bugün

güzel ülkemizde terör bitirilene kadar uygulanması gereken, yoğun güvenlik önlemleri altında yaşama durumu.
OHAL ŞEKiLDE KISALTILIR.
üç ay süreyle gelmiştir.
an itibariyle gelen uygulamadır.
ülke genelinde coşkuyla karşılanmıştır. kutlamalar sabaha kadar devam edecektir.

türk halkı gibi olağanüstü bir halktan da bu beklenirdi.

(bkz: şu çılgın türkler)
Ohalden daha karizmatiktir. Bence bu olsun evet. (bkz: ohal ne aq)
garip bir şekilde insanlar endişeleceğine seviniyor. memleketin taşı toprağı çomar amk.
Davuz zurna eşliğinde, kutlama yapılacak bir durum değildir lakin ve ne yazık ki şu an için, sükuneti ve güvenliği sağlamak adına gerekli bir tedbir ve karardır.
Birçok insanın tek kaygısı, bu durumun, amacını aşarak, keyfi talimatlar ve kararlarla, suçsuz insanların, kurumların ya da kuruluşların cezalandırılmasıdır.
Sapla samanın doğru ayrıştırılması en önemli noktadır.
Vatanın ve milletin huzuru için, bir süre katlanılabilir bir süreçtir.
Cemaatin tasfiyesi icin hukuki zemini saglamak icin atilmis bir adimdir. Kisisel hak hukuk falan diyecekler uzaklassin. Kimsr senin evine aramayacak merak etme.
görsel
Bu tarz demokratik bilgiler var.

--spoiler--

Olağanüstü hal uygulaması nedeniyle ekiplerin cep telefonlarındaki bilgileri kontrol ettikleri söyleniyor Lütfen dikkatli olun yanlış anlaşılacak bir durumda kalmayın izahı çok zor olacaktır. Whatssap gibi.
--spoiler--

Şayet doğruysa iğrenç bir durum. Demek ki insanların hiç özeli olmayacak.
Üç ay süresince içinde bulunacağımız durum.

Ya nasıl şom ağızlılık bu, nasıl bi kehanet? Beş gün demokrasi dedik altıncı gün Ohal ilan edildiasddmfm.
Ergenekon, Balyoz, KCK, FETÖ gibi davaların, hak ve hukukun yerini bulmasına hizmet etmesindense adalet hissini örselediği, toplumu karpuz gibi yarıla yarıla bugüne getirdiğini unutmamalı… iktidar, kendi atadığı üst düzey yöneticileri şimdiye kadar ayırt edemediyse, gerçek faillerin yakalandığına nasıl güveneceğiz?
Av silahları dahil her türlü silah taşımanın yasak olduğu dönem.

Hayvanseverlerin sevinmesine neden olabilir de olmayabilir de.
genç bir çocuk rte'yi aramış;

+OHAL'in adı artık hal olsun.
-neden
+çünkü "o" sadece benim....

aksaray dumanaltı.
Yüzlerce ölüm, binlerce yaralı, milyarlarca lira zarar, binlerce tutuklu, onbinlerce şerefsiz olan yerde ilan edilmesi şart olan hal.
Aksi saçmalık olurdu.
Erdoğan "OHAL 3 ay sürecek diye bir şey yok. Hükümetimiz ikinci bir üç ay kararı da alabilir ya da Fransa'da olduğu gibi daha da uzatabilir." dedi.
görsel
görsel
Olağanüstü hâl ya da kısaca OHAL olağanüstü yönetim usullerinin uygulanmasını gerektiren doğal afet, tehlikeli salgın hastalık, ağır ekonomik bunalım, kamu düzenini ciddi biçimde bozan yaygın şiddet olayları gibi durumlar.
Bence bizdeki uygulama sebebi milletçe uyumak!
amk adam nişantaşında yoldan geçen adama tiner döküp yakıyor. ülkenin her dakikası ohal.
19 eylül 2019 tarihinde geliyor.

Sonrasında firavunluk yani dincilerin deyimiyle halifelik süreci var.

Sonrası da sürpriz olsun.
(bkz: ohal)
ben bu durumun gerçek olanını yaşayan bir dönemde (97/98) adeta hem yaşam mücadelesi hem savunma mücadelesi vermiştim.
peki aslında olağan üstü hal nedir?
bkz. türkiye cumhuriyeti anayasa maddesi

Madde 119 - Tabii afet, tehlikeli salgın hastalıklar veya ağır ekonomik bunalım hallerinde, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, yurdun bir veya birden fazla bölgesinde veya bütününde süresi altı ayı geçmemek üzere olağanüstü hal ilan edebilir.

Madde 120 - Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini veya temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketlerine ait ciddi belirtilerin ortaya çıkması veya şiddet olayları sebebiyle kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması hallerinde, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulunun da görüşünü aldıktan sonra yurdun bir veya birden fazla bölgesinde veya bütününde, süresi altı ayı geçmemek üzere olağanüstü hal ilan edebilir.

Madde 121 - Anayasanın 119 ve 120 nci maddeleri uyarınca olağanüstü hal ilanına karar verilmesi durumunda, bu karar Resmi Gazetede yayımlanır ve hemen Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayına sunulur. Türkiye Büyük Millet Meclisi tatilde ise derhal toplantıya çağrılır. Meclis, olağanüstü hal süresini değiştirebilir, Bakanlar Kurulunun istemi üzerine, her defasında dört ayı geçmemek üzere, süreyi uzatabilir veya olağanüstü hali kaldırabilir.

Madde 122 - Anayasanın tanıdığı hür demokrasi düzenini veya temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelen ve olağanüstü hal ilanını gerektiren hallerde daha vahim şiddet hareketlerinin yaygınlaşması veya savaş hali, savaşı gerektirecek bir durumun baş göstermesi, ayaklanma olması veya vatan veya Cumhuriyete karşı kuvvetli ve eylemli bir kalkışmanın veya ülkenin ve milletin bölünmezliğini içten veya dıştan tehlikeye düşüren şiddet hareketlerinin yaygınlaşması sebepleriyle, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulununda görüşünü aldıktan sonra, süresi altı ayı aşmamak üzere yurdun bir veya birden fazla bölgesinde veya bütününde sıkıyönetim ilân edebilir. Bu karar, derhal Resmi Gazetede yayımlanır ve aynı gün Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayına sunulur. Türkiye Büyük Millet Meclisi toplantı halinde değilse hemen toplantıya çağırılır. Türkiye Büyük Millet Meclisi gerekli gördüğü takdirde sıkıyönetim süresini kısaltabilir, uzatabilir veya sıkıyönetimi kaldırabilir.

Sıkıyönetim süresinde, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sıkıyönetim halinin gerekli kıldığı konularda kanun hükmünde kararname çıkarabilir.
Bu kararnameler Resmi Gazetede yayımlanır ve aynı gün Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayına sunulur.
Bunların Meclisce onaylanmasına ilişkin süre ve usul içtüzükte belirlenir.
Sıkıyönetimin her defasında dört ayı aşmamak üzere uzatılması, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kararına bağlıdır Savaş hallerinde bu dört aylık süre aranmaz.
Sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hallerinde hangi hükümlerin uygulanacağı ve işlemlerin nasıl yürütüleceği, idare ile olan ilişkileri, hürriyetlerin nasıl kısıtlanacağı veya durdurulacağı ve savaş veya savaşi gerektirecek bir durumun baş göstermesi halinde vatandaşlar için getirilecek yükümlülükler kanunla düzenlenir.

Sıkıyönetim komutanları Genelkurmay Başkanlığına bağlı olarak görev yaparlar.
görsel
sözde darbeden sonra oldu.

(bkz: ohal)