırım adlı ilk solo albümünde yer alan, sözleri Mete Özgencil'e, müziği Gökhan Kırdar'a ait, özellikle farklı klibiyle uzun bir süre dikkat çekmiş şarkı.
hayatta bir çok şeyde olduğu gibi, aşkta da adalet yoktur. çok seversin; aldatırlar. sevmez, yüz vermezsin; uğruna methiyeler düzerler. belki de aşkın iniş çıkışlarla dolu dizgin bünyenizde at koşturmasının nedeni de budur.
türk müzik tarihinin en kötü klibine sahip şarkı. gül gül öl. arkadaki tiplere dikkat. hele bir yerde herifin biri candan erçetin'in kalçaları dikizlerken görülüyor. karnıma ağrılar girdi oof:

http://www.youtube.com/watch?v=BtSpdeVCybo&NR=1
istiklal caddesi'nde bir klip çekilecekse kamerayı bir yere sabitlemek inanın daha müspet neticeler verir, bu denli kötü olmazdı netice. iki ara sokak, üç tane tarihi bina göstersen evlaydı gözümde. böylesi önde rehber öğretmen müze gezmeye giden öğrenciler gibi olmuş.
hayat adil mi ki asklar adil olsun diye dusunmeme sebebiyet veren sarkı. adalet dogada yok, askta niye olsun..
klip değil afrika'dan vahşi yaşam belgeselidir. şarkının klibinde 3.25'de candan erçetin'i ellemeye çalışan bir sapık mevcuttur. 3.54'te candan erçetinin yaptığı abs frenide intihar girişimidir.
Yok kimseye sözüm
Hiçbir şeyde gözüm yok
Aşk ölümse ölürüm
Korkunun faydası yok

diye diye hafızalarımızda yer etmiş, olaylı bir klibi olan candan erçetin şarkısı. çok doğru bir tespittir aynı zamanda. hayatın adil olmadığı gerçeğiyle yüzleşememişken daha bir de bu çıktı başımıza iyi mi?*
şarkının başındaki sözlerde tutarsızlık vardır. "aşk hata değil, utanılmaz aşklardan. gün gelir hata yapmayı da özlersin." hani hata değildi. niye özlüyoruz gün gelince hata yapmayı?
klibi kendinden döne geçen şarkılardandır bu şarkı efendim. 15 sene sonra bugün bile hala aklıma geliyorsa demek ki zamanında adamların bulduğu bu fikir orjinal bir fikirmiş. candan erçetin'i ve o klibin ekibini yürekten tebrik ediyorum.
yanılmıyorsam klibi kesintisiz olarak çekilmiştir. istiklal'de o kalabalığın arasında korumasız,vs.siz çekim yapmak güven, özveri, tecrübe ister.
çünkü hep daha fazla sever birisi.
sözlerinden feyz alınması gereken candan erçetin'in ilk şarkılarından. baştan sonra harikasın candan abla. can-ı gönülden seviyorum.

http://ufizy.com/#BtSpdeVCybo/r/!/

"ben kaç bahar bilirim, izler benim tek şahidim"

ahhhhhhh...
klipte 3.52 de candan intihar girişiminde bulunduktan hemen sonra bir anda aklı başına gelerek vazgeçiyor ve koşarak uzaklaşıyor. izleyin bakın.
teoride güzel olsa da pratikte çakan bir klibe sahip şarkı. ne kadar abazan varsa toplayıp da mı çektiniz bilmiyorum ki.. bi de tuhaf tuhaf hoplayıp zıplayıp el sallayan tipler falan var.

bir de (bkz: on binlerin göçü).
Galatasaray lisesinden çıkan candan erçetin'in karaköy keraneler bölgesinden gelen güruhla çektiği klip. Dikkat edilirse aralarda eli telsizli sivil polisler var yoksa klip farklı şekillerde bitecek...
klibinin önüne geçemeyeceği kadar güzel sözleri olan bir şarkıdır.

--spoiler--
aşk hata değil
utanılmaz aşklardan
gün gelir hata yapmayı da özlersin
--spoiler--
Hayat ve aşk adildir aslında, sadece kimi zaman çok fazla şeyi hak ettiğimizi düşünürüz.
sözleri güzel, klibi güzel -abazanları çıkarırsak-, söyleyen kişi güzel * * şarkı.
yok kimseye sözüm 
hiçbir şeyde gözüm yok 
aşk ölümse ölürüm 
korkunun faydası yok 
ben kaç bahar bilirim 
izler benim tek şahidim

not: küçükken bu şarkıyı dinleyince candan erçetin'e aşık olmuştum.
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
90 ları buram buram yansıtan süper bir klibi vardır. ayrıca candan erçetin arkasında 300 cesur adamla beyoğlunu sokaklarını arşınlar. birkaç abinin arka planda kendisini koruma ilan etmesi , candan reyizin onları hiç siklememesi görülesidir. yeminle biz büyüdük kirlendi dünya.

http://www.youtube.com/watch?v=lJ6dAkR3GKw
Bir candan erçetin şarkısıdır.
Hangi aşk adil ki? Bedelini sen bul öderim. Şeklindedir.
muhtemelen esenler-karabayır civarında çekilmiş candan erçetin klibi.
95 yılı tam bi şölenmiş yahu. Peki Candan Erçetin’in “doğrular sarar tatsızca dört yanını” derken etrafındaki adamları göstermesi.
birkaç haftadır sözleri dilime takılan şarkıdır. başlıkta da belirtildiği gibi sözleri o meşhur klibin çok daha ötesine geçmesi gerekirken millet klibe odaklanmıştır. şarkıya girişin güzelliğine bakar mısınız;

--spoiler--
Aşk hata değil utanılmaz aşklardan
Gün gelir hata yapmayı da özlersin
--spoiler--