bugün

Zorunda bırakılan kadındır.

Özellikle bu ülkede.

Çünkü burada erkeği kadın idare eder, çocuğu kadın idare eder, evi kadın idare eder, işine gider, para kazanır, patronu idare eder, bu arada anne babayı da idare eder,...

Eder de eder yani.
Kadına yuklenen misyon bu.
Güçlü olmak zorunda bırakılan bir kadına güçlü diye tapmak da ancak ülkem erkeğinin işi.
komplekslerinden arınmayı başarmış, yalana dolana, oyuna, yapmacığa başvurmaya tenezzül etmeyecek derecede kişiliği oturmuş kadındır. güçlü bir kadın bir erkeği, kendi sıkıntılı dünyasından kurtaran bir çıkış kapısı ya da kendi bencil isteklerinin bir aracı olarak görmez. erkek, onun için aşk, bir dost ve eğer uygunsa bir hayat arkadaşıdır sadece.

dışarıdan bakınca güçlü gibi görünen, güçlü imajı vermek için sürekli kendini ispatlamak amacıyla saçma sapan davranışlar sergileyen, atarlı-giderli kezbanlar ise, güçlü değil bilakis çok zayıf, pek zavallı kadınlardır. sapla samanı ayırt etmek çok önemlidir bu konuda.
görsel

ta kendisidir.
güçlü kadın ağlamayan değil ağlanacak yeri de gülünecek yeri de bilen kadındır.
severim. severim derken ben zaten kadınım saygı duyarım.
Benim o. Ciddiyim.
güçlü olduğunu sanan zayıf kadınların arasında kaybolmuş kadındır..

bulup da söylemeyene aşk olsun..

pis şerefsiz..
hem okuyup hem çalışan kadındır bana göre. baba parasıyla caddeden çıkmayan cicişlerden tiksindiğim kadar bu çalışan hatunlara adeta tapıyorum.
Mecbur mu güçlü olmaya?
Hayatını devam ettiriyorsa, sorunlarıyla baş edebiliyorsa yeterli.
Ne yapsın yani ?

Sen kullan terket sonra arkandan ağlayınca zayıfsın de geç.
Kadın acısını yaşayabilmeli, yaşamalıdır.
Kimseye gücümüzü ispat etmek zorunda değiliz.
https://s-media-cache-ak0...ebf559dca179707715e2f.jpg
Anne olma ihtimali çok yüksek olan kadındır.Annelik psikolojisinin getirisiyle hem ruhsal hem bedensel olarak gerçekten güçlüdür.
'Güçlü kadın sevilmez!
Güçlü kadın çekilmez…
Onun tek suçu, güçlü olmaktır…
Her attığı adımda, sağlam yere basar.
Zor durumda kaldıysa, yardım istemek yerine, “ne yapabilirim” diye çareler arar.
Kendine olan özgüveniyle birlikte, heves ve istekle başarıyı kovalar.
O, hiç pes etmez…
O inanır…
Kaybetse de üzülmez..
Ondandır ki;
Güçlü kadınlar sevilmez!
Terk etmek kolaydır…
Çocuğu olsa bile o, güçlü bir kadındır ve başının çaresine bakabileceği için pek de ilgilenilmez.
Oysaki;
Zayıf kadın, çevresindeki insanlara bağımlıdır'.
sağından soluna kadar benim o. kendi içimde acayip mutluyum sosyal hayatta bi artısı yok. hayatina aldiğın adam senle sidik yarıştırır her konuda. olan bu.
Sevgili olunmasi hatta evlenilmesi gereken kadin türü.
Hatun dedigin güçlü olacak tabii.
Genelde ıy gıy mıy çıy triplerle konuşan basit kadınlar için " nasılsa güçlü" bahanesiyle üzerine basılan en olmadık zamanda ihanet edilen kadınlardır.
Gerçekçi kadındır. Öyle erkeğim bana baksın kafasında olupta yan gelip yatmaz.
Bence gucsuz kadin yoktur orantilidir.
Zamane kadınlarının güçlüden anladıkları şey erkekleri bir güzel terslemek yermek ve cazgır davranmaktan öteye gidememiştir.
Benim için Angela Merkel'dir.
Yaşadığı onlarca olumsuzluklara rağmen hayata ,yaşantısından karakterinden ve sorumluluklarından vazgeçilmeyen kadındır ve . taktir ediyorum kendisini.
Karadeniz'li kadın.
Daha akıllı düşünür.
görsel
güçlü kadınlarda ölür ölecektir.
bu sene ağustos ayının sonlarında tanıdım böyle bir kadın, yaptığı işi öğrendiğimde ona hissettiğim saygı bir anda katlanarak çoğaldı...gecenin sonunda, yaşadığı hayatı ve büyüdüğü aileye ilişkin detayları öğrendikçe gözümdeki değeri daha da yüceldi...sonunda kendimi o kadınla bir ilişkinin içinde buldum...ilk günler çok güzeldi, o güçlü kadının yanında olmak, kendimi güçlü hissetmeme sebep olmuştu. ancak bir şey gözümden kaçmış, bu kadının da psikolojisi en az benimki kadar hasarlıymış ve çok geçmeden sorunlar boy göstermeye başladı...sonunda da ayrıldık...
dışarıdan ne kadar güçlü görünse de aslında ruhu paramparça bir kadınmış...
güçlü kadın erkeksi kadın olarak algılandığı için hanım kızlarımız ne kadar erkek fatma olursa o kadar güçlü olacağını zannediyor.

güçlü kadın kendi kendine yetebilen kadındır.

fazlası yok.

erkeklere savaş açan, erkekleri aşağılayan, erkeksi tavırlar sergileyen kadın güçlü kadın değildir.

kompleksli ve zayıf bir kadındır.