önümüzdeki birkaç gün koç burcunda jüpiter-merkür kavuşumu varken, boğa'da venüs-uranüs kavuşumu var.

kontrolsüz çıkışlar piyasalarda büyük ama kısa vadeli dalgalanmaları tetikleyecek gibi
bir şeyin olma ihtimali yüksekse anlatırsan yüksek ihtimalle olmaz.
bugün yaşandı.
Yağmur iş çıkışı yağar.
Homini gırtlak
Pufidi kandil
Tumba yatak.
arabayı yıkatırsan yağmur yağar evin yolunu kazarla gökten taş yağar ama o araba 1 gün temiz kalmaz.
ağrı neredeyse, can oradadır.

11.04.2019/istanbul
Şu hayatta herkes bulaşık teli gibi olsa, sessiz ve iddiasız bir biçimde işini kusursuzca yapsa, dünya bambaşka bir yer olurdu.
Ezan okunurken ya da mezarlığın önünden geçerken radyoda mutlaka en sevilen şarkılardan biri çalmaya başlar.
eğer iki türk ve bir turist istanbul'da aynı masada sohbet ediyorsa konu kısa sürede mutlaka istanbul'un nüfusuna gelir.
kaz gelecek yerden tavuk esirgeme.
Herkesin bir frekansı vardır. Bu yüzden bazı insanlarla ilişkilerimiz ittire ittire devam ederken, bazılarıyla su gibi akar. Senkronun tutmadığını fark ettiğim insanlara nazikçe "bence görüşmeyelim çünkü uyumlu değiliz" demeyi tercih edip, bütün bağımı koparıyorum. Bu o insanın veya benim kötü insanlar olduğumuzu göstermiyor. Sadece iletişim için uygun olmadığımız anlamına geliyor. Ya da o kişi bir sebep olmadığı halde bana güven vermiyor ve ona içim ısınmıyor. Belki iyi biridir ama bu olumsuz hisle iletişim devam edemez tabii. Görüşememek en mantıklısı bence.

Çok sevdiğim, her gün konuştuğum veya her gün konuşmasam bile hayatımda çok önemli yere sahip olan insanlar var. Benim için çok değerli olduklarını ve onları çok sevdiğimi açıkça söylüyorum zaten. Aslında her konuda net olmak gerektiğini düşündüğüm için yanlış anlaşılmaya meydan vermeyecek kadar net davranıyorum. Belirsizlikten nefret eden bir insan olduğum için herkese onlar için ne düşündüğümü söylemeyi tercih ediyorum. Bu nedenle etrafımda az ve öz insan var. Herkese tavsiye ederim.
Bir insan iyi kalpli, sevecen, konuşkan, esprili, ideal insan denecek biriyse, eşi mutlaka tam tersi soğuk, fesat, dırdırıyla insanı canından bezdiren bir tiptir. Dışarıdan uyumlu görünseler bile evde soğuk rüzgarlar esiyordur. Biri diğerine hayatı zehir ediyordur.

Dengine düşen pek yok yani. işte ben de bundan korkuyorum.
sinir ve stresten gebermeme savaşımı üzerine kuruludur günler.
yandaki kuyruk her zaman daha önce biter.

(bkz: murphy rules)
zamanının değerini bilmeyen insanların davranışlarında rasyonalite aranmaz. söz konusu dahi olamaz. irrasyonal eylemlerine ve söylemlerine ağırlıklı olarak şahit olunur.

edit: eksileyen kişi anlamadı sanırım. canı sağolsun. *
çokluğun size fayda sağlayabileceği tek ortam "sınıf kavgası"dır.

(bkz: nerede çokluk orada bokluk) sözünü kendimize referans alırsak şayet, bu konuda ne kadar kazançlı çıkabileceğimize kısa vadede tanık oluruz. az ve öz, kemikleşmiş, kalender dostlar edinin. ayrıca "en büyük delikanlılık, efendiliktir" efenim..

okul yanı park meydanı
sene 2006
Bir tartışma veya konuşmada Bağıran, hakaret eden, üste çıkmaya çalışan kişi suçludur ve vicdanı rahatsızdır. Haksız olduğunu bildiğinden karşı tarafı ezmeye çalışıyordur. Haklı olan taraf her zaman daha sakin, mutedil ve yapıcıdır. Çünkü kendinden emindir.
dünyadaki bütün sınırlar kaldırılsa, bütün yemekler yerel yemek olur.
amerika'ya amarika diyen adamla siyaset tartışılmaz.
- haber vermeden aniden gelen misafir, kim olursa olsun dünyanın en kalın kafalı insanıdır
- ilk kez muhatap olduğu insana sen diye hitap eden insanların beyni yoktur
- sokakta yanında ki kadına bağıran erkekler hadım edilmelidir
- her zaman ama özellikle sokakta çocuğunu döven anne ve babaların çocuklarını devlet onlardan almalıdır.

Belki biraz acımasız oldu ama bu tür insanları sevmiyorum sevemiyorum, elimde değil..
kabullendikçe acı azalır.
her zaman yerini dolduracak birileri vardır; ister iş hayatı olsun, ister aşk hayatı...
Bir ortamda ''yani'' sözcüğü ne kadar sık duyuluyorsa o ortamdaki samimiyet o kadar azdır.
Onu gereğinden fazla önemsediğini belli ettiysen artık onu önemsemiyormuş gibi davranamazsın.
saçı kısa kestiren kadın emekli öğretmen değilse, duldur.