bugün

sosyal medyada gündem olan skandal hareket.

https://twitter.com/Koray...tatus/1298635197550940164
hayvana şiddet uygulamış hayvan evladı. filmini izlememiştim bu saatten sonra da bir daha izlemem. umarım o yumruğun kat fazlasını kendi kafasına alır.
o atları nasıl şampiyon yaptı sanıyordunuz.
ilk tası vegan olanınız atsın!
atlar kesme şekerle koşmuyor. kamçıyla koşuyor.
muhtemelen çoğu jokeyin, hatta para kazanmak için hayvan istismarı işi içinde olan her meslek grubunun yaptığı hareketi, ünlü bir jokeyin de yapması.

o kadar filmini yapıp, duyar kasıp adamın g.tünü kaldırırsanız olacağı buydu. bu kameraya yansıyan. kameralara yansımayan neler yapılıyor, ne dayaklar atılıyor o hayvanlara Allah bilir.

at, bizim milletimiz için kutsal bir canlıdır, bireydir. umarım en adil bir şekilde cezasını çeker.
Ne sandınız siz filmdeki gibi bold ile arkadaş mı sandınız halis Karataş ı, bu atı halis Karataş 8 kere sürdü. Bu at 10 kere piste çıktı çıkmadı neden mi? Çünkü atın anasını sikti halis. Kırılmadık çatlatmadık kemik bırakmadı. Atı öyle bir kırbaçlıyordu ki at her yarışı rekor derece ile bitiriyordu.
Film ve hayat aynı değilmiş.
Jokeyler bildigim kadariyla ufak insanlar max 45 kilo. O adamin attii yumruktan ne zarar gelcek. At sinek issirdi sanmistir. Eminim.
Kim olursa olsun. ister ünlü ister bold pilot falan. Alt tarafı at yarışı amk. Çok da önemli değil bu dünyada. Hayvana vurulur mu böyle? Hayvan lan o. Sana emanet. Yazık gerçekten yazık. Sevgim yoktu, nötrdüm bu herife. Ne yapmış yandidç derdim. Ama şimdi saygım da sevgim de olmaz.
yaziklar olsun. o ata binemeyecek duruma gelirsin hemen umarim.
https://youtu.be/E0135RxcxTo

Yorumunuz nedir ?
agzının ortasına yumruk atmak istiyorum şerefsiz...
yazıklar olsun sana ve senin gibilere. aynısını yaşaman dileğiyle, aynısını. allah da sessiz kulunun öcünü almasını çok iyi bilir.
(bkz: atını siken kovboy)
Nerden baksan ibnelik.
bir joker ve atı arasındaki ilişkiyi, bir yarış atına davranış şekillerinin geçmişten beri süregelen standartlarını anlamamış yazarları göstermiştir.
kendisi de özür dilemiş, tabi ki savunulacak bir yanı yok, ama bir kere hata yaptı diye tüm hayatını atlara vermiş birini de gömmeyin.
at yarışı seyretmiş herkes halisin ne kadar düzgün bir şekilde işini yaptığını gayet iyi bilir ve işini düzgün yapabilmesi için atları çok sevmesi gerekir.
yanan canının acısıyla yaptığı bir yanlış onun yaptığı tüm güzel şeyleri yok etmez. her zaman profesyonelce yapmıştır işini ve tanıyan kim varsa hepsinin tek kelime bile değiştirmeden 'harika bir insan' demesi de düzgün bir insan olduğunun kanıtıdır.
şahsen tanımadan birine kefil olmak zordur ama senelerce yarışlarını seyrettiğim (her bindiği at favori olduğundan benim ezeli düşmanımdı kupon doldururken) ve her zaman en düzgün jokey olarak davranan bu adam için ben, düzgün insandır, hepimiz gibi hata yapmıştır, derim.
bence insanın hayvandan daha hayvan olduğunun kanıtı olmuş. inşallah o atın nallarının altında ezilirsin pis herif.
işin en boktan tarafı da bu olayın kameraya yansımış istisnalardan biri olması. tabii ki özür dilemiş, "yine olsa yine vururdum a** beygirine" diyecek hali yoktu. ne var ki bu saçma sapan yarışlar ve oyunlar arasında olan hayvanlara oluyor. garibimin dili de yok ki yıllar sonra çıkıp çektiği çileleri anlatacak bi basın açıklaması yapsın.

öyle mahzun mahzun ölüp gidiyor güzelim atlar.

tanım: can sıkıcı bir olay.
Artık emekli olsun bence. Çok bile kaldı. Hayvan desem hayvanlara hakaret olur. it herif. Kazanamadıysan hırsını böyle masum hayvandan mı çıkartcan? Hem sonra Utanmaz, Halktan niye özür diliyorsun ki? Git hangi atın suratına yumruk attıysan ondan özür dile.

Herkes süleyman akdı olmak zorunda değil olamaz da zaten. Bırak artık yeter. Yap jubileni, Çekilmesini bil..
Sekilsin ya hmmmnaaa şeklinde atılan yumruktur.

Bu arada bir yazar, o atlarla nasıl şampiyon olunuyor yazmış. Çok dogru bir tespit.

Adam zaten özür dileyip, söz vermiş. Uzatmaya gerek yok.
dünya savaşına vize almak demektir
nerede o iyi jokeyler.. o güzel atlara binip çekip gittiler.
farklı açıdan düşününce; atın, kendisinden daha değerli olduğu gerçeğini kabullenemeyip, attan intikam almış olabilir. sıranın ata geçmesi dileğiyle..