bugün

hammurabi'den sonra tahta gelen tayyip çamurabi 13.maddeyi yasdan kaldırıp devletin bütçesini cukkalamış olsa gerekki, 13.maddeyi göremiyoruz. *
hamur abi diye geyikleri yapılan hükümdar.
önüne geleni öldürmüş bir ruh hastası. kanunları shall be put to death lafından geçilmiyor.
Sümer ve Akkadları fethederek, kendi adıyla anılan yasayı getirmiş kraldır.
babil de bir kral. gariptir ki ismi çok garip.
çok katı kuralları vardır sanırsam tarımla ilgilidir.
mecidiyeköy'de bir pastahanedir.
Acemi cadı dizisinde hamurdan yaptıkları birisi.

http://www.youtube.com/watch?v=ndMaE5Edc0s
kanunları olan tarihi abimiz.
(bkz: pakmaya)
her tıbbi etik sınavında ilk soruyu okumadan cevaplayacağınız abidir.
ilk duyulduğunda hamur işinden oluşmuş kilolu bi tiplemeyi akla getirir.
şakşakcı bir abimizdir. iyi yufka açar.
kısasa kısası mantıklı bir şeymiş gibi pazarlamış adamdır. bir durduk yere benim elimi çizerse onun cezası kendi elinin çizilmesi olamaz benim kinimin bedelini ödemeli. bu bir ceza sistemi değildir. suçta tahrik gibi etkenler bunları hesaplamamış. yani çok mantıklı gelmedi bana.
bir çocuğa ancak bu kadar malca bir isim verilebilir.

(bkz: turabi)
Babil devletinin kralıdır dünyada ilk kanunları ortaya koyan kendisi galiba ama güvenmeyin emin değilim.
Ilk kürt lider. Teologlara göre hz. Ibrahimi ateşe attıran nemrutun ta kendisidir
" semavi kitaplar " daki bir çok toplumsal yasanın ilk kaynağı olan kral.

hamurabi kanunları olarak bilinir.

edit: " hanif din " ayağına bu kral' a peygamber diyecek dingillerde vardır.

öyle olsaydı, diğer peygamlerden en önemli ve açık ara farkı " vahiy yasaları " tek tek ve itinayla yazdırmış olması olurdu.
ilk kez acemi cadı dizisinde duymuştum.
cıvık müdürum afedersin.
bir ara istiklal şubesinden yurtdışındaki bir misafirime götürmek için 1 kilo su böreği sipariş ettiğim börekçi. fakat içinde küt böreği olduğunu kahvaltı masasında paketi açarken farkettim. misafirliğe gittiğim yerde mahçup olmuştum. neyse ki bunu bizzat şubedeki arkadaşlarla paylaşınca benden katbekat mahçup olduklarını gerek söz gerekse mimiklerinden anladım. her insan hata yapabilir, gayet doğaldır. önemli olan bu hatayı yapanlara telafi etme şansı vermektir. tüm personel başıma toplanıp sırayla özür dilediler ve çay-börek ikram etmek istediler. keşke heryer böyle olabilse.
Abdullahla aynı anlamdadır. Allahın hizmetkârı demek.
Turabinin dedesidir.
otisabi'nin büyük büyük büyük... dedesi.
yaşasaydı inşaat, maden, fabrika işçilerini suçlar, fabrikatörlerin, müteahhitlerin kılına dokunmazdı:
görsel

bu iblisin döneminde usta, pazarda satılan kölelere karşılık geliyordu çünkü!