bugün

basrollerinde kemal sunal,halit akcatepe,sener sen ve adile nasit in oynadigi "sut kardesler" filminin korku objesi.
aylin aslım'ın bir şarkısı. klibi ve müziği süperdir. sözler nil karaibrahimgil tarzıdır.
hüseyin rahmi gürpınar'ın bir romanı.
hüseyin rahmi gürpınar'ın,batıl inançlarla dalga geçtiği,okunması keyifli romanının adıdır.
"süt kardeşler" adli muthi$ turk filminde oynayan,karizmatik canavar.
film deki müziği gitarda boş notalara kalın mi den ince mi ye vurarak çıkarabilirsiniz ama yavaşça filmde yarım ton daha tizdir.
yiğidin yaldır yuldur harman edildiği yerden fırlamış gelmiş kızıl saçlı kerpetendir kendisi .
süt kardeşler filmindeki hikayenin özgün halini görebildiğimiz hüseyin rahmi gürpınar romanı.. epey komiktir, bazen de gerilir okuyan.. edebiyat kokan bir kitaptır kısaca..
Arap bacının görünce "Emen Allah'im bene bişeyler oluyir" dediği yaratık.
defalarca izlenip bıkılmayan süt kardeşler filminde bir yaratık.Filmin konusu gulyabani yi yakalamak üzerine kurulmuştur.

- saban?
- efendim ramazan?
- biz bu tuzağı niye kurduk?
- niye kurduk?
- gulyabaniyi yakalamak için...
- evet yakalamak için..
- peki tuzağa kim düştü?
- kim düştü?
- biz düştük..
- demek ki gulyabani biziz?
- evet biziz.. saçmalama hayvan heriif!

ayrıca * Karanlık ve ıssız yerlerde, insanın gördüğünü sandığı korkunç hayalet .
aylin aslım şarkısı.. sözleri de;

beni artık yormayın
daha fazla sormayın
vardır elbet bildiğim
boşuna uğraşmayın
biraz sinirliymişim
bişey beğenmezmişim
evden hiç çıkmazmışım
iki laf etmezmişim çünkü..
gülyabaniyim ben
çok yabaniyim ben
girerim rüyalara
hepinizi yerim ben
gülyabaniyim ben
pek yabaniyim ben
girerim rüyanıza
hepinizi yerim ben.
doğduğum günden beri
mecburen içerdeyim
en doğrusu böylesi ,
dışarı çağırmayın
biraz kibirliymişim
bi selam vermezmişim
biraz acayipmişim
galiba deliymişim
gülyabaniyim ben
çok yabaniyim ben
girerim rüyalara
hepinizi yerim ben
gülyabaniyim ben
pek yabaniyim ben
girerim rüyanıza hepinizi...
son olarak fethiye köylülerinin gördüğünü iddia ettiği yaratık.
10 yaşındaki kuzenimin korkarak izleyemediği filmdir. şener şen ve kemal sunal ikilisinin bizi yine gülmekten kırıp geçirdiği filmdir.
adini duydugumda bana direk kemal sunal, adile nasit, ve sener sen i getiren bezdenmi kagittanmi belli olmayan yaratik. nede etkilenmistim adini ilk duydugumda halada unutamam.
tarkan filmindeki dev ahtapot'un kankasıdır.
gul=cin
beyaban=çöl
gul-i beyabani= çöl cini *
biraz sinirliymişim
bişey beğenmezmişim
evden hiç çıkmazmışım
iki laf etmezmişim

diyerek aslında şu bir kaç günümün özetini anlatan parçaymış.
osmanlı da çok görüldüğü iddia edilen ve hüseyin rahmi gürpınar ın romanına da konu olan korkutucu varlık. mezarlıklarda yaşadığına inanılır.
gündüz mezara giren gecede hortlayan dev yaşlı amcadır. gözüne kestirdiği insanların ayaklarının derisini kan akana kadar inceltirmiş, sonrada kanlarını içerek öldürürmüş.*
(bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Gulyabani)
süt kardeşler filminde müziksiz çıkmayan dayı.
türk sinema tarihinin efsane repliklerinden birinin öznesi:

(bkz: gulyabani diye bi şey yoktur)

(bkz: ama olabilir de)
o meşhur müziği olmadan bir hiçtir. kocaman bir kafası iri gözleri ve uzun bir elbisesi vardır ama bunlar müziği kadar germez adamı. çocukken ciddi şekilde tırsıtmıştı beni. ayşen gruda'nın da ifade ettiği gibi "ebe ebe hebe hebele..."
3 yıl aradan sonra tekrardan sözlüğe merhaba diyen 1. nesil kıl.
geçenlerde ben bunu koltuğunun altında tavla elinde de sabah gazetesi ile beşiktaş iskelesinde çayını yudumlarken rüyamda gördüm. yannız gazetenin magazin ekinde süsünün ne işi vardı onu çözemedim.
hüsayin rahmi'nin aynı isimli romanının en cool karakteridir. yalnız dolunayda çıkar, bastonu ve sarığı vardır.

romandaki diğer perilere örnek olarak çapkın ve yavşak hint perisini, tüylü fakat uysal samsamı, korkutucu gamgamı, kadın poposunu pişirip yiyen yamyamı sayabiliriz. işveli kadın sesi çıkaran, baykuş gibi öten falan da vardı daha bir sürü. ama gulyabani servilerin ardından göründü mü hepsi hazırola geçer.