bugün

parası olup da mutlu olmayı becerememiş kişi söylemi.
şarkılar türküler bile yazılmıştır bu konuda..
(bkz: rahmi koç) en güzel örneğidir , çünki adam 70 ya$ına geldi daha yeni tatil yapma fırsatı buldu , 2 yıla kalmaz ölür zaten .
paranı icadından önce söylenmiş olan bir laf..
yalan, parasız mutluluk olmaz, aksini savunan yalancıdır.*
-parayla saadet olmaz ver bakim paraları bana
+sitir lan kimikandırıyon sen
Şükran ay ın bir şarkısıdır...
bu lafı hep paranın çoktan kölesi olmuş yediği önünde yemediğini de kaniş cinsi köpeğine yediren sermaye sahiplerinden duyarsınız.

olur arkadaş bal gibi parayla saadet olur. bilemezsiniz, çünkü her yıl açlıktan ölen 35 milyon çocuktan biri sizin çocuğunuz değil.
içindeki "saadet" kelimesi gibi anlamı da geçerliliği de eskimiş söz. tersinin de henüz doğru olmaması tesellidir belki...
galatasaray'ın yeni marslarından... * *
(bkz: parayla saadet olur ayşe olur fatma olur)
(bkz: züğürt tesellisi)
(bkz: olmaz olmaz deme)
(bkz: parasız hiç olmuyor)
"önemli olan o parayı nasıl harcayacağını bilmektir" anlamını taşıyan ancak duygusal insanların yanlış anlamakta ısrar ettiği sözdür.
parası olmayanların kendini rahatlatmak için uydurdukları; ama bu kadar çok tuttuğu için de uyduranların tebrik edilmesi gerektiğini düşündüğüm klişe
ismi saadet olup da parasız olanların moralini bozan sözdür.
(bkz: nah olmaz)
burjuvaların, fakirleri az parayla çalıştırmak için söylediği bir yalandır.
ıssız bir adada milyar dolarlala neyin saadetini yapabilirsin. yerliler kıvırıp götüne sokar lan onları.
dünyanın en büyük yalanı.
basit mantıkla olaya yaklaşırsak;

1.kuralları her zaman güçlü koyar.
2.günümüzde para güçtür.
3.dolayısıyla parası olan kuralları koyar.
4.kural koyucusu oyunun en kazançlı kişisidir.
5.oyunu kazanan mutlu olur.
6.türkçede mutluluk=saadet olduğu için

PARAYLA SAADET OLUR!
Onu para para para diyen şahısa anlatmak lazımdı.
olur efendim bal gibi olur! nerden çıkartıyorsunuz böyle şeyleri.
bu lafın en iyi örneğini rahmetli sakıp sabancı söylemişti. bilindiği üzere sakıp ağamız akraba evliliği yapmıştı ve engelli çocukları olmuştu. bir programda yıllar evvel söylediği söz;

"keşke bu kadar zengin olmasaydım da oğlum o tekerlekli sandalyeye mahkum olmasaydı. şimdi benim fabrikalarım, işyerlerim, sayısız araba galerim var. ama evladım o arabalardan sadece birine bile binemedikten sonra benim bu malım çok olmuş, az olmuş neye yarar."
bal gibi de olur. pratik zekalı bir arkadaş uygulamasını bile yapmış..
buyrun buradan http://img516.imageshack....mg516/492/prsaadetrm5.jpg
parası olupda yiyemeyenlerin ve/veya parası olmayanların kendilerini avutmak için kurdukları söz...

şimdi efendim bu para denen illeti sen kıçının arasına saklarsan kimseye göstermezsen saadet getirmez sana ama paylaşımcı olacaksın hem kendin hemde etrafındakiler nasiplenecek parandan... mutluluk satın alacaksın. nasıl mı yapacaksın? ver bana birazını ben sana unutamayacağın mutluluklar yaşatayım...