bugün

görgüsüzlük

Burgerking'te adam akıllı, 15 liralık menümüzden yerken bir dostla, kasada elemanlara bağırıp çağıran bir adam gördüm, üstü çiçek desenli gömlek, lüks giyim tarzı vardı.

"6.5 dakika oldu bekleyeli benim acelem var ve siz bana yanlış menü getiriyorsunuz, olacak iş değil" diyordu.

Ulan diyorum kendi kendime, ne insanlar var arkadaş, pes.

Sonrasında şık giyimli çakma sarışın eşi ve şımarık çocuğuyla çekirdek bir aile gibi masum masum menülerini yediler. Hamburgerlerini afiyetle yedikten sonra, eşinin yarım parçasını alıp elemanların yanına gidip " bize yanlış menü geldi, şunun hemen para iadesini istiyorum sizden" dedi. Benim sinir katsayım arttı adama çok kuruldum masasını dağıtacağım o derece.

Sonra geri gelip "merak etme para iadesi alacağım aşkım, al bunu sen ye devamını burgerinin" deyip, tekrar elemanlara seviyesizce ve küstahça bağırdıktan sonra, şeflerinden de gereken cevabı alan görgüsüz adam para iadesini alamadı.

Arkadaşlar, zengin olun, çok zengin olun ama lütfen görgüsüz olmayın. Zengin olun ama empati yapabilmeyi bilin. Yarın bağırdınığız elemanın yerinde o çok sakındığınız çocuğunuz olabilir, bilemezsiniz.