bugün

genelde balıkların uyuma tarzıdır. ancak sabahın bir körü uykusundan zar zor kalkıp derse giren öğrencinin, hocanın uzun uzadıya ders anlatması sırasında yaptığı eylemdir de. hatta gözü açık horlayanlara bile rastlanmıştır.**
dersin sabah erken olmasına da gerek yoktur.horlanmaz evet ama rüya görülebilir.*
götü açıkta kalınca olması gereken durum.
(bkz: götü kollamak)
bazen tedirgin bir balık gibi uyumaktır..
(bkz: ruh halimin guvercin tedirginligi)
suat yalaz' ın ünlü kahramanı karaoğlan' ın tavşan uykusu şeklinde nitelediğidir.
(bkz: tilki uykusu)
(bkz: gandalf the white)
uyuyor mu uyumuyor mu diye merak ettiğim insan. Dayım da böyle uyurdu yanında geçmeye korkardım. Görüyorlar mı lan birşey acaba ?
Yanındaki insanları korkutacak insandır.
balıkların yaptığı eylemdir.
(bkz: leon)
tam anlamıyla açık olmasa da hafif aralık uyuyanlar vardır. bunlardan biri de benimdir. başlıca ailem olmak üzere arkadaslarımın da bu durumdan korktukları olmuştur. lakin korkulacak bir durum değildir.
(bkz: içine gandalf kaçmış)
beşik kertmesi adlı iğrenç ötesi dizide ki dayının yaptığı gibidir. evet.
bi dönemin absürd komedi dizisi beşik kertmesindeki aydedeyi akla getirir.
Kolejlerde, öğle yemeği sonrasındaki altıncı derste, yemeğin de verdiği ağırlıkla, detone bir şekilde ders anlatan hocanın gözüne gözüne bakarak yapılan eylem.

Kimileri öyle geliştirirdi ki, uyurken arada kafa sallar, gülümseyerek hocayı onaylar, hatta şaşkınlık nidaları çıkarırdı.*
göz kuruluğuna neden olur. sol göz kapağımın yapısından mütevellit hafif derecede muzdarip olduğum durumdur.
Zamanında botoks vesilesiyle Tansu Çiller in başına gelen durumdur. Epeyce bir zaman gözleri açık uyumuştur.
tedirgin eder. görsel
Bu gün başıma gelen ilginç olay. Sabahın erken saatlerinde dip köşe bir temizlik yaptim sonrasında hamur işine giriştim haliyle yoruldum.misafir gelicek uyuyakalmiyik dinleniyim diye uyumusum. Yorgunlukdan herhalde gözlerim açık kalmış. Görüyorsunuz ama algılamıyor beyin.
Tetikte yaşayan insan işi.

(bkz: fbi)
(bkz: open the door)
hiç uyumamaktan güzel olan duygu.
Son zamanlarda yaptığımdır. Teşekkürler kapitalizm.
nasıl böyle uyuyorlardır acaba ama çok azcık açık olursa uyunabilir elbette.