bugün

giyim zevki sifir olan fukara, yoksul kisi. gercekten bu tip insanlar cok kotu giyiniyorlar.

gider her persembe gunu halk pazarindan defolu ve taklit urunleri alir giyerler. bir kez olsun markali bir urunun orijinalini giydigi gorulmemistir. 3-4 lira ucuza alayim diye bu kadar rukus olmanin da bir alemi yok. pazardan 2 tane alacagina, gitsin magazasinin sezon sonu indiriminden 1 tane alsin ama guzelinden alsin. ben bu parasiz pulsuz insanlari anlamiyorum.
deveyle uğraşanların anlamakta zorlandığı insan. *
bu benim dediğimdir. gerçekten o kadar berduşum ki pazardan bile alamıyorum. insanlar ne zaman eskilerini verirlerse benim yeni kıyafetlerim oluyor.
çeşit çeşit giyinen sempatik insandır. her gün aynı marka şeyi giymez, bi gün o renk bi gün bu renk giyer.
ve anlamsız bir şekilde mutludur, derin hüzünlere dalmaz. istese de olmaz.
keşke ben de öyle olsam dedirtir insana göz yaşlarının arasında.
3 liralık bez parçasındaki 5 cm etikete 10 katını veren insandan daha akıllı olanıdır.
(bkz: karpuz bostanı ile sözlük arasındaki fark)*
üzerinde etiket olsa da olmasa da kıyafetin işini göreceğini bilen fakirdir. bazı burnu havada deve kesenler tarafından küçümsense de, geri kalan hiçbir insan tarafından aşağılanmayan fakirdir.
(bkz: parayla saadet olmaz)**
orjinal ürün almaktan çok daha önemli işleri olan takdire değer insandır.
Tiz tüm terziler tarafından yüz endaze bursa ipek ve kadife kumaşı alınarak kendisine saray kostümleri dikilmesi gereken insandır.Ülkeyi böyle modası geçmiş ucuz kıyafetlerle yabancılara yanlış teşhir etmeye hakkı olmayan insandır. inat ederse tiz kellesi vurula! * Kostümlere saray etiketi yapıştırın!
o değil de. mal gibi hep aynı tipte, kalitesiz başlıklar açan yazarlar var. onlar çok ilginç. bu ne kabızlıktır ne kısırlıktır kardeşim.

tanım: sözlük yazarlarını çok seven insan. onlar olmasa idi bu adamlar kiminle ilgili başlık açardı. (bkz: korkunç)
NE iNSANLAR GÖRDÜM ÜSTÜNDE ELBiSE YOK, NE ELBiSELER GÖRDÜM iÇiNDE iNSAN YOK

(bkz: mevlana)
sanırım yine sazan avlamak için açılan başlıklardan birisi. ama açılan başlık asgari ücretle geçinmeye çalışan ülkemiz gerçeklerini yansıttığından başkasının zaafı üzerinden prim yapmaya çalışmak olayıdır.
(bkz: git götüne markalı don al)
güzel kardeşim mağazadan alınan malın pazardan alınanan mala göre kalitesi daha üstündür bu aşikar.halk pazarından alışveriş yapan adam bu kıyafetleri sıtarbaks'ta giyse eyvallah haklısın bende kızarım,ayranın yok içmeye durumu olur o zaman.ama halk pazarından giyinen insanların genel ekonomik skalasına baktığımız zaman bu adam bu kıyafeti ekmek kuyruğunda,iett,ego durağında,işine giderken kullandığı güzergah ve işi dışında giyemicek,yani show of bi durumu yok vatandaşın.inşaatta çalışan adam 2 sene kıyafet almasa gidip aynı parayla bi lacoste tişört alsa 5 sene giysede sikerler o adamı güzel kardeşim.

ayrıca;

(bkz: pahalı magazalardaki kaliteli kıyafetleri giyen bilge insan)
arada bir güzel ürünlerin yer aldığı pazardan aldığı kıyafetleri giyen insandır. (bkz: ben) geçenlerde 5 ytl ye süper bir south park t-shirtü aldım. zevkle giymekteyim.
(bkz: tiesta gera)
(bkz: janis joplin)
ona kaliteli yaşam tarzı sunmayan kişilerin utanması gereken olaydır. bir de şöyle birşey var. kimisi kalitesiz giyinmeyi sever, ucuz olur diye. bunun yaşam tarzı ve zenginlikle alakası yok, karakter meselesi.

birileri ucuz giyer, birileri sürümden kazanır. birilerinin ucuza yeter parası, birileri de ucuz giyinmek zorundadır.

parametreler arttırılabilir. suçlular da tabi. yeter ki herkes kendine düşen görevi yapsın. kalite her yerde artar zaten o zaman.
ekmek parasını zor bulurken çıplak kalmamak için giysilerini pazardan alan, halkın büyük bi kesimini oluşturan insan tipi.*
1. halk pazarındaki kıyafetlerin kalitesinden söz edebilmek için giyip görmek gerekir.
2. halk pazarından kimlerin alışveriş yaptığı sadece alışveriş yapanı alakadar eder.
3. marka diye giyilen birçok kıyafetin kumaşı, halk pazarındaki kıyafetlerin kumaşıyla aynıdır.
4. kaliteden kast sadece üstündeki etiket ise, o zaman götünede tommy, armani, gucci arması yapıştır, belki daha iyi vurdurucu bulursun.
maddi durumu hava atmaya yetmeyecek kadar kısıtlı olan kişidir. kaldı ki biz bu insanları asla küçük göremeyiz. ben daha çok beyni küçük , zeka yoksulu insanları küçümsüyorum. tıpkı bu başlıkta ki ilk entry sahibini olduğu gibi. bu tipler asla mutlu olamaz. çünkü kafaları çalışmıyor. sadece onun bunun hayatını eleştirmek için cümle kurabiliyor. ne kadar zavallıca.
ayağını yorganına göre uzatan insandır.Ayrıca pazardan giyinmek ne bir suç ne de hor görülmesi gereken bir olaydır.
Bez bir ayakkabıya* 120 ytl, Bir kot pantolona* 100 ytl ve üzeri paralara ödemeyen, ödeyemeyen, parası olsada ödememesi gereken halk insanıdır.

(bkz: burjuva züppeler rahatsız)
eli öpülesi asil duygunun insanıdır. insanlık ve güzellik zenginlikle olmadığı gibi pazardaki ucuz şeyi tercih etmek mütevaziliği gösterir. parası olan insan da oralardan giyinebilir, adam iş görüşmesine tişörtüyle gitmediği sürece seni bağlamaz bu. çok iyi hatırlıyorum, slazanger marka bir ayakkabım vardı, ağlayıp zırlayarak 80 lira verdirip almıştım. 6 ay giyebildim. pazarda gezinirken palmira markalı bir ayakkabı gördüm 10 liraya, 2 sene giydim; ayağım büyüdüğü için bırakmak zorunda kaldım.

beğenmediğiniz pazar malları gösterişten uzak, sadece, göz yormuyor. bence siz de deneyin.
halk pazarındaki kalitesiz kıyafetleri giyen insan, başlık sahibinin ultra zekasıyla düşündüğü sezon sonu indirimleri düşünemeyen, kışlık kıyafet alabilmek için kışın sonunun gelmesini kıçı donarak, yazlık kıyafet alabilmek için yazın sonunun gelmesini eti pişerek bekleyemeyen insandır. halbuki ne var, donsan nolur, yansan nolur, maksat göz zevkini bozmamak değil mi?!
outlet centere gidip mavinin 100lük kotunu 10'a alabileceginin bilincinde de olan insandır. (bkz: ben)
ayrıca pazarda kalitesiz kıyafetler oldugu gibi kaliteli, hem şık, hem de ucuz ürünler oldugunu da bilen insandır.