bugün

Yorgunluğun belirtileri.
(bkz: gandalf)

http://media.tumblr.com/b...ine_miimuh1IWY1qz4rgp.jpg
balıkların paso yaptıkları şey.
dikkat edip, nefesini dinleyin ilk önce. ölmüş ve gözü açık gitmiş olabilir.
Özellikle setlerde fazlasıyla görülen yorgunluk belirtisi olay bunun ayakta uyuyan versiyonu da görülmüştür.
Bir kere olur gibi oldu. 2 gün üst üste 2-3 saat uyumuştum yatağa girdiğimde uykum vardı ama kendimi uyumamaya zorlayarak telefonla uğraşıyordum. Gözlerim kapanmadan o uykuya dalarkenki his geldi etraf flulaştı sadece beyaz ışıl kalır gibi oldu. Korktum o korkuyla uyku gitti zaten.
Düz yolda saatlerce giderken başınıza gelebilir. Beyin rölantide çalışıyor. Gözler açık vücut fonksiyonları stabil ama beyin bir yere odaklandığından hipnotize oluyor ve uyuyorsunuz. Askerde de başıma gelmişti nöbet tutarken ayakta uyumuş rüya bile görmüştüm.
Tilki uykusu mu diyorlardı buna? Hep bir tetikte. Depremden sonra uzun süre olmuştu, gerçi halen oluyor.
Bizim bir emmi vardı, tek gözü camdı. Sürekli oturduğu yerde uyurdu ve cam gözü açık olurdu. Cam gözün olduğu profilden görenler uyanık sanıp adamla muhabbete girerdi ama adam 72. Rüyasında olurdu. Böyle bir anı.
Takma gözler ya da maskenin gözleriyle gerçekleştirilebilir. Tek göz açıkken uyunan tilki uykusudur. Suat yalaz’ ın unutulmaz kahramanı karaoğlan yapardı.
bana dediklerine göre ben hemen her zaman gözü yarı açık uyurmuşsum. nedeni hakkında bir bilgim yok.
Yunuslar öyle uyur.
şu simülasyondaki en garip durumlardan biri.
gandalf mısın mübarek diye sorarlar adama.