bugün

yorgun olma, ayakta duracak hali olmama, hali kalmama durumu.
bazen hastalık belirtisi olabilir.
(bkz: kronik yorgunluk)
isteksizlik ve üşengeçlik basamaklarına ön koşuldur.
olağanüstü hal'in tersidir.
aynı zamanda bazı ilaçların yan etkisidir.
bugünlerde başa gelince korkutan şey.
bazen yorgunluktan mı olduğu veya hastalık başlangıcından mı olduğu tahmin edilemeyen durum.
manavların en büyük sorunudur.

"hal"lerin iş görmediği bir dünyada vahy yoluyla meyve beklerler.
yorucu bir iş günü sonrası yaşanan kaçınılmaz durum.
vurdumu, kişinin tüm programını alt üst eden, bir de baş ağrısı ile birlikte vurunca, iyice çekilemeyen ve moral bozan sendrom!
yorucu ve iğrenç geçmiş bir günün verdiği sonuç.
aç kalma durumunda meydana gelen iğrenç durum.
havalardandır.
rüzgarın hafif şiddetiyle uçuşan naylon poşet gibi... adım atmaya korkmak, ayakta durmaya mecali olmamak. bir boşluk hissi, bir bıkkınlık, bir bezginlik. bir bardak suyu almaya mecali kalmamak gibi. o yoğun kalp çarpıntıları, nefes almak; ağır ve yorucu.
Başın ağrır yerinde duramazsın uyumak istersin uyuyamazsın, sinir bozucu bir durum
bir sey yapma istegi hic mi hic uyandirmaz insanda. lanet bir histir.
tüm gün bulunduğun yerde yatıp uyuma isteğidir. uyuyamıyorsan, kıpırdamadan öylece kalma isteğidir. en kötü hiçbir şey yapmama isteğidir.
(bkz: bu bana hep oluyor)
aşırı kansızlıktan kaynaklanabilecek durum.
şarjı azalan laptop'un 1 metre ötedeki kablosuna uzanmayıp, ekran aydınlığını en düşük seviyede kullanmaktır.
hastayım, halsizim ve ateşliyim laaağn.
aşk belirtisidir.
kansızlığın promosyonudur.
bedensel olacağı gibi ruhsal da olabilir.

maddi kaynaklı halsizliğin çözümü basit, dinleneceksiniz. peki ya ruha yapışan halsizlik ne olacak?

kaç zamanda geçecek bu halsizlik. ömür boyu sürebilecek halsizliklerden nasıl kurtulacak insan.
insanı hayattan bezdiren, yaşama sevincini elinden alan histir.

Yattıkça daha da yoruluyorum. Hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden. Ulan kötü bir hastalık çıkmasa bari.
ishalden sonra olanı hiç çekilmeyendir. sürekli uyumak istenir.
en güzeli de aşk yüzünden olan, ruhsal ve bedensel bir durum.