bugün

recep ivedik'i yeni kemal sunal olarak görmeleri haberi üzerine, halit akçatepe'nin canlı yanında çıldırmasıdır. *
http://www.vidivodo.com/180365/guduk-necmi-cildirdi

edit: video'ya da güdük necmi diye yazılmış ismi. aslında şaşırmıyorum, mesleğine yıllarını vermiş hangi kişi hak ettiği değeri görüyor ki?
haklı bir çıldırma örneğidir. kemal sunal nerde recep ivedik nerde. şu cümleye baktım da iki karakterin aynı cümlede geçmesi bile hiç yakışık almıyor. kemal sunalın filmlerini yüz kez de izlesek ilk izlediğimizde ki gibi güleriz. recep ivedikse popüler kültürün dayatması. izlerken güldürmez vay be ne hallere düştük diye hüzünlendirir, sinirlendirir.* halit akçatepe az bile tepki vermiştir. helal olsundur.
(bkz: şaklabanlıkla komedyenliği ayırt etmek)
kemal sunal eşoğleşek diyerek şöhret olan bir kişi olup en yakın benzetme olan recep ivedik'e kızmış olması tuhaf tabii.
haklı tepkidir.

hayatını yıllarca sinemaya adayan bir insanla henüz 2-3 abidik hareketle bir yerlere gelmeye çalışan kişiyi aynı kefeye koyarsanız değil çıldırmak kalkıp 2 tokat sallamak bile az gelir.
tarkan ın vang yu dan kılıcı aldığı filmde canlandırdığı karakterin çinlilerden yediği dayağın etkisiyle 40 sene sonra gelen sinir patlamasıdır.
yakın arkadaşlarından olan bir üstadı çoluk çocuk takımına ezdirmemek için yapılan haklı çıldırmadır.
(bkz: helal olsun)
diğerlerinin de yüzsüz mü desem arsız mı desem bilemedim nasıl ama kikirdemeye devam etmeleri bence durumun vahametini ortaya sermektedir.
adamın tepkiden sonraki hali daha komiktir. "ne bok yedim ben lan" der gibi düşünceye dalmış. hagi vs alex tartışmasındaki gs li gibi tepki vermiş.
(bkz: şaklabanla şaban aynı kefeye konursa)
asıl recep ivedik'i kemal sunal'a benzetenler çıldırmış.
(bkz: daha neler duyacağız)
çocuğuna ne kemal sunal filmi ne de recep ivedik filmi seyrettirmeyen bir insan olarak halit akçatepeyi haksız buluyorum. sizin jenerasyonunuz çok harika filmler mi yaptı da gençlere bok atıyorsunuz.

eski yeşilçam'ın en büyük komedyeni yeni nesil komedyenlerin en kötüsüne denktir bunda alınacak birşey yok.
halit akçatepe'ye yakışan davranıştır.arkadaşını çoluk çocuk takımına,kemal sunal'la kıyaslanmaya bile değmeyecek bir sanatçı*ya haddini bildiren davranış olarak da anılacaktır.bu arada spiker mal oldu o ayrı.
kısa ve öz olarak, lafı, ortaya atanların münasip bi yerine sokmuştur. eşoğleşekler sizi.
recep ivedik rezaletini kemal sunal ile aynı kefede göstermenin doğurduğu haklı ve yerinde bir tepkidir.
halit akçatepe'nin, biraz şova kaçmış gibi görünse dahi haklı tepkisidir.

kemal sunal...

türkiye'nin belki de gelmiş geçmiş, en ciddi komedi oyuncusudur. kabul etmeli ki yapısı itibariyle buna oldukça müsaittir de rahmetli. konuşması, mimikleri, hâl-hareket olarak rolünü doldurması... misal "yan rol" oynadığı filmlerde dahi varlığını ve etkisini hissettiriyor izleyiciye.

bunun yanı sıra kemal sunal filmlerinin, neredeyse hepsinde de aynı durum var. toplumun ve işleyişin içinde bulunduğu aksaklıklara yer veriliyor. bu anlamdaki en kötü karakter belki de "hababam sınıfı serisi" olarak göze çarpar ama dikkat edildiğinde orada bile benzer şeyleri görmemiz mevcuttur bütüne baktığımızda. misal okul müdürü... yıl olmuş 2010 ve hababam sınıfındaki "müdür rolü" bugün türkiye'sinde dahi hemen her okulda gözle görülebilir bir sahnelemeye tabi olmakta. he elbette ki bu anlamda kemal sunal'ın, bir katkısı olduğunu söyleyemeyiz. pekala buradaki övgüler büyük oranda senaristlere ve bir parça da yönetmenlere gitmeli. ve fakat gene de kemal sunal ve şahan gökbakar'ın canlandırdığı recep ivedik karakterini kıyaslayacaksak elimizdeki çıkış noktası içinde bulundukları projeler/filmler olacaktır. bu anlamda da rahmetli kemal sunal, açıkara öndedir. kıyaslama yapılamaz dahi...

hele ki toplumdaki etkisi "hihöhöhöhöyt" olmaktan öteye gidememiş bir sözüm ona komedyen ile katiyen kıyaslanmamalı. halit abi haklı sanırım ve tepkisi ne kadar aşırı gelmiş olsa da...
vay be demek ki eskiden sanat dünyasında harbi dostluk varmış.

tanım : halit akçatepe'ye saygımı kat kat arttıran olay.
o değil de halit akçatepe nin yanında oturan hatunu en son böyle bir programda bacağına kaniş kerkinirken görmüştük. demek ki kadın da var bi problem.*
şimdi bakınız.
birincisi soruyu soran o salağın ben bu konu hakkında düşünme yetisi olabileceğini düşünmüyorum. çünkü, kemal sunal gerçek bir kişidir recep ivedik karakterdir. ikisi ayrı şeylerdir. hadi dese ki ben recep ivedik diyerek şahan ı kasettim. o zaman şöyle söyleyeyim kemal sunal oyuncudur. önüne gelen senaryoyu oynar. şahan gökbakar hem yazar hem oynar. kaldı ki şahan gökbakarın recep ivedikten başka performansını görmedik ayrıca kemal sunal ın skeç, komedi senaryosu vs. alanlarında da bi çalışmasını görmedik. elmayla armutu karşılaştırmışsın.
e adam haklı "aptal aptal konuşma bana" diyor. o sarışın salağa sormak lazım.
harbi çıldırmış. halit abi sakin bir şeklde tek cümleyle ustaca cevap verebilirdi. o nasıl bağırmak be abi. ben bile hopladım yerimde. kız anasına küfüt etti sanki. açıkçası yakıştıramadım kendisine. şu tepkiyi verseydi ya gülerek, o zaman ellerinden öperdim.

http://www.vidivodo.com/2...indim-sehre-_-dayanamiyom
(bkz: ne dedin sen)
Yılların sinema emekçisi arkadaşının, yeni yetme, iki filmle parayı bulmuş insanla kıyaslanmasına haklı olarak kızmıştır.
normale bir örnektir. kemal sunal bir aktör recep ivedik ise bir karakterdir. zaten böyle bir kıyaslama yapılamaz.
Kemal Sunal filmleri bir dönemin sosyal yansımalarıdır ve dönemin koşullarına eleştirel bakıştır. recep ivediğin ortaya koyabildiği bir elin parmaklarını geçemeyen filmler ise sikimden aşağı kasım paşadır.

işte tepki bu yüzdendir ve bu güne kadar gördüğüm en yerinde en doğru ve en ayarlı tepkidir. Şimdi kim olursa olsun kime soracaksa sorsun bu soruyu sormadan önce bir daha düşünecektir.
kemal sunal der ki:

sen de paşasın ben de paşayım hadi herkes paşa olsun.