bugün

entry'ler (115)

demolay

freud yaşasaydı kendisine çok acırdı, en temel iki güdüyle hareket eden bu yazara: saldırı ve cinsellik. saldırganlığının altında yatan doyurulmamış cinsellik, ancak bi eli klavyedeyken (diğer eli de klavyede olabilir, bilemiyoruz nerede) saldırganlığa dönüşüyor belli ki, acaba bu saldırganlık kendisini tatmin edebiliyor mu? belli ki tatmin oluyor, çıktılarını da sözlükle paylaşıyor. kirli, insana yakışmayan düşünceleriyle tek bir kesimi hedef alan söylemleriyle mide bulandırmakta.

uyuyamıyorum

uyku şikayeti olan kişi söylemi. (zorunlu tanım.)

uyuyamıyorum, canımın yarısı bu haldeyken gözüme uyku girmiyor. elleri ellerimde değilken, kokusu çoktan rüzgara karışmışken, o yanımda değilken. olmuyor, zihnimde onun varlığını bir süre daha yanımdaymış gibi canlandırabilemk için direniyorum uykuya. uyumak onu bana getirmiyor. bir parçam benimle değilken, zihnim milyonlara bölünüyor, uyku sadece uzaktan el sallıyor ve terk ediyor göz kapaklarımı.

aura

Yasla başını toprağa, bir zamanlar kalbimin çarptığı noktaya
Bir avuç toprak al üzerimden
Uzan şu yeşil çayıra
Beni hâlâ sevdiğin günleri hatırla

Yaklaş, çekinme
Yağmurlar yağsın başından aşağı
Beni düşün ayışığında yağmur çiselerken,
Ve uzaklardan bir tren geçerken

Temizle üzerimde biriken çalı çırpıyı
Ve mırıldan şarkımızı
Bir hava kabarcığıyım şimdi ben
Senin içinde süzülen

Gölgemde dur dinlen
Bak her şeyde ben varım şimdi
Bitecek rüzgar güllerinin hüznü
Müjdelerken yağmur kokulu bir günü

Tanrı savurduğunda yıldızları dört bir yana
Hangisi kuş hangisi çiçek ne fark eder
Benden azade bir hayat yok sana
Ola ki, bir ağaç gibi çıkacağım karşına

Hayır, veda etme bana
Gökyüzü nasıl onu söyle sadece
Çünkü bil ki gökkubbe çökerken üstümüze
Ardıç kuşlarını kovalayacağız biz seninle.

haydi gel içelim

hiçliğe atfedilmiş neşeli şarkı.

ben bu yazıyı sana yazdım

dizime başını düşür uyu
saçlarım yüzünde gezsin
geceler uzun geceler boyu
ben yorgun, sen güzelsin.

yanaktan öperken yanlışlıkla dudaktan öpmek

dudağı öpülmek istenen kişiyle gerçekleşiyorsa, aşığın en masum halidir.

eski sevgiliyle barışmak

"eski" olmasına sebep olan etmenler değişmedikçe, hatadır.

sözlük yazarlarının itirafları

ben ona resmen...

bekledikçe güzelleşen şeyler

aşk.

her şey henüz söylenmemişken, onun "sizin" olması için beklediğiniz süre boyunca güzelleşir "aşk". adı konmamışken.

aura

bir sabah saçlarını okşayıp da rüzgar
izlerini sürüp de gidecek beyaz beyaz
ve güneş aynaya baktığımda çizgilerden
yeni bir yüz gösterecek üzülerek biraz

yok olmaz erken daha
biraz geç kalın ne olur
hiç hazır değilim henüz
ne olur baharlarımı bırakın bir süre daha
tanıdık değil bana güz

yok olmaz dur
dur gidemezsin
gözlerimin rengi dur
bulutlara dönemezsin

yok alamazsın
beni deli zaman
ömrüme o kurşuni renkleri süremezsin

o gün başka renkte ağaracak biliyorum
ve zorla değil ya o rengi hiç sevmiyorum
ne olur sanki biraz daha zaman verseniz
yıllar öfkenizi hiç mi hiç anlamıyorum.

ihsan doğramacı

cv'sine şuradan ulaşılabilir: http://www.taziye.bilkent...r/files/hocabey_cv_tr.pdf

ihsan doğramacı

doğramacı'dan önce ihsan amcamızdı o bizim. kurmuş olduğu üniversite, vermiş olduğu burs sayesinde kaliteli bir eğitim alabilmekteyiz. bunun haricinde şirketleriyle pek çok kimseye iş imkanı sunmuştur. türkiye'nin geleceğine ışık tutacak pek çok gence açtığı yol, kendisi için hayır duacısı olmak için kafidir. yaptığı yanlışları yargılamak haddime değil, yaptığı güzel şeylerin yanında esamesi bile okunmaz zaten.

her şey için sağol ihsan amca, mekanın cennet olsun.

not: bir ölünün ardından yazılan olumsuz şeylerin eksilenmesini makul karşılayabilirim; ama hakkında yazılan iyi bir şeyin eksilenmesini, merhumun yaptığı yanlışlar yüzünden gözünü nefret bürümüş kişilere bağlarım.

chevalier cafe

ankara'da, arjantin caddesinde bulunan, Caz, Blues, Klasik Müzik, Latin, Fasıl türlerinde yaptıkları müziklerle nezih bir mekan. italyan ve fransız mutfağına dair çok şey bulabilirsiniz.

http://www.hangibar.com/b...sp?BarID=B259066920091008

chevalier

(bkz: chevalier cafe)

zegna intenso

bilenlerin tanımı: Stil, erkeksi cazibe, derinlik... Kokunun açılış notaları, ışıltılı bir tazelik ve ferahlık etkileri verirken, dip notaları yoğun bir sihirli cazibenin karanlık yüzünü gösteriyor. Turunçgil ve baharat karışımından oluşan koku oryantal notalar oluşturuyor. Şık ve erkeksi tasarımlı şişesi ise parfümü kusursuzlaştırıyor.

ermenegildo zegna adlı markanın erkek kokusu konusunda mükemmeliğe ulaştığının kanıtı olan parfüm.

ermenegildo zegna

http://www.youtube.com/watch?v=npoMbbx2XDQ

şeklinde bir reklama sahip, zegna intenso adlı parfümüyle erkeksi kokuda başka bir boyut açmış marka.

sezenler olmuş

duyguları şaha kaldıran bir türkü.

radyo ilef

günün her saatini ayrı ayrı renklendiren muhteşem radyo.

ilef

mükemmel bir radyoya sahip fakülte. mükemmel. hatta mükemmel ötesi. muhteşem bile az. harikulade!

(bkz: kendinden geçmek)

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

"hayatımda kötü giden bunca şeyin arasında bana yaşadığımı hatırlatan tek şey sensin. hayatımdaki en güzel şey."