bugün

Dünyanın önde gelen dört cips üreticisi, cips üretiminde kullanılan ve uzun süre alındığında kansere neden olan kimyasalların oranlarını düşürmeye karar verdi. Bu sebepten üretilen cipslerin tümünü bundan sonra yağda kızartılarak değil fırınlanmış olarak satacak.. Diğer küçük işletmelerin de yakın zamanda bunu takip etmesi ve patates kızartması satan fast food restoran zincirlerinin de kızartma yerine fırınlama ve pişirme yöntemlerini uygulamasını istiyor.
türkiye tam demokrasiye geçtikten hemen sonra ab ye girdi. *
Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Hristofyas eylül ayındaki konuşmalarından birinde "1963 ile 1974 yılları arasında olanlardan dolayı, Kıbrıs cumhurbaşkanı olarak, Kıbrıslı Türklerden özür diliyorum" dedi. Şaka gibi ama gerçek. Ayrıca Rum lider, bir gün sonra da Rum okullarında okutulan kitapların tümünün değişeceğini bildirdi. Rum Eğitim Bakanı da "Türklerle ortak bir devlet kuracaksak, bunu göstermeli, özellikle tarih kitaplarımızda, iki toplumun geçmişte çatıştıkları değil, barış içinde yaşadıkları dönemler ve örnekleri öne çıkarmalıyız" dedi. 1 Eylül Dünya Barış gününde de Lefkoşa'nın kuzeyinde iki ayrı "Barışa destek mitingi" yapıldı. Kuzey'deki "Kuğulu Park" ve güney kesimindeki "Elefteria" (Özgürlük) Meydanı'ndan yürüyüşe geçen iki kortej, ara bölgede buluşup barış için mum yaktı. Kıbrısa barış mı geliyor ne? Bu haberlerin sadece bazo internet sitelerinde ve CNN intarnational de geçmesi ise işin acı tarafı.
müjde ar ın yaptığı yeni ntv programı...ilk program berbat geçmektedir.
edit: konuklar geldi bakalım düzelecek mi?
edit 2: ısrarla izliyorum, daha da kötü oldu...
Müjde ar ekseninde gelişen ntv nin yeni eğlence programı.

Müjde ar ın sohbete katılıp seviyeyi düşürdüğü anlar dışında vasat üstü bir eğlence programı olarak nitelendirilebilir ancak ntv ortalamasının altında bir kaliteye sahiptir. *
Vur bel altı vur bel altı anlayışıyla reyting yapma amacı güden programdır.
80 filmin 60'ında benim ırzıma geçiliyordu diyerek, müjde ar'ın kaliteyi daha başlarken aşağı çektiği programdır. bir sanatçı olan müjde ar'ın filmlerde can verdiği karakterleri bu kadar sahiplenmesi dikkat çekici olmakla birlikte olayı amatör ruhla yaptığı fikrini vermektedir.
müjde ar olduğu için izlemediğim ntv programı.
müjde ar ın ve önder açıkbaş ın birlikte sunduğu, rating uğruna cool görüntü içerisinde dillerinden seks, cinsel içerikli konulardı dillerinden düşürmeyen, ve bu durumu çok sündürerek tiksinti uyandıran program. Müjde Ar'ın hiçbir cazibesinin olmadığı program. kamera açılarının özellikle müjde ar üzerinde dar açı kullanıp, kadını fit gösterme çabası da çok düşündürücü.
önder açıkbaş adlı oyuncununda , çok fazla samimi bir çizgide olmayışı, ha bire eşcinsel taklitler yaparak kendini komik göstermeye çalışması da düşündürücüdür. samimiyetsizlik içinde olunca kıçta yırtsanız bir halt yapılamayacağını gösteren hallerin yer aldığı canlı program

Ntv gibi klas bir kanalın bu tür bir içerikle program yapması/yaptırması çok daha kötü. hanesinde eksilere yer açıyor.
müjde ar'ın hafif meşrep olduğunu itiraf ettiği program.
ntv nin çizgisine hiç yakışmayan konsept.
müjde' nin hala ar'lanmadığını görmek rahatsızlık vermekte.
itekleyerek ilerleyen program. müjde ar'ı , önder açıkbaş'ı , haberleri ve bu programın fikrini ayırsak , ayrı ayrı hepsi başarılı olabilir belki ama birlikte * bir boka benzemiyor.
Bu başlığı müjde ar için açmamıştım aslında ama denk gelmiş programın ismi anlaşılan. Boktan giden hayat akışında sağda, solda, medyada ya da çevremizde bizzat şahit olduğumuz ve içimizi ısıtacak nitelikte haberlerin, olayların burayı doldurmasıydı beklediğim. N'apalım. Ah müjde ar ah...

istanbul'da 40 yaşındaki bir adam kendi söylediğine göre "40 yıl bekleyip bulduğum, ilk bulduğumda Tanrı'nın kulağıma "işte bu" diye fısıldadığı insanı, hatalarım yüzümden kaybettim. Bir kadının onurunu kırdım. Onu kaybettim. Bunun için kendimi cezalandırıyorum" diyerek her gün binlerce kişinin geçtiği Cevizlibağ metrobüs durağındaki üstgeçitte " Bir kadının onurunu kırdım, tüm kadınlardan özür dilerim" yazılı bir pankart tuttu. "Karşı tarafa beni affet diyemiyorsun. Bunun için önce kendimi affetmem gerekiyor" diyen kahramanımızın karşısına geçen yaşlı bir bayanın "bütün erkeklerin eline bu pankarttan verip burada sıraya dizmak lazım" demiş.

Türk insanının birbirinden özür dilemesi çok sık rastlanan bir olay değildir. genelde yaptığımız hataları telafi etmek için bahaneler bulmak için daha çok uğraşırız. "Ama sen de şunu demiştin, bunu yapmıştın, moralim bozuktu, havamda değildim" gibi... Oysa ki özür dileyebilmek erdemli insanların özelliğidir. Buradaki örneğe bakacak olursak bu adam bu kadını seviyor... Daha ne olsun ama değil mi? Kalk sen üstgeçitte üzerinde bunlar yazılı bir pankartla dur öyle, yetmezmiş gibi basına da malzeme ol.
rezalet esprilerin havada uçuştuğu program. ite ite bakalım nereye kadar gidecek araba?
müjde ar'a rağmen önder açıkbaş ve gelen konuklar sayesinde izlenebien progam. ama o kadar da bel bağlamanyın. müjde gacısı bazen öyle itici oluyor ki değil önder, kemal sunal bile gelse ortalığı paklayamaz.
ota b.ka alkışlayan studyo seyircilerinin oldugu program.
an itibari ile türkçesi bozuk bir ressam ın telefon un cepte taşınmasının sperm sayısını azaltmasından bahsederken taşak diyerek stüdyoda panik oluşmasına sebep olmasıdır. resim hariç herşey konuşuluyor.
haluk akakce'nin programda heralde anlamını bilmeden taşak demesi herkesi dumur etmiştir.
haluk akakçe programda "top mu diyim taşak mı diyim" diyerek taşak kelimesini daha önce duymamışları dumur etmiş, ne dicekti lan adam; lavabo tuvalet hesabı. http://bit.ly/dCi6CE
dünyanın en skindirik programı olmaya aday programdır. seviye yerlerde olmasına rağmen, dana gibi o programı izlemeye gidebilen insanların olabileceğinide bizlere göstermiştir. seviye 2 dk olsun fermuardan yukarı çıkmaz mı arkadaş? çıkmadı valla.. bekledim ama ı ıh.. yok.. çıkmadı.. bir gün dürbünlü tüfekle o programın çıkışında beklicem bütün sunucuları.. *
hep gerçekleşmesi ümidiyle yeni güne uyanılan haberlerdir. misal; ''selçuk şahin sezonu kapattı''.
çok şükür dünya kupası maçları bugün sona eriyor. *
yalancının ! dedirten haberlerdir.

görsel
Tum ulke ustumden gecse de oyum erdogan' a diyen bir dayi, az once asla bunlara oy atmayacagim deyip yemin etti.

Yolculuklar baslasin. Gidiyorlar.